Problem s 1,6

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Problem s 1,6

Příspěvek od AlexAG »

Zdravim všetkych, tak prišiel aj na mňa mraz. Včera rano moja milovana vobec nenaštartovala a pritom baterka motor točila bez problemov,vyfuk upchaty nemam. Vymenil som sviečky a naskočila asi hodinu všetko v pohode ale potom znovu to iste. Kamoš došiel s kompom tak sme ju napichli a čo? no nič!!!!!!! Že žiadna chyba až na druhy krat ukazalo nepravidelnu iskru.Vybrali sme sviečky a čo nevidim iskra pali bez problemov ale sviečky su suche vstriekavače nedavaju palivo do komory. Napichli sme ho znova skušame vstriekavače každy vzlašť funguju otvaraju sa,čerpadlo spušťa tak že OK. Takže podla všetkeho počitač pri štartovani neotvara vstrieky, netušim kde môže byť problem s takym niečim som sa ešte nestretol.A benzin v lište tiež je. Chalani pomožte,poradte neviem čo s tym.
Reklama
 

Uživatelský avatar
godolphin
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 21 črc 2007, 16:18
Bydliště: Slovenská republika - LEVOČA
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od godolphin »

schovaj "herečku" na noc do tepla a ráno naštartuješ na 1.brnk - zamrznutý výfuk na 99.9 perc.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Fiat Multipla 1.6 Benzín, rok výroby 1999
www.fiat-multipla.estranky.cz
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od AlexAG »

Ale mne krasavica umrela po hodinovej jazde. Proste už neštartla, vyfuk mam prerabany takže voda sa mi tam nezdržiava. Ale aj tak diki.
Uživatelský avatar
godolphin
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 21 črc 2007, 16:18
Bydliště: Slovenská republika - LEVOČA
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od godolphin »

AlexAG píše:Ale mne krasavica umrela po hodinovej jazde. Proste už neštartla, vyfuk mam prerabany takže voda sa mi tam nezdržiava. Ale aj tak diki.
fúúú tak to je potom problem...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Fiat Multipla 1.6 Benzín, rok výroby 1999
www.fiat-multipla.estranky.cz
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od AlexAG »

Tušim že mi prdla riadiaca jednotka !!!!! Už s tym autom mam viac problemov ako radosti z neho len minuly tyždeň som vyhodil 1000€ za servis.
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od AlexAG »

Tak že som sa nemylil dnes po preskušaní všetkych čidiel sme zistily že problem je naozaj RJ. Podla všetkého odišli vstriekavacie mapy. Dnes prijde chalan čo mi robil čip že sa pokusi to napraviť. Dam vedieť ako som dopadol.
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od Matess »

POZOR na to aby to nebyl smímač otáček. 1,6 nastartuje bez všech ostatních čidel, jen bez toho ne!. Mě to dělalo na Makrele asi 3 měsíce až todošlo k tomu že jsem párkrát nenastartoval vůbec. Na chybách v ŘJ se to nakonec ukázalo ale jen na pořádné ve Fiatu a až když to bylo úplně v koncích. Pokud hlásí, ale nesmysly tak se to nemusí ukázat vůbec. Výměna jednoduchá a cena cca 1.5OO,-Kč
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od AlexAG »

Prave dnes mi ten snimač na vačkach vemenil a nič nenaštartoval potom ten dole na kluke tiež nič nenaštartoval tak sa všetci zhodli že to bude RJ svieti, trubi,ale naštartuje :?
Uživatelský avatar
Matess
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 26 zář 2008, 09:36
Bydliště: Blasnko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od Matess »

Nejhorší je když auto chvilku jede a chvilku ne. Pak to hledej. Mě tehdy řekli že až to nepojede ať to dotáhnu a lehce to najdou. Manželce to nenstartovalo, poslal jsem kamoše aby odtáhl. Namontoval oko, jen cvičně zatočil a nastartoval. Ale nakonec se to našlo, najdeš i Ty.
Dívný je že pokud nemá mapy, proč je tedy chvilku měla a pak zase ne. Asi se ŘJ zbláznila - elektronika :? :? Škoda že tam na pokus kvůli fiatcode nejde hodit jiná, hned by jsi věděl.
Fiat MAREA Weekend - 100 16V ELX 76Kw *09/1999 (již tatínkova)
Fiat BARCHETTA - 1,8 VFD 96Kw limited edition *02/1998 (služení kráska)
Fiat MULTIPLA - 1,9 JTD 85Kw Dynamic *04/2004 (rodina už se nedusí)
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od AlexAG »

No ako vraviš skusil som prehodiť RJ od kamoša ale naskočili všetky možne kontrolky . Od vtedy čo mi v sobotu neštartol už sa mi ho nepodarilo vobec naštartovať a tak tomu je aj do dnes zajtra by som mohol byt mudrejši dnes si kamoš čo mi ju čipol posvieti na RJ.
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od AlexAG »

Zdravim všetkych. Už jazdim, dnes o jednej som si prevzal autičko do svoich ruk. Tak že problem bol v RJ na niektore s čidiel sa dostala voda a to tak silno vyskratovalo že odpalilo malu sučiastku v RJ a aj pristupovu cestu k nej. Oprava RJ ma vyšla na smiešnych 35 EUR vdaka Radovy kamoš čo ma firmu na čipovanie a celkovy tuning aut www.motortuning.sk keby niekto niečo potreboval. Dalšia pikoška , kedže sme pri skušani čidiel vymontovali snimač otačiek na vačkach a nahodili iny tak po zapojeni opravenej RJ nahodilo chybu motor defekt a vkuse piskal palubak to s toho dvôvodu že RJ ho nerospoznala. Oprava : neskutočne jednoducha žiadna diagnostika ako si možno myslite.Stačilo toto, po zohriati motora na 90, tri krat za sebou zopakuješ nasledovne, pridaš plyn na 5000 otačiek a podržiš dve sekundy po tretom pridani RJ rozpozna snimač a chybu sama vymaže. Dobre nie.................
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od AlexAG »

Som v hlbokom smutku neuverite ale dnes znovu mi skapalo auto ešte že nedaleko od domova 15 km a pre zmenu na tento krat je v tahu benzinove čerpadlo len teraz neviem že či je spalene alebo je to znovu chyba v RJ ,preboha dufam že nie no v pondelok uvidime...........
Kik
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 06 pro 2008, 20:45
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od Kik »

Tak to držím palce ať to neni moc finančně bolestivé ....
Stříbrný Šrek 1,6 16V r.v. 1999

Obrázek
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od AlexAG »

Servus chalani, tak čerpadlo to nieje,napriamo funguje.Tak sme chceli natočiť auto napriamo ale motor sa akosi nepretočil,tak sme vytiahli sviečku a ta bola cela od benzinu,tak sme vybrali ostatné a ideme pretočiť motor.Keď som pretočil kľúčik,tak benzín tak vystrelil,že oprskal pol servisu spolu z mechanikom.Okamžite sme ho naložili do umývadla a vyplachovali donekonečna benzín z jeho tváre.Takže čo sa stalo? Keď auto v sobotu vypovedalo službu,tak vstriekavače ostali otvorené a keď mechanik skúšal čerpadlo napriamo tak čerpadlo natlačilo benzín do piestov a to zablokovalo motor a to čo sa stalo potom už viete.Nakonec sme zistili,že problém nieje nikde inde,ale znovu v RJ.Kto by to bol povedal. Zajtra vám dam vedieť ako to dopadlo... :roll:
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Problem s 1,6

Příspěvek od AlexAG »

Ahoj , takže dopadlo dosť zle je odpalena cela RJ dnes som volal chlapikovy čo by mal mať použivanu funkčnu. Povedal že za 150 eur sa dohodneme už len čakam kedy mi zavola že ma ten spravny model..........
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“