HELP - vibrace do volantu

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Solda
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2005, 23:23
Bydliště: Brandejs

Příspěvek od Solda »

čus házel mi taky volant tak jsem dal předky na zadek už to nehází ale pro změnu to hučí takže asi ložisko v čoudu.
Solda
Reklama
 

5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

ers píše:Me vibruje volant az u 145-150 km/h :) Co me tedka trapi maximalne tak je to ,ze prave kolo mam kdyz dojedu uplne vrele ,ze se na nem neda udrzet ani ruka (disk) pneumatika je taky dost tepla.
Nenapísal si, že či predné abo zadné. Ak predné, skús to obloženie, ak zadné... Pakne, abo aj ložisko. Ja som mal ložisko..
.káca
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 zář 2006, 17:45
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .káca »

Taky sem to řešil,vyvážení kol=nic ,jiné gumy a disky=nic.Poslední možnost je ohnutá poloosa.vypadá že je to ono,ale nechce se mi to zkoušet za 3000,- :cry: .Tak to nechám házet
Uživatelský avatar
Noinu27
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 28 led 2008, 12:44
Bydliště: Slovensko-vychod
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Noinu27 »

mne to skube ked idem z kopca a necham rychlost a motor to riesi na otackach. to skubanie je dost neprijemne, ale inac je to super. len toto ma stale prekvapi... uz to bolo riesene cez mnoho ludi ale nic.
[b]Fiat Punto ACT 1,2 RED DEVIL 2010[/b]
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Mě to taky vibrovalo do volantu a při vyšší rychlosti všude. Nějak jsem to neřešil, říkal jsem si, že to není nejnovější auto. Až když se začal ozývat děsivý zvuk od zadních bubnů při brzdění, bylo mi to jasný. Na jedný čelisti byla prasklá ta vratná pružina a ta čelist brzdila mírně pořát a když se brzdilo, tak to brzdilo nerovnoměrně a vibrovalo to. Jen jsem nepochopil, jak mohla prasknout, neměla na sobě ani kousek rzi a ani škrábanec, jen byla prostě přetržená...
pipista78
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 08 led 2008, 19:36
Bydliště: Brezová pod Bradlom SR

Příspěvek od pipista78 »

zdravim ja som kupil 2 nové pneu Matadory a tresli jak sviňa určite to budu triast pneumatiky.....
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

Chalani neblbnite... to fakt to tu budete takto riešiť? a nemáš tie Matadory najnižšej cenovej kategórie...? Ak máš dobrého pneumatikára, vyváži ti to a hádzať to nebude na 100%...

Hádže len:
Nevyvážený disk
Zlé pneumatiky
Krivý disk
Ako píše plecháčTony aj brzdy- brzdy najviac pri brzdení.... Pri rovnej ceste to len tak hádzať nebude... Ak ste si všimli, aj poloos je vyvážená...
...já sem uši a ty si až po uši v hovnech...
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

Riešenie je pritom ľahké.
Poviem Martin kua tebe to nehádže, požič mi predné komplet kolesá.... Martin je kamoš, požičia mi ich, ja sa kua prebehnem a hádže, abo nie....

Ak ano- Hádže pri zaradenej jednotke bez plynu? Zmierňuje sa trasenie zvyšujúcou sa rýchlosťou?

Na jednotke, jazda na 1.stupni, spojka pustená, plynu sa nechytám, cesta rovná.= trasie sa? nie? Ale máš pocit, akoby to auto hádzalo zo strany na stranu? Kolesá....
To logicky znamená, že ak začnem akcelerovať, trasenie ustane a objaví sa napríklad pri 90-ke. Ak trasenie ustáva pri ďalšom zvyšovaní rýchlosti, sú to 100% kolá.
Skontrolovať stav behúňa, disk či nie je krivý, dobrý tlak v pneu., vyváženosť, či sú dobre kolá zatiahnuté..
...já sem uši a ty si až po uši v hovnech...
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

Ak to vyskúšate a netrafil som sa na príznaky, napíšte... Detinské menenie všetkého vpredu tiež nič nerieši...

Ak Vám, páni, trasie keď brzdíte, a hlavne keď začnete, vymente si kotúče... Budem sledovať, ako sa to tu vyvinie... Čúz- hus PULAA
...já sem uši a ty si až po uši v hovnech...
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zokot »

přehodil jsem zadní gumy do předu a je to OK.
Díky abusacek.
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
Vette
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 26 srp 2007, 17:22
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Vette »

mne tiez teraz zacalo triast s pravym kolesom od rychlosti 70km/h cim idem rychlejsie tym to viac trase... moze to byt tym ze mam v prdeli horne ulozenie tlmica (lozisko)?? nedavno mi hovoril servisak ze to mam dat vymenit ze to je v prdeli....
Punto II 1,9JTD 80kw
Vette
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 26 srp 2007, 17:22
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Vette »

problem odstraneny az mi je to blbe sem pisat ale mal som zamrznuty sneh v kolese (este ze tak) lebo sme blbly na snehu a potom mi to zacalo robit tak som mal zbytocne obavy :lol:
Punto II 1,9JTD 80kw
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

5-ko píše:Chalani neblbnite... to fakt to tu budete takto riešiť? a nemáš tie Matadory najnižšej cenovej kategórie...? Ak máš dobrého pneumatikára, vyváži ti to a hádzať to nebude na 100%...

Hádže len:
Nevyvážený disk
Zlé pneumatiky
Krivý disk
Ako píše plecháčTony aj brzdy- brzdy najviac pri brzdení.... Pri rovnej ceste to len tak hádzať nebude... Ak ste si všimli, aj poloos je vyvážená...
Jeste pridam
- spatne tlumice
- vule v ulozeni kola
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Vette
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 26 srp 2007, 17:22
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Vette »

to by som aj ja povedal lebo pri urcitej rychlosti mi to trasie niekedy malo niekedy viac... podozrievam tie ulozenia tlmicov vsak uvidim uz mi dosli nove tak v pondelok to idem menit potom napisem ci to pomohlo...
Punto II 1,9JTD 80kw
Vette
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 26 srp 2007, 17:22
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Vette »

no dneska mi to vymenili ... neni to tono treba este dalsie diely na naprave vymenit silentbloky na stabilizatore su vybite dalej tycky stabilizatora a este tusim ramena...husteee
Punto II 1,9JTD 80kw
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“