Tečie Benzín

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Tečie Benzín

Příspěvek od elektromusic »

nazdar..nevedel som kam spraviť tuto temu tak som ho urobil sem..
Dnes rano sa mi naskytol nečakany pohľad..idem ku autu citim benzin..pozriem lepšie a podomnou mláka...ako to vidite vy ,..je to čerpadlo alebo čo ?..da sa s tym chodiť ?..dnes a zajtra potrebujem isť do prace..a dnes je ešte aj sviatok takže nič nieje otvorene..pomožte mi prosim..dik za každy prispevok..
Přílohy
010920092078.jpg
010920092078.jpg (46.36 KiB) Zobrazeno 5148 x
010920092077.jpg
010920092077.jpg (72.25 KiB) Zobrazeno 5148 x
010920092076.jpg
010920092076.jpg (48.79 KiB) Zobrazeno 5148 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
fero1943
Fiaťák
Příspěvky: 199
Registrován: 14 čer 2009, 15:13

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od fero1943 »

To foto je pohlad pod pravy zadny blatnik? Nemusi to byt benzin i ked to ako benzin citit. Skus nahmatat pod blatnikom hadicku od otvoru pod uzaverom palivovej nadrze, postupuj az k jej koncu a ustami do nej fukni, precisti sa cez otvor pod uzaverom nalievacieho hrdla nadrze, je to odvzdusnovacia hadicka, mozno v nej bola po dazdi voda a ta pre upchatie blatom nemohla odtekat. Alebo to moze byt netesna alebo poskodena palivova hadica. Neviem...
Punto MK1 60SX 1,2 43kW 3dv. r.1996
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od elektromusic »

no nemyslim žeby to bola len voda..je to na 100% benzin ..inač by neotal ten fľak..moj nazor..ale tak prečo mi ten benzin vytlača tak čudne..nekvapka z hadice..pozeral som na to neska detailne..
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od Mr.pilot »

nemáš natankovanou úplně plnou nádrž???mě se stalo něco podobnýho když jsem natankoval plnou nádrž a pak zastavil v kopci tak mi z přepadu vytekl nějaký benzín ale toho bylo asi půl litru.
Jinak benzín se teplem rozpíná a většina benzínek má nádrže pud zemí kde je chladněji a pak když natankuješ tak se ohřeje a zvětší svůj oběm.
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od elektromusic »

nie nie..ja mam momentalne asi 3/4 nadrže...alebo taku väčšiu polovicu..
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od jani »

ak aj ja dobre vidim,tak to je nalievacie hrdlo a hadicka pre odvetravanie nadrze,cize benzin ze by od tade vytekal tak to by bol extrem,cize nevidel som este take....mozno od palivoveho filtra to tecie po hadicke,alebo kvapka....treba to poriadne pozret...
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od Anduril »

Musim obnovit toto tema, protoze se mi stala takova vec.
Natankoval jsem a jak jsem se vracel od pokladny k autu, tak vidim, ze neco vzadu pod autem tece - byl to benzin a valilo to solidne. Teklo to nekde z horni casti nadrze (nebylo videt kde presne) po jeji zadni stene a pak dolu a na zem.. Setkal se s tim nekdo? Nalil jsem moc benzinu (tankoval jsem plnou a vsichni vime, jak spatne se do MK2 tankuje) a je tam nejaky prepad nebo mam nekde diru? Jak toho trochu odteklo, tak pak uz klid, na palivomeru se to neprojevilo. Odhadem to mohlo byt tak pul litru az litr benzinu.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od onc »

Anduril píše:Musim obnovit toto tema, protoze se mi stala takova vec.
Natankoval jsem a jak jsem se vracel od pokladny k autu, tak vidim, ze neco vzadu pod autem tece - byl to benzin a valilo to solidne. Teklo to nekde z horni casti nadrze (nebylo videt kde presne) po jeji zadni stene a pak dolu a na zem.. Setkal se s tim nekdo? Nalil jsem moc benzinu (tankoval jsem plnou a vsichni vime, jak spatne se do MK2 tankuje) a je tam nejaky prepad nebo mam nekde diru? Jak toho trochu odteklo, tak pak uz klid, na palivomeru se to neprojevilo. Odhadem to mohlo byt tak pul litru az litr benzinu.
... z podzemni nadrze tankujes benzin chladny a jak se dostane na venkovni teplotu tak se zacne ohrivat a rozpinat ... to muze byt ten problem ...
... pres odvzdusneni ti to mohlo vytect ... ale muze byt problem i v tele nadrze ... nejaka netesnost nebo trhlinka ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od Anduril »

Da se k tomu odvzdusneni nejak slusne dostat, nebo je treba vyndat nadrz z auta? Chtel bych na to mrknout, ale mam tam ted plno benzinu :)
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od onc »

... mela by to byt jen hadicka z horni casti nadrze a usti do tankovaciho hrdla ... kdyz se mrknes ze spoda od kola, tak
je videt, jak je kolem hadice od hrdla do nadrze ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Uživatelský avatar
adolf
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 18 lis 2008, 17:16

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od adolf »

Taky jsem objevil problém jak je ta odvzdušnovací hadička od nádrže tak jí mám prasklou (po jízdě jsem cítil benzínové výpary u nádrže)Jde my o to jestli to mám nechat nebo něják řešit.
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od zokot »

Jasná výměna. Sichr je sichr :D
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od elektromusic »

dnes ma moj problem maximalne prekvapil... dlho mi netiekol benzin..a tak som myslel že problem bol fakt iba v pretankovani nadrže..dnes sa mi ukazalo že nebol..natankoval som a zrazu prud benzinu z tohoto miesta..rychlo som šiel za kamošom do garaže a ten mi tu dieru zaplatal nejakou hmotou na poškodene nadrže..uvidime dokedy mi to vydrži ..
najlepšie je na tom to že to miesto je zošuchane do šikma...neviem od čoho..je možne že od pneu ?..mal som tam 185/55 R15 povodne..potom už len 14tky ..
pridavam foto kde je naznačena diera a to ošuchane miesto
Přílohy
file.JPG
file.JPG (50.49 KiB) Zobrazeno 4878 x
onaj4
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 06 črc 2008, 21:49
Bydliště: Šaľa

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od onaj4 »

Ahoj
Ja som mal odlomene hrdlo na nadrzi kde je nasunuta odvzdusnovacia hadicka a ked som natankoval plnu nadrz tak mi to tiekllo na zem.
zalepil som to a je po probleme.
Uživatelský avatar
ludeco
Fiaťák
Příspěvky: 193
Registrován: 27 bře 2008, 12:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tečie Benzín

Příspěvek od ludeco »

To od pneu není, ta se tam nedostane, to by se už dřív musel urvat blatník nebo o něj rozříznout plášť, je tam dost prostoru...
/F/I/A/T/ Punto mk1 # 60SX 6speed # Novitec look #
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“