sporting motor!!!

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
sporting23
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 10 srp 2009, 15:49
Bydliště: Valašské Meziříčí

sporting motor!!!

Příspěvek od sporting23 »

Lidičky stala se mi taková nemilá věc...motor mi sežral veškerou chladící kapalinu...motorový olej mám nastříkaný až ve výfuku, topení netopí, motor se zahřívá do nemalých teplot a auto cuká jakoby jelo na tři válce....mechanik říkal že je špatné těsnění pod hlavou(nějáké těsnící kroužky)..nebo přímo hlava....nevíte někdo jak tuto záležitost co nejlevněji opravit???kde sehnat co nejlevnější díly...?nebo celý motor???děkuji za každou pomoc.....
Reklama
 

Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Re: sporting motor!!!

Příspěvek od Pun-to »

Nejdřív sundej hlavu a uvidíš. Nejspíš to bude jen těsnění (cca300,-). A hlavně hned vypust olej!
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Uživatelský avatar
sporting23
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 10 srp 2009, 15:49
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: sporting motor!!!

Příspěvek od sporting23 »

Můžu se zeptat důvod proč vypustit olej???to že tam je chladící kapalina vím...auto mi stojí před barákem a nejezdím s tím...to ten olej tam může zůstat nebo ne???
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: sporting motor!!!

Příspěvek od l-cizek »

čau, taky nevim, proč hned vypustit olej, ale udělal bych to takhle...sundat hlavu,dát jí přetlakovat jestli neni ruplá,rovnou jí nechat zarovnat a udělat ventily,a rovnou i nechat vyměnit pístní kroužky, a radši i zkontrolovat blok, ale s největší pravděpodobností to bude to těsnění pod hlavou... zarovnání hlavy cca 500,- ventily do 1000,-pístní kroužky nemám zdání, ale počítal bych tak 3-4 tisíce a drobnosti, jako těsnění pod vanu a pod hlavu do 1000,- + práce ... připravil bych si aspoň 10 tisíc :? páč musíš koupit novej olej,filtr a náplň chladiče a dal bych i new svíčky
Uživatelský avatar
sporting23
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 10 srp 2009, 15:49
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: sporting motor!!!

Příspěvek od sporting23 »

ty jo tolik???to jsem dal před třema měsícema do převodovky a spojky...takže zrovna celé zrovna teda...no deset tisíc ted´teda nemám takže to bude muset počkat....ale děkuji moc...
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: sporting motor!!!

Příspěvek od Petr1968 »

sporting23 píše:Můžu se zeptat důvod proč vypustit olej???to že tam je chladící kapalina vím...auto mi stojí před barákem a nejezdím s tím...to ten olej tam může zůstat nebo ne???
Protože chladící kapalina je pro olej a motor jed.A příští výměnu oleje zkrátit
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: sporting motor!!!

Příspěvek od l-cizek »

sporting23 píše:ty jo tolik???to jsem dal před třema měsícema do převodovky a spojky...takže zrovna celé zrovna teda...no deset tisíc ted´teda nemám takže to bude muset počkat....ale děkuji moc...
no jestli to bude jen to těsnění v háji, tak bych se na to ostatní vykašlal...teda ty ventily a srovnání bych asi udělal, ale ty kroužky přetlakování hlavy asi ne....
Uživatelský avatar
sporting23
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 10 srp 2009, 15:49
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: sporting motor!!!

Příspěvek od sporting23 »

já musím to opravit co nejlevněji...téhle poruchy jsem se bál už když jsem to auto před rokem kupoval...vydrželo to rok a dva měsíce a nalítal jsem na tom přesne 20 tisíc km a měnil jsem brzdy...praskl diferenciál na převodovce tak převodovku i se spojkou no bylo toho hodně,a měnit se mi to auti nechce...líbí se mi a mám nějaké plány...takže ta oprava musí vyjít...děkuji všem za příspěvky a rady......děkuji....
nicco.ts
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 04 lis 2009, 00:28

Re: sporting motor!!!

Příspěvek od nicco.ts »

Spojka, prevodovka a teraz motor? To su dost nakladne opravy. Kolko na tom mas nalietane, ze sa to tak kazi?
Punto Sporting 1.2 16V 59kW 2002 - 188A6000
Uživatelský avatar
sporting23
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 10 srp 2009, 15:49
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: sporting motor!!!

Příspěvek od sporting23 »

najetých to má cca 140tis.km....nákladné opravy to jsou...už jsme chytřejší...hlava na2x prasklá a těsnění prasklé...takže komplet nové těsnění,hlava se nechala v ostravě zavařit,zrovna se dějalí nové rozvody a doufám že to bude už ok...doma čekají nové kolečka 15´´ a origo přední nárazník na sportinga ve žluté barvě a někde na cestě je sportovní podvozek se snížením 50/50 tak uvidíme co a jak všechno bude.....a v plánu je nový sportovní vzduchový filtr s přivodem vzduchu a samožřejmě černé skla ptorože to k té žluté patří........ 8)
nicco.ts
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 04 lis 2009, 00:28

Re: sporting motor!!!

Příspěvek od nicco.ts »

Tak nech to teda dopadne dobre...
Punto Sporting 1.2 16V 59kW 2002 - 188A6000
nicco.ts
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 04 lis 2009, 00:28

Re: sporting motor!!!

Příspěvek od nicco.ts »

Tak ako sa dari po roku :?:
Punto Sporting 1.2 16V 59kW 2002 - 188A6000
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“