DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od TV-Punto »

... a daj žene auto


... ešte jedno ma napadlo: "aký pán, taký krám"

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
Reklama
 

majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od majki »

Pet píše:Hodne jezdim s mazdou a to se neda fakt srovnat, ani spolehlivosti :)
...Mazdaklub.cz zdravi...
:mrgreen: Ty ty ty, zlobivej :mrgreen: . Staci, ze jsem tu obcas ja zaprovokoval Mazdou :mrgreen:
Btw., je fakt, ze mi na Puntu trochu stve, ze je slabsi na elektricke soucasti, ale jinak...za ty penize (co auto stalo a co stoji bezna udrzba) si podle me mama nemohla vybrat lepe.. Za 57tkm a 4 roky ciste denniho mestskeho provozu pouze bezna udrzba (filtry, olej atp.) a vymena prednich desticek a kotoucu, autobaterie, prednich tlumicu perovani a zadniho tlumice vyfuku. Coz si myslim, ze po 60tkm potebuje vetsina podobnych aut pri dennim jezdeni po meste a rozbitych ceskych silnicich..
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
Pet
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 14 zář 2009, 14:27
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od Pet »

:mrgreen: :mrgreen: Na jezdeni po meste je to dobry, to se mi s tim jezdi lip nez s mazdou, ale jakmile jedu mimo mesto a nebo delsi cestu tak beru vzdy mazdu :) Bohuzel to punto co ma mlada se nejak sype... furt na tom odchazej nejaky "kraviny". Nedavno dostalo novy brzdy vpredu, vzadu, novy vyfuk a ted asi odeslo to tesneni a tlumice, uz nejsou nic moc... A to je to punto o 2 roky mladsi nez mazda :roll:

majki píše:
Pet píše:Hodne jezdim s mazdou a to se neda fakt srovnat, ani spolehlivosti :)
...Mazdaklub.cz zdravi...
:mrgreen: Ty ty ty, zlobivej :mrgreen: . Staci, ze jsem tu obcas ja zaprovokoval Mazdou :mrgreen:
Btw., je fakt, ze mi na Puntu trochu stve, ze je slabsi na elektricke soucasti, ale jinak...za ty penize (co auto stalo a co stoji bezna udrzba) si podle me mama nemohla vybrat lepe.. Za 57tkm a 4 roky ciste denniho mestskeho provozu pouze bezna udrzba (filtry, olej atp.) a vymena prednich desticek a kotoucu, autobaterie, prednich tlumicu perovani a zadniho tlumice vyfuku. Coz si myslim, ze po 60tkm potebuje vetsina podobnych aut pri dennim jezdeni po meste a rozbitych ceskych silnicich..
Mladej veterán a leštěnka: Mazda 323F BA r.v94
Daily car: Mazda 323F BA r.v.97
Daily car: Fiat punto 1.1 na prodej
------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=CUUGRYfwHrg
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od majki »

No dobra, ale kolik ma Mazda najeto? Mas ji od novoty? Kdovi co vsechno uz tam menil predchozi majitel, hmm?
Btw., ono Punto 1.1 se nikam jinam nez do mesta ani nehodi, dyt je to auto z 90. let pro mestske Evropany, svuj ucel (za malo penez dobra muzika) plnilo podle me dobre, vzdyt od jeho uvedeni na trh uplynulo bratru dobrych 16? 17? let. Kdyz to srovnam s tehdejsi Mazdou121 - vajickem - byla na tom lip maximalne motorove (na svou dobu velmi povedenou a kultivovanou 1.3 s 54kW a 16v) , zato karoserie v nasich podminkach casto kvetla jak na prvnich Feliciich a plasty vrzaly kazdou zimu po zvlast horkych letech, o problemove stahovaci strese ani nemluve...clovek si nevybere, jsou to uz skoro babicky/dedeckove. Znama mela Punto 1.1 7 let (pravda, od novoty, velmi zalezi, jak se k nemu majitele chovaji) a byla nadmiru spokojena, menila az ve chvili, kdy potrebovala vetsi...pravda, sla do Mysivbusi Carisma :D
Proste 323 je auto o tridu vys, takze neni fer to porovnavat s Teckou :wink:
No, sam jsem zvedavy, kdy si Dvojka rekne o desticky/kotouce/tlumice/vyfuk atd.
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
corleone
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 271
Registrován: 07 led 2008, 19:41

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od corleone »

Pet píše:v zatackach se s tim hrozne bojim jak se to naklani a na ceste to furt nejak divne skace, je to takove kodrcadlo :lol:
Má to vymlácené tlumiče. A věřit, že má Punto 1,1 najeto 74 tisíc... :lol: :lol: :lol:
Bude to spíš 174 (to by celkem odpovídalo, já měnil tlumiče při 180 t.) nebo 274 :wink:
Punto 55S Mk I
Pet
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 14 zář 2009, 14:27
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od Pet »

Tak najeto 74 by to mit mohlo, punto bylo u mechanika na vymene tesneni pod hlavou, rozvodaku a schvalne sem se ho ptal kolik odhaduje, ze to ma nejeto a rikal, ze podle stavu motoru a opotrebeni jeste puvodniho rozvodaku by to mohlo odpovidat.
corleone píše:
Pet píše:v zatackach se s tim hrozne bojim jak se to naklani a na ceste to furt nejak divne skace, je to takove kodrcadlo :lol:
Má to vymlácené tlumiče. A věřit, že má Punto 1,1 najeto 74 tisíc... :lol: :lol: :lol:
Bude to spíš 174 (to by celkem odpovídalo, já měnil tlumiče při 180 t.) nebo 274 :wink:
Mladej veterán a leštěnka: Mazda 323F BA r.v94
Daily car: Mazda 323F BA r.v.97
Daily car: Fiat punto 1.1 na prodej
------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=CUUGRYfwHrg
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od mad mike »

před puntem jsem měl tipo a předtím favorita a musím říct jezdil jsem v hodně autech a fiat ve své třídě jasně vede, tipo 1,7d při slušném chování nezničitelný motor, vnitří prostor? bezkonkurenční! zpracování dílů atd. no aco? hlavně že to jede. punto? max spokojenost motor má najeto 160tisíc a potřebuje vyměnit jen spotřební materiál, ostatně jako celé auto. jinak žádný problém. a motorizace? prostě bomba, za málo peněz hooooodně muziky. říká se japonec na konec, ale fiat je fiat :D
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od Petr1968 »

Favorit ujede (motor) i milion kilometrů. Dnešní sračky ani náhodou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od mad mike »

jo to jo, ale kastlu už neseženeš dobrou ani z feldy
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od Petr1968 »

O karoserii nebyla řeč. Favo po 15 letech,pokud to někdo negarážoval,neopečovával s láskou je krabička smrti. :mrgreen: Jedno jsem měl. Ale vzpomínám v dobrém.
Uživatelský avatar
ludeco
Fiaťák
Příspěvky: 193
Registrován: 27 bře 2008, 12:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od ludeco »

Fiaty a spol. jsou podle mě docela kvalitní auta, je fakt, že během 90. let udělaly velikej krok dopředu, bohužel, Fiat dojel na spoustu chyb, tou asi nejznámější je ruská ocel a její špatná antikorozní ochrana, což začátkem 90. let Fiat vyřešil pozinkem a poruchová elektrika Bosch, kterou asi Fiat už nevyřeší :x ...
U starších Italů je to hodně o údržbě, mám Punto rok a pořád dávám dohromady to, co předchozí majitelka zanedbala. Máme i mnohem starší 128, sice ve svých 40 letech potřebuje komplet vyvařit, ale motor a vše okolo šlape jak má. Stejně tak i tátova Thema, která nemá ani milimetr koroze. Jediné, co bylo potřeba vyměnit, byl naprasklý ventil (zřejmě výrobní vada která se po čase ozvala), jinak žádné problémy.
Fiaty určitě nejsou poruchovější nebo více rezavějící. Naopak, jsou to auta levná, jednoduchá a spolehlivá, mohu jen doporučit.

PS. Kdo si myslí, že koupí auto a bude jen jezdit, tak se trošku plete. Auto bez údržby se pokazí velice rychle bez rozdílu značky. Navíc bych ještě rád uvedl skutečnost, že Fiaty má dost lidí co se v autech hrabou sami a tak ví, kde se jim co kazí. Ti co mají Fabie HTP a ani neví, kde mají motor, těžko poznají, jestli mají špatné tlumiče, nebo jim teče olej...tam se pak bere to chytré "Tobě tam furt něco odchází a mě na Fábce ne, Škodárny jsou lepší...", ale my osvícení víme, že nejsou :wink:
/F/I/A/T/ Punto mk1 # 60SX 6speed # Novitec look #
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od Petr1968 »

FABIE JSOU PRŮMĚRNÁ AUTA. Myšleno v dobrém.Nic víc. Víte jaké auto koncernu Renault je nejspolehlivější?? Dacia(Logan,Sandero atd) a víte proč?? A vo tom to je. Přidáno T :wink: už dobré??
Naposledy upravil(a) Petr1968 dne 04 říj 2009, 17:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od Vencapunto »

Petr1968 píše:FABIE JSOU PRŮMĚRNÁ AUTA. Myšleno v dobrém.Nic víc. Více jaké auto koncernu Renault je nejspolehlivější?? Dacia(Logan,Sandero atd) a víte proč?? A vo tom to je
Co to blábolíš :lol: Zkus to ještě jednou a česky :mrgreen:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
cuki
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 03 kvě 2009, 19:37

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od cuki »

už jsem mel taky par fiatu. Myslim si ze od punta uz jsou plechy ok. Motory jsou taky v pohode. Hlavne stare fire byly slusny trvalky. Myslim ze nejhorsi je elektronika. Sakra jeste jednou zas...na elektronika. Jo a jeste je skoda ze fiat nedaval do punt mekcene plasty, protoze na kostkach se sportovnim podvozkem to celkem rachoti,ale toho se da po par upravach interieru taky zbavit.

Jinak fiaty celkem chvalim. Rozhodne jsou na tom lip nez Alfy a Lancie. Samozdrejmne na BMW nebo Mercedesy nemaji ale to se bavime o jine ceneove skupine.

Navic radsi si koupim ojetyho fiata nez ojety BMW nebo Mercedes(pojistka, dily, spotreba, zlodeji)
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: DISKUZE - Hodnocení vozů Fiat

Příspěvek od Petr1968 »

Vencapunto píše:
Petr1968 píše:FABIE JSOU PRŮMĚRNÁ AUTA. Myšleno v dobrém.Nic víc. Více jaké auto koncernu Renault je nejspolehlivější?? Dacia(Logan,Sandero atd) a víte proč?? A vo tom to je
Co to blábolíš :lol: Zkus to ještě jednou a česky :mrgreen:
Polib mi :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“