HELP - nakloněná karoserie k jedné straně

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: HELP - nakloněná karoserie k jedné straně

Příspěvek od Petr1968 »

To je naprosto běžné. Nevím co se tady řeší
Reklama
 

Uživatelský avatar
LilSuky
Fiaťák
Příspěvky: 176
Registrován: 24 lis 2008, 13:24
Bydliště: Praha CR

Re: HELP - nakloněná karoserie k jedné straně

Příspěvek od LilSuky »

Zdravim pani....ja mam tiez problem z mojim puntom...som si isty ze je to koli zadnej naprave....mam pocit ze mam prave koleso viac pritlacene ku karoseri a lave zas viac trci von z vozidla...vyzera to ako keby bola posunuta naprava ale nieje...ako nahle dvihnem auto tvari sa naprava rovna a aj kolesa su na svojom mieste...ale ked ho spustim tak som nahrany...prave koleso sa mi drie o karoseriu....a samozrejme aj to moje je naklonene do lavej strany....nemoze to byt silentblokmy....??...Prosim o radu...auto vyuzivam kazdy den na cestu do prace co je cca 80km a nechcem aby ma to niekde zabilo....
http://lado88.rajce.net/Punto" onclick="window.open(this.href);return false;
Punto Mk1 1.1 55 40kw r.v.:97
Uživatelský avatar
ludeco
Fiaťák
Příspěvky: 193
Registrován: 27 bře 2008, 12:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - nakloněná karoserie k jedné straně

Příspěvek od ludeco »

Včera jsem koukal na svoje Punto (mk1) a je taky ke straně, ale to moje doprava... :(
/F/I/A/T/ Punto mk1 # 60SX 6speed # Novitec look #
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - nakloněná karoserie k jedné straně

Příspěvek od Pepik »

Pokud je auto nakloněné doleva tak si myslím, že je to tím že jezdíme převážně sami.Při pravé zatáčce se váha řidiče a odstředivá síla sčítají a zkrutný stabilizátor je mnohem více namáhaný než při zatáčce doleva až časem zůstane zdeformovaný.Musíte více brát stopařky.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Re: HELP - nakloněná karoserie k jedné straně

Příspěvek od armaman »

ludeco píše:Včera jsem koukal na svoje Punto (mk1) a je taky ke straně, ale to moje doprava... :(

to moje tiez. uz som to tu dakde pisal. Ja si myslim ,ze je to sposobene fenomenom doby , kruhovymi objazdami.
Fiatu už "nefandím"
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: HELP - nakloněná karoserie k jedné straně

Příspěvek od turbom »

Ahoj, zazivam to same.

Ovsem pouze pri mrazech vyssich nad -10 stupnu. Pote, kdyz prijedu domu a poradne se podivam, nekdy sedi prava predni strana a nekdy sedi leva predni ( vetsinou to sedi na leve predni strane ).
Meril jsem to a je to pres 10 cm nize - jakoby na dorazu. Podle me jsou na vine "zamrzle" tlumice, protoze zaroven aut na tu stranu vubec netlumi - tvrde rany pri jakemkoliv hrbolu.

Jezdim plne nalozeny.

Jen nevim, zda by se to take delo, kdybych dal nove tlumice
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - nakloněná karoserie k jedné straně

Příspěvek od Stanno »

turbom píše:Ahoj, zazivam to same.

Ovsem pouze pri mrazech vyssich nad -10 stupnu. Pote, kdyz prijedu domu a poradne se podivam, nekdy sedi prava predni strana a nekdy sedi leva predni ( vetsinou to sedi na leve predni strane ).
Meril jsem to a je to pres 10 cm nize - jakoby na dorazu. Podle me jsou na vine "zamrzle" tlumice, protoze zaroven aut na tu stranu vubec netlumi - tvrde rany pri jakemkoliv hrbolu.

Jezdim plne nalozeny.

Jen nevim, zda by se to take delo, kdybych dal nove tlumice
su to urcite zamrznute tlmice.. daj nove, lebo si vymlatis dorazy a budes menit aj tie (ale asi ich uz mas vymlatene), tak vymen rovno aj tie.. nie je to take drahe a je klud..
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“