svietenie cez den s parkovackami + hmlovkami

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
n8w
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 02 črc 2007, 15:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: svietenie cez den s parkovackami + hmlovkami

Příspěvek od n8w »

Petr1968 píše::mrgreen: Odcházím. Dávám příležitost k podnětné diskusi dalším :lol: Svoje už jsem řekl. Pá
jj,hele dyt je to sranda...bud vklidu:)
| brava 1.6 100SX | K&N | Advan racing RG II limted series |

Obrázek

galerie
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hannibal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 400
Registrován: 09 črc 2007, 09:39
Bydliště: Starhill

Re: svietenie cez den s parkovackami + hmlovkami

Příspěvek od Hannibal »

n8w píše:
Hannibal píše:
n8w píše: nedavno sem jel pres usti nad labem(pres den) a asi 5 kktu na me blikalo. Ted mi zacina dochazet proc:D
Z tohohle mi vychází n8w : "kokoti" 5:1, nebude drobná chybka v pojmenování?
ty hele ani nevim...co dela vetsina nemusi bejt vzdycky spravna vec:D
Vždycky ne, ale někdy má většina pravdu ;-) Serem na tenhle flame. Já za sebe slibuju, že se pokusím to chápat a nebudu na nikoho blikat :-)
NOW
1996 Punto GT1
2013 Octavia 1.4 TSI
2012 Octavia Combi 2.0 TDI

EX
2003 Octavia 1.9 TDI
1995 Punto 1.1 - "Note"
Uživatelský avatar
n8w
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 02 črc 2007, 15:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: svietenie cez den s parkovackami + hmlovkami

Příspěvek od n8w »

Hannibal píše:Vždycky ne, ale někdy má většina pravdu ;-) Serem na tenhle flame. Já za sebe slibuju, že se pokusím to chápat a nebudu na nikoho blikat :-)
poho:)...jj serem;)
| brava 1.6 100SX | K&N | Advan racing RG II limted series |

Obrázek

galerie
mezek
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 12 bře 2010, 06:42

Re: svietenie cez den s parkovackami + hmlovkami

Příspěvek od mezek »

Petr1968 píše:Legální to není. Asi jsi nebyl v autoškole. :mrgreen: Nebo nemáš vyhledávač v počítači? Upřímně řečeno,je mi jedno čím si svítíš. Důvod máš pochybný,ale dobře. Porušuješ tím zákon a jednou se nějaký frustrovaný policajt najde :mrgreen: Máš i svítící ventilky? To je také fajn. V noci super. A neony na podvozku. Ty se také hodí,když něco spadne pod auto. :lol: Na rozdíl od druhých tady mě mlhovky ve dne nějak neserou,ale nechápu důvod proč je ve dne používat. Ono i to denní svícení je pochybné a jeho vliv na bezpečnost je neprokázané.
Použiju tuhle citaci ke svému názoru. Nejde ani tak o to, že to je zakázané zákonem - samozřejmě tím, že to je ZÁKONEM ZAKÁZANÉ, není o čem polemizovat - ale o to, že mlhovky myjí stejný účinek, jako dálkové světla. Mají rozptyl do všech směrů a tudíž oslňují. Zadní mlhovky nejen dokážou oslnit, ale kromě toho, že je hodně nepříjemné jet za někým a nechat si s něma svítit do očí, tak u některých aut díky nedomyšlenosti rozmístění jednotlivých světel může dojít k nezaregistrování rozsvícení brzdových světel. A třetí brzdovka tomu zase tak moc nepomůže, zvláště při menších rozestupech (např. ve městě).
Ale - stejně tak mi vadí že hodně jedinců neví, kde a vůbec zda má ovládání naklopení světel. Takže tlumené světla při zadku auta na zemi jsou taky k hov**... A dále potom ty paka, co si "vytuní" starou rachotinu xenonama bez automatiky nastavení. Naopak, ačkoliv mají xenony o dost větší světelný tok, tak u pořádných xenonů tolik nevadí. Horší to je jen za deště, ale to potrápí i normální světla.

A teď k poslední větě použité citace: pochybné není a je (nejen praxí) prokázán kladný vliv na bezpečnost. Například klasická česká silnice - samý pozvolný horizont, střídání úseků mezi poli a zalesněním (tj. střídání světla a stínu) a přízemní vrstva přehřátého vzduchu... Auto se zapnutými světly je vidět dříve, než bez nich. Když jedete na nasvíceném úseku a před vámi bude úsek v lese a proti zrovna pojede tmavé auto bez světel, neuvidíte ho hned. Se světlama ano. Pak je tu "obrácený" důsledek povinného denního svícení - v protijedoucí koloně svítících je ten bez zapnutých světel "neviditelný".
Samozřejmě jako nejlepší řešení jsou diodová světla, jsou dobře vidět a přitom neoslňují.
FIAT Linea 1.4 77k Dynamic
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: svietenie cez den s parkovackami + hmlovkami

Příspěvek od Petr1968 »

A proto mám diodová světla. :mrgreen: Na bezpečnost provozu nemají ani tak vliv světla,jako magoři mezi námi. Denní svícení bylo spíše zavedeno proto,že někteří nevěděli kdy mají rozsvítit :wink: A někdo dokonce dobře viděl i ve tmě,tak neměl vůbec důvod svítit. :mrgreen:
Uživatelský avatar
n8w
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 02 črc 2007, 15:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: svietenie cez den s parkovackami + hmlovkami

Příspěvek od n8w »

Petr1968 píše:A proto mám diodová světla. :mrgreen: Na bezpečnost provozu nemají ani tak vliv světla,jako magoři mezi námi. Denní svícení bylo spíše zavedeno proto,že někteří nevěděli kdy mají rozsvítit :wink: A někdo dokonce dobře viděl i ve tmě,tak neměl vůbec důvod svítit. :mrgreen:
:)))...
| brava 1.6 100SX | K&N | Advan racing RG II limted series |

Obrázek

galerie
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: svietenie cez den s parkovackami + hmlovkami

Příspěvek od Petr1968 »

Velká myšlenka :lol:
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: svietenie cez den s parkovackami + hmlovkami

Příspěvek od SHANE54 »

Raz ma oslnil jeden expert s hmlovkami a takmer som nabral zvodidla. Neznasam takychto sedlakov.
Bol aj jeden typek, co mal xenony v parabolach :? a cez den aj hmlovky. Ten co isiel oproti si oskrel auto o stlp. Ten akoze tuner skoncil s rozbitymi svetlami a rozbitou drzkou :lol:
pristup poskodeneho bol sice primitivny, ale aj ma to kus potesilo. Lamy na cestach nemaju co hladat.
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Uživatelský avatar
n8w
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 02 črc 2007, 15:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: svietenie cez den s parkovackami + hmlovkami

Příspěvek od n8w »

SHANE54 píše:Raz ma oslnil jeden expert s hmlovkami a takmer som nabral zvodidla. Neznasam takychto sedlakov.
Bol aj jeden typek, co mal xenony v parabolach :? a cez den aj hmlovky. Ten co isiel oproti si oskrel auto o stlp. Ten akoze tuner skoncil s rozbitymi svetlami a rozbitou drzkou :lol:
pristup poskodeneho bol sice primitivny, ale aj ma to kus potesilo. Lamy na cestach nemaju co hladat.
no skoda ze si to do tech svodidel neposlal ty experte....jak ti rikaj tam u vas? lokaj vyjebany?
| brava 1.6 100SX | K&N | Advan racing RG II limted series |

Obrázek

galerie
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: svietenie cez den s parkovackami + hmlovkami

Příspěvek od Petr1968 »

Tykáme si a ještě sprostě? :mrgreen: Dobré ráno
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: svietenie cez den s parkovackami + hmlovkami

Příspěvek od SHANE54 »

n8w píše:
SHANE54 píše:Raz ma oslnil jeden expert s hmlovkami a takmer som nabral zvodidla. Neznasam takychto sedlakov.
Bol aj jeden typek, co mal xenony v parabolach :? a cez den aj hmlovky. Ten co isiel oproti si oskrel auto o stlp. Ten akoze tuner skoncil s rozbitymi svetlami a rozbitou drzkou :lol:
pristup poskodeneho bol sice primitivny, ale aj ma to kus potesilo. Lamy na cestach nemaju co hladat.
no skoda ze si to do tech svodidel neposlal ty experte....jak ti rikaj tam u vas? lokaj vyjebany?
nuz co k tomu dodat. nie kazdemu bol dopriaty rovnaky intelekt.v tomto pripade sa uz nemame com bavit. admins viete na co sluzi nastroj ban user. vdaka
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Odpovědět

Zpět na „POKEC“