HELP - diagnostika - software

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Yuri
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 14 led 2008, 19:19
Bydliště: Bratislava

HELP - diagnostika - software

Příspěvek od Yuri »

Ahojte, zhanam nejaky software na diagnostiku. Mam Punto 1.2 16V rok vyroby 11/2001. Docital som sa, ze zevraj "Uniscan Visa 1.83" funguje, ale nech som hladal akokolvek, nevedel som najst nic z kadial to ztiahnut. Stale chcu len aby som platil, sak kam sme sa to dostali :). Ak viete poradte mi, prosim vas.
Reklama
 

jonas1
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 13 pro 2007, 08:35

Příspěvek od jonas1 »

Sezen cracknutou verzi pres torrenty (na googlu je odkazu plno;)) nebo jedine ebay;)
Máte ho i v červené?
MK2 Sporting 1.2 16V 2003
gerii
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 05 čer 2008, 15:39

Příspěvek od gerii »

uniscan je k ničemu vyhození peníze klidně ti ho pošlu je to origo ale fakt na nic
Yuri
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 14 led 2008, 19:19
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Yuri »

Ja som skusal Alfa Romeo scan, ScanMaster 4.0.0, Scantool111, Visa 1.83.
Ani jeden z tychto sa nespojil s ECU. Na jednom anglickom fore som sa dozvedel, ze Visa 1.83 funguje super, dokonca tam mal na vyber aj punto (99-) 1.2 16V aj s mojim Motronicom. No aj tak nefungoval.
Ten uniscan dokaze aspon komunikovat? Ziskat aspon zakladne udaje z ECU?
mabua
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 08 zář 2008, 09:12

chytry reci

Příspěvek od mabua »

gerii píše:uniscan je k ničemu vyhození peníze klidně ti ho pošlu je to origo ale fakt na nic
Ukaz mi ze svy vlastni zkusenosti, cim otestujes treba fiata z roku 94?
A dalsi. ktery nemaji OBD konektor... ne nahodou uniscanem chytraku?

Vim, ze to neni pripad toho co se pta, protoze ma 1.2, ale proc odsuzujes hned uniscan??? To dela jen jedna sorta lidi.

M
Uživatelský avatar
MatoPD
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 09 říj 2007, 17:55
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - diagnostika - software

Příspěvek od MatoPD »

Ahojte, nema niekto skusenosti s tymto produktom : http://www.autocon.xf.cz/index.php?lng=0&p0=1&p1=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Puntik 60HP, rv 97
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: HELP - diagnostika - software

Příspěvek od jani »

ak mas obd tak elm327,uniscan je na starsie auta bez obd,aspon tak viem :D
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Modeler
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 06 bře 2008, 10:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - diagnostika - software

Příspěvek od Modeler »

Zalezi co mas za kabl. Obecne je s diag u Fiatu problem. Pokud chces pouze cist live data a umet si smazat chybovy hlasky, staci ti ten ELM 327. Ten je na OBD II coz by snad Puntas II mel byt. Soft k tomu neni spatnej Scanmaster. Ja mam v 1.3 a na Doblu to facha.
Naposledy upravil(a) Modeler dne 15 črc 2009, 08:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
žabak
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 05 čer 2007, 18:14
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - diagnostika - software

Příspěvek od žabak »

Zdravím! Mám Punto 1,2 16V 1997. Koupil jsem si toto: http://cgi.ebay.com/ALFA-ROMEO-FIAT-LAN ... 7C294%3A50" onclick="window.open(this.href);return false;
Mám u toho Uniscan a AlfaDiag. Uniscan rozjedu ale v nabídce není moje verze motoru a RJ, a Alfa Diag jsem zatím nerozjel, tak se chci zeptat zda má někdo zkušenosti s lepším Programem? Ještě si nejsem 100% jistý zda ta diagnostika komunikuje se staršími FIATy, i když tam píšou že to je na OBD, OBD2, EOBD :( Díky za rady.
Punto MK1 ELX 85_16V 1997 cca 180 000km prodane
FIAT Stilo 1,8 16V Multivagon 2003 cca 110 000km
Honda VT600C Shadow 1994 prodané
http://zabak-momo.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
SZTRAD
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 18 zář 2008, 07:36

Re: HELP - diagnostika - software

Příspěvek od SZTRAD »

No uniscan s timto hw asi urcite nepojede.
Pokud si to dobre prectes tak tento hw podporuje auta z OBD2 coz ty taky nevlastnis. Takze je velka pravdepodobnost ze neuspejes. Sice jsem nekde cetl ze se da alfadiag prepnout do nejakeho modu kdy je schopen precist strarsi jednotky ale bohuzel jsem tento program nikdy netestoval tak se k tomu nebudu vyjadrovat. Unidiag taky neznam takze podobne zkusenosti jak z alfadiag.
Radek
Uživatelský avatar
žabak
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 05 čer 2007, 18:14
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - diagnostika - software

Příspěvek od žabak »

No Uniscen jsem k tomu dostal, tak si myslím, že by to jit mohlo, ale spíše jen na auta v nabídce a to vypadá tak 2000 a výše. Jinak jsem zkoušel nějaký FIAT Tester ale tam byly taky na výběr jen novší FIATy :? Ještě prubnu nějaké další programky co jsem postahoval a hlavně u kamoše co ma Punto II. Při nejhorším budu muset vyměnit FIATA :lol:
Punto MK1 ELX 85_16V 1997 cca 180 000km prodane
FIAT Stilo 1,8 16V Multivagon 2003 cca 110 000km
Honda VT600C Shadow 1994 prodané
http://zabak-momo.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
SZTRAD
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 18 zář 2008, 07:36

Re: HELP - diagnostika - software

Příspěvek od SZTRAD »

žabak píše:No Uniscen jsem k tomu dostal, tak si myslím, že by to jit mohlo, ale spíše jen na auta v nabídce a to vypadá tak 2000 a výše. Jinak jsem zkoušel nějaký FIAT Tester ale tam byly taky na výběr jen novší FIATy :? Ještě prubnu nějaké další programky co jsem postahoval a hlavně u kamoše co ma Punto II. Při nejhorším budu muset vyměnit FIATA :lol:
Uniscan ,abychom si to ujasnili je hw prevodnik program k nemu se jmenuje Visa. Jelikoz to hodne lidi pojmenovava prvnim jmenem pojmenoval jsem to stejne. Jinak jede pod dosem a potrebuje dva comy tak ti fakt nemohl jiti pres USB.
Radek
Uživatelský avatar
žabak
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 05 čer 2007, 18:14
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - diagnostika - software

Příspěvek od žabak »

Jo sorry, dostal jsem k tomu UniDiag. Dneska ještě prubnu ScanMaster a nějaký Autodata a uvidíme jestli to rozchodím na tom mojim starém maFIATu, nebo aspoň u kámoše na novším. :roll:
Punto MK1 ELX 85_16V 1997 cca 180 000km prodane
FIAT Stilo 1,8 16V Multivagon 2003 cca 110 000km
Honda VT600C Shadow 1994 prodané
http://zabak-momo.rajce.idnes.cz/
Modeler
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 06 bře 2008, 10:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - diagnostika - software

Příspěvek od Modeler »

Na Punto MkI funguje Uniscan 1.83 s jednotkou euroscan at. Pripojim se na motorovou jednotku, umi to cist a mazat chyby, testy akcnich clenu i live data. Melo by to umet pripojit i ABS a pytle, ale to jsem nezkousel.
KoJaK
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 13 zář 2006, 20:07
Bydliště: Mikulovice u Jes.
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - diagnostika - software

Příspěvek od KoJaK »

Ahoj všem. Pokud vím, tak UNISCAN jede naprosto OK na FIATech do roku 1999. Jeho problém je nutnost mít 2x COM seriový port. Což u starých PC není až takový problém, ale u NB je to problém vcelku silně neřešitelný, pač takových NB je jako šafránu. Bohužel UNISCAN nekomunikuje ani přes většinu COM portů připojených přes PCMCI ( existují snad jen 2 karty ) důvodem jsou ovladače pro DOS, pod kterým UNISCAN běží.
Alternativou je UNIDIAG, který jede pěkně přes 1x COM. Ovšem co jsem se všude dočetl, každý jej zkoušel na vozech BRAVO/A, MAREA atd na ročnících přes rok 1999, nebo dieselových motorizacích. Já mám BRAVO 1,6 16V RV 1997, zkoušel někdo UNIDIAG na teto, popřípadě podobné motorizaci ?? Díkec za info.
FIAT BRAVO 1.6 v16 SX100 rv.10/97
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“