Silentbloky - Zadna naprava

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Matte
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 23 pro 2009, 11:18
Bydliště: Banská Štiavnica, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od Matte »

ak má niekto záujem, mám na predaj 4ks silentblokov zadnej nápravy ... čisto nové, nepoužité ... zistil som že sb nápravy sú v poriadku a mám totálne vyklepané sb ramena ... takže ak by niekto chcel kúpiť, mám na predaj 4ks (2 predné a 2 zadné) ...
Obrázek
Punto MK1 1,7D 42kW r.v. 96
Reklama
 

Uživatelský avatar
žabak
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 05 čer 2007, 18:14
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od žabak »

nilmo píše:tady je moje oprava pomocí hokejového puku 8) :D
Vřele doporučuji! Taky jsem koupil 4 hokejové puky za 120kč, kapku je upravil na soustruhu a dal je pod podložky a hned je to klidnější bez klepání a vrzání. :lol: Díky za radu Nilmo!
Punto MK1 ELX 85_16V 1997 cca 180 000km prodane
FIAT Stilo 1,8 16V Multivagon 2003 cca 110 000km
Honda VT600C Shadow 1994 prodané
http://zabak-momo.rajce.idnes.cz/
pawelino
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2009, 21:28

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od pawelino »

Čawte,minule som menil ložiská na uložení zadnej nápravy,myslel som že to búchanie odzadu prestane,ale už ma to prestáva baviť tak som si zohnal všetko na zadnú nápravu čo sa len dá vymeniť.
Prikladám obrázok:
Obrázek
Dokopy ma to všetko vyšlo 125€.
Fiat Punto 1.1S 40kW r.v. 1998
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od peta.smolik »

Tak to byl dobrej kup))) Akorát ty Monroe tlumiče máš olejový nebo plynový?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
pawelino
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2009, 21:28

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od pawelino »

Monroe tlmiče sú olejové,mimochodom nemá niekto pohodený doma stabilizátor zadnej nápravy poprípade prednej? Veľmi rád by som ich domontoval,lebo nemám ani na jednej náprave :-(
Fiat Punto 1.1S 40kW r.v. 1998
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od peta.smolik »

Hmm tak to zas není tak dobrá cena za olejový (((
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od liborko »

pawelino píše:Monroe tlmiče sú olejové,mimochodom nemá niekto pohodený doma stabilizátor zadnej nápravy poprípade prednej? Veľmi rád by som ich domontoval,lebo nemám ani na jednej náprave :-(
Tušim že některé punta mají přední ramena bez závitových děr pro uchycení stabilizátoru,tak si to radší nejdřív zkontroluj ať nekupuješ zbytečně :wink: zadky nevim
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od skybar »

Tak chlapci vymenil som tiež tie 4 silentbloky na zadnej náprave=ticho a pohoda.Doporučujem pre pohodlnú opravu zhodiť nápravu dole,tiež som musel odvrtávať odtrhnuté šrúby až 4 kusy na stabilizačnej tyči,ale mimo auta je to brnkačka ich odvrtávať a tiež vymeniť tie silentbloky,tie som vyrazil kladivom a narazil späť nové rúrkami príslušného priemeru,potom som celú nápravu odhrdzil a natrel,ako nové!!!
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od intel_sk »

cavte.tak po dlhom hladaní som narazil na tuto temu ktorej sa venujem cca tyzden....dôvod je jasny co uz.....precitane mam vsetko tak ze uz na realizaciu....ale este pozriem ci bude treba menit komplet alebo len tie puky...(mne to pocut na spolujazdcovej strane)..
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
pospa
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 25 bře 2011, 13:48

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od pospa »

Taky bych sa rád zeptal ,mlátí mi to tam jako hovado to je jasné ,ale i když vemu za pravé zadní kolo a zaberu k době má vůli tak 3cm třeba .Takže je špatný uložení ramen a i silnetbloky ? Ramena jsem naštěstí koupil za 200 a to uložení mají vklidu .díky :)
Punto Mk1 1.1 55 120tis.km
Punto Mk1 1.2 75 200tis.km
skriz
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 19 črc 2006, 21:39
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od skriz »

pospa píše:Taky bych sa rád zeptal ,mlátí mi to tam jako hovado to je jasné ,ale i když vemu za pravé zadní kolo a zaberu k době má vůli tak 3cm třeba .Takže je špatný uložení ramen a i silnetbloky ? Ramena jsem naštěstí koupil za 200 a to uložení mají vklidu .díky :)


Ramena by neměly mít žádnou vůli do stran, když jsou o.k. Silentbloky je potřeba vyzkoušet nějakým páčidlem a mrknout se, jestli nejsou utržený.
Teď sem dával auto do servisu s tím, že chci nechat vyměnit ložiska pravého zadního ramene - po 30 000 km od poslední opravy uložení obou ramen :( . Mechanik mi pak volal, že tomu nic není, že to bude mlátit asi ložisko zadního kola. Prostě za to kolo neuměl vzít tím správným způsobem :D , aby se vůle projevila . Tak sem mu to jel ukázat.
Jedno ložisko uložení ramene bylo zcela vyrezlé , druhé bez vady.
Když sme auto koupili, byly ramena úplně v háji,(jako by byla řízená i zadní náprava) a protože to pravé uložení bylo vymlácené až do materiálu ramene, je tam teď škvíra a gufero pouští do ložiska ramene vodu. Takže ho musím pravidelně domazávat. Tak si to při výměně zkontrolujte, ať vás to pak nevypeče. Zdar a vše nejlepší do nového roku. :D
Punto 85 ELX 1,2 16V 1998 Vysočina
Majky
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 01 dub 2012, 21:31

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od Majky »

Ahojte,

Tak pridávam sa do skupiny PUNTO-maniakov a samozrejme ako inak než problémom...

Mám problém opísaný v téme a chce by som sa spýtať na to búchanie v zadnej náprave aj ja... Svojim spôsobom mne to praská, vŕzga, aj búcha... Tak teraz neviem...

Myslel som si, že to bude v tlmičoch, no žiaľ zmýlil som sa... Tlmiče nové včera menené a neprestalo to... Samozrejme potom som natrafil na túto tému a hneď som pokračoval v obhliadke môjho tátoša...

Zistil som pri aute na heveri a stiahnutom zadnom kolese, že je akási vôľa v uložení ramena v nápravnici, keď som pokýval ramenom, a teda predpokladám podľa príspevkov vyššie, že mi bude potrebné zakúpiť opravnú sadu a vymeniť to...


Ale moje otázky sú :

1. Je možné, že ani po výmene to neprestane búchať ? Alebo ak je viditeľná vôľa v uložení ramena tak je to určite ten problém, ktorý spôsobuje búchanie, a malo by to prestať po výmene ?

2. Ako ste to presne menili... Iba na heveri , lebo názory sa rozchádzajú... Skúste niekto presný postup, príp najjednoduchší...

Do silenblokov sa mi veľmi nechce ísť, dúfam, že tie budú v pohode a snáď po výmene ložiska ramena ten blbý zvuk prestane... Príp. ako na 100 % overím, že silenbloky sú OK ? Btw. niekto písal, že dal obyčajné puky... Ale upravené na sústruhu, predpokladám tak aby vyzerali ako tie čo sa dajú kúpiť... Je to tak ? A ak áno, spodok treba nejak spevniť, resp. akú hrúbku dna mám nechať ? Druhá vec, kedy ešte puk áno/kedy už nie ???

P.S. Už som na aute urobil všetko možné, takže nebude určite problém ani v tomto, len nemám peniaze veľmi nazvyš, a teda chcel by som zainvestovať do toho, čo je naozaj potrebné... Búchania, či vŕzgania, či ako to mám nazvať sa musím zbaviť čo najskôr, lebo už sa za mnou každý otáča...
Fiat PUNTO 1.2 Cult
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od skybar »

Teda keď ti treba vymeniť aj ložiska v ramenách najlepšie je zhodiť nápravu dole a vymeniť aj silentbloky,auto dať na klátiky ty máš vraj jamu, o to lepšie,je dobré mať 2 zdviháky a môžeš sa do toho pustiť aj sám.Nápravu držia len 4 šrúby,brzdové rúrky a lanká ručnej a to je všetko,pokiaľ sa odtrhnú šrúby stabilizačnej tyče lepšie sa to odvrtáva mimo auta!Ja som to aj odhrdzoval,čiže s farbením mi to trvalo dva dni-dvakrát som to natrel.Tak len začať,potom to už ide!
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Majky
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 01 dub 2012, 21:31

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od Majky »

Jasné, no skôr som smeroval otázku tak, že či je :

1. potrebné pri výmene ložisiek ramien mať nápravu zhodenú, alebo sa to dá spraviť po jednej strane iba pri zhodenom kolese, a aute na heveri...

???????

Ale zasa nie tak, že sa budem hrať na Copperfielda...

2. či je pravdepodobné, že po výmene ložisiek ten buchot prestane, alebo majú na tom aj silentbloky...

???????

Auto skontrolované, tlmiče nové, pružiny O.K., ramená, resp. ich uloženie v prdeli na obidvoch stranách, silentbloky neviem veľmi posúdiť... Nezdajú sa mi nejako rozbité, pri zapáčení sa poddajú ale iba na gume, tak neviem...
Fiat PUNTO 1.2 Cult
6speed
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 15 čer 2010, 16:57
Bydliště: Vysočina

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od 6speed »

Nápravu sundávat nemusíš.
Vyměň ty ložiska a uvidíš. :wink:
Punto 94' 6speed :-)
Matiz 99'
Fóbia HTP 04'
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“