Bravo 1.4 12V

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
FIAT.JTD
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 16 srp 2009, 14:09
Kontaktovat uživatele:

Bravo 1.4 12V

Příspěvek od FIAT.JTD »

Zdravim všechny fiataky ...
Mam takovej mensi problem , potreboval bych radu od nekoho zkusenejsího...
Chceme si koupit Bravo 1.4 12V ale zatim na tento motor slysim jen same nadavky... tak se chci presvedcit jstli je to pravda...
a co by ste vy osobne doporucovali za obsah u bravo ... :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
johnymt
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 03 srp 2009, 17:44

Re: Bravo 1.4 12V

Příspěvek od johnymt »

FIAT.JTD píše:Zdravim všechny fiataky ...
Mam takovej mensi problem , potreboval bych radu od nekoho zkusenejsího...
Chceme si koupit Bravo 1.4 12V ale zatim na tento motor slysim jen same nadavky... tak se chci presvedcit jstli je to pravda...
a co by ste vy osobne doporucovali za obsah u bravo ... :)
nekupuj 1,4 12V ... nechcem kydať, ale je to nepodarený motor...radšej 1,616V je to lepšie, silnejšie pri rovnakej spotrebe a relativne bezproblemov alebo novší modernejší 1,2 16V ... vyhneš sa zbytočným problémom...na http://www.fiatbravoklub.com" onclick="window.open(this.href);return false; alebo na http://www.fiatbravo-bravaklub.sk" onclick="window.open(this.href);return false; ti to ľudia určite len potvrdia...
zálezi tie na tom, či chceš benzin alebo dizel, ale 1,4 12V určite nie :wink:
motley4071
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 07 kvě 2009, 12:26

Re: Bravo 1.4 12V

Příspěvek od motley4071 »

Ahoj Já mám taky 1,4 12V a jestli ještě můžeš tak z toho vycouvej. To co se povídá je holá pravda. Je slabý nejede a žere , to jen na začátek . Největší problém je s mazáním už jsem jej dvakrát přidřel a to už jezdím jen na značkových olejích a měním co 10000 km a výměnu dělám včetně průplachu. Vždy se přidře poslední válec , protože se ucpe mazání . Musím zaklepat teď šlape jak hodinky , ale pokouším se ji prodat a asi mi zůstane. :cry: .
Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Bravo 1.4 12V

Příspěvek od radekrat »

Mel sem taky a pridavam se k tem co nadavaji. Sice sem auto nezadrel, jako nekteri, ale je to slabej motor. Pokud ale budes casto menit olej a vyberes neco ridsiho, tak v pohode. Do mesta dobry, na dalnici s tim vitr neudelas (spis vitr zamava s tebou :) )
čAjo
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 07 lis 2009, 20:24

Re: Bravo 1.4 12V

Příspěvek od čAjo »

prebohaaaaaaaaaa len to nekupujjjjjjjjjjjjjj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! radsej 1,6 16v,alebo 1,9 jtd
pietro1981
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 28 úno 2010, 22:13

Re: Bravo 1.4 12V

Příspěvek od pietro1981 »

aj ja som bol nestatny vlastnik tohto auta. vacka v prdeli (co som pocul, ze prave toto je velky problem tohto motora), podpalene ventily. oprava ma stala nejaku korunu. ale nakoniec mozem povedat, ze to nebolo az tak zle. aj ked vykon ozaj nic moc.aj ta 1,2 16V zevraj ide lepsie a nie tak poruchovy. nakoniec som s bravom otocil niekolkokrat taliansko a vydrzalo. a spotreba 7-8 litrov. a to som ho niekedy tocil aj do 6000 otacok. ale nakoniec posluzilo, nikde ma nenechalo. ale ak mozes. nekukuj to!!!
Brody
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 17 črc 2010, 22:22

Re: Bravo 1.4 12V

Příspěvek od Brody »

Ahoj. Jsem tu nový a teprve se rozhosuji jestli koupím Bravo jako druhý vůz na ježdění do práce, nákupy atd. Měl jsem vyhlídlé jedno s motorem 1,4 12V. Bourané na předek, ale dobře opravené.
Ale po tom co jsem se dočetl zde, že ty motory jsou nepovedené a posléze si k tomu připojil i to že bylo bouchnuté, tak jsem od toho upustil. Nyní jsem našel auto s motorem 1,6 16V údajně nebourané, po výměně rozvodů, go přední nápravy, brzdy atd.
jen mě zajímá jak je to se spotřebou s tímto motorem? Poruchovost? A dále mám za to, že karoserie už je pozink? A poslední věc co bych měl u tohoto zkouknout? Fiata jsem ještě nikdy neměl, jen znám pomluvy z doslechu.
Děkuji za odpovědi. Nechtěl sem zakládat nové téma, tak to píšu sem.
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Bravo 1.4 12V

Příspěvek od oldoss »

Brody píše:Ahoj. Jsem tu nový a teprve se rozhosuji jestli koupím Bravo jako druhý vůz na ježdění do práce, nákupy atd. Měl jsem vyhlídlé jedno s motorem 1,4 12V. Bourané na předek, ale dobře opravené.
Ale po tom co jsem se dočetl zde, že ty motory jsou nepovedené a posléze si k tomu připojil i to že bylo bouchnuté, tak jsem od toho upustil. Nyní jsem našel auto s motorem 1,6 16V údajně nebourané, po výměně rozvodů, go přední nápravy, brzdy atd.
jen mě zajímá jak je to se spotřebou s tímto motorem? Poruchovost? A dále mám za to, že karoserie už je pozink? A poslední věc co bych měl u tohoto zkouknout? Fiata jsem ještě nikdy neměl, jen znám pomluvy z doslechu.
Děkuji za odpovědi. Nechtěl sem zakládat nové téma, tak to píšu sem.
Tak vitaj mozno v rodine talianskych aut co maju dusu :) Ja osobne nemam bravo mam iba punto a celkom spokojnost. Na pomluvy sa vykasli. Vacsinou ich hovoria ludia co to poculi v krcme pri pive, ze sa jednemu raz pokazil fiat a uz to nerozchodil. Samozrejme natrafis aj na taky fiat pokial bol jeho majitel prasa a o auto sa nestaral. Kamarat ma bravo 2.0 HGT a zatial je spokojny. Ten 5-valec co sa tam montoval ma krasny zvuk. Inac je vseobecne bravo povazovane za spolahlive a pri troche starosti sa ti odvdaci dobrou prevadzokou
http://www.tipcars.com/applications/mag ... clanek=473" onclick="window.open(this.href);return false;
tu je recenzia na ojetiny. tak vela zdaru pri vybere
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
martin1.4
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 06 srp 2010, 11:40
Bydliště: Chrudim

Re: Bravo 1.4 12V

Příspěvek od martin1.4 »

ahoj musím vám vyvrátit že 1.4. 12ventil je špatný motor máme to doma 8 let a bez poruchy běhá suprově a najelisme na něm 155 tisíc,a 1.6 16ventil se serou převodovky a hlavně hydro štefty to vím z osobní zkušenosti a jezdím stím do 6litrů a že nejede???je kravina 185km/hod není problém a octávia 1.6i se nikdy nechytla stačí tomu motoru dát co potřebuje toje můj názor
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bravo 1.4 12V

Příspěvek od peta.smolik »

I já se připojím Bratranec má Bravu 1,4 12V Kupoval ji novou v 97 Dnes má na ní 260 tis. km Jede to pěkně ale chce to kvalitní olej a dodržovat cykly výměn S mazáním vačky je problém ale ten vzniká zanedbáváním údržby
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Z.L.Y.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 331
Registrován: 08 pro 2005, 13:22
Bydliště: v zaměstnání
Kontaktovat uživatele:

Re: Bravo 1.4 12V

Příspěvek od Z.L.Y. »

pokud to od prvního majitele jede na kvalitní olej a přesné výměny tak šlape jak má, to samé je s Alfama TS jak nedostanou co mají tak je to v háji, všecho je o lidech- přece nebudu dávat olej za 1500ká , když ho můžu koupit za 320korum a vo tom to je...
e-mail: jpstyling@seznam.cz
New: http://www.zly.blog.cz

-------------

car: Fiat Marea weekend 1,6 16v. snížená sériovka na "17"tkách , ale
už má nového pána.

Family car: Citroen xsara picasso
Jsem Ital s Francouzkým autem.
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“