Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od MarekP »

Stále jezdím s odpojenou váhou. Motivace koupení nové zatím nulová. Je fakt, že si ani nezačudí a jede. (chipnutí taky dělá svoje). Moje žena tvrdí, že ta klasika 115 JTD je lenoch oproti její chipnuté 105 JTD.
Multipla 2004, JTD 145
Reklama
 

bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od bikus »

4 MarekP

...a jak dlouho už takhle jezdíš...?
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od Petr1968 »

DLOUHO JEZDIT NEBUDE :mrgreen:
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od MarekP »

bikus píše:4 MarekP

...a jak dlouho už takhle jezdíš...?
Víc jak rok a půl. Přes 30tis. km......zatím mě nikdo nepřesvědčil o tom ji koupit....
Multipla 2004, JTD 145
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od MarekP »

Petr1968 píše:DLOUHO JEZDIT NEBUDE :mrgreen:
Důvod? (zatím mám najeto cca 260tis....)
Multipla 2004, JTD 145
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od Petr1968 »

Tak pokračuj :wink:
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od MarekP »

Petr1968 píše:Tak pokračuj :wink:
Ne, co se může stát? Spotřeba stejná, jede to lépe, kouřivost menší než u 115JTD.....
Multipla 2004, JTD 145
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od Petr1968 »

Nic se nestane. Prostě další zbytečná součástka na Fiatu :lol:
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od MarekP »

Petr1968 píše:Nic se nestane. Prostě další zbytečná součástka na Fiatu :lol:
Tak tedka nevím, co si o tom mám myslet. Váha by měla dle mého optimalizovat množství vzduchu v poměru k naftě co tam teče. POkud dává vzduchu málo, auto nejede, víc vzduchu by mělo obohatit směs....nevím....vysvětlení možných průšvihů?????
Multipla 2004, JTD 145
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od Petr1968 »

Už to neřeším. Vyčkej budoucnost.
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od bikus »

4 Petr
Když vím, tak povím. A nedělám, že vím, a přitom jenom machruju.
Já přiznávám, že tam k něčemu určitě váha je, ale prozatím mi nikdo nebyl schopen vysvětlit ani to, v jakém, vlastně režimu motor jede bez ní, když je odpojená... Stejný volnoběh, odhadem skoro stejná spotřeba, stejná teplota bloku, tak kde je tedy rozdíl?
A jak říkám: zatím nepozoruju, že by to žralo víc. Jak to tak sleduju, tak ani vliv jízdy bez váhy tady nikdo asi rozumně nevysvětlí.

Jak funguje nepovedený chiptunning, jsem viděl na vlastní voči. Půlka lidí na chip nedá dopustit, druhá půlka to odmítá. Přitom je tak jednoduché přeprogramovat řídící jednotku, že krizová hodnota z čidla teploty na vstupu do turba není 900´C ale třeba 1300´C. To je jasný, že vám naskočí na válcích hned 15 kobyl navrch. Ale jednoho dne přišlápnete plnej knedlík do kopce a kus turba vyletí výfukem, zatímco rozervaný blok motoru vesele trhá všechny tři chladiče kolem sebe, jako kamarádovi. Ale to je jiná kapitola, jiné vlákno....... Já jen že tohle se rozumně vysvětlit dá.
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od Petr1968 »

Měl by jet v nouzovém. Nafta stejně patří do kamen :mrgreen: Odeber ještě pár jiných zbytečných součástek. :wink: Podle čeho soudíš,že to jede stejně bez váhy jako s váhou,když nevíš ,kdy se pokazila?? Nebo snad ano? Napsal bych e-mail do Fiatu,že tam dávají zbytečnou součástku. Budou rádi,ušetří :wink:
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od kubiii »

Toto by vám ropákům mohlo napovědět, strejda Gůgl to má na háku :wink:

Z řečeného vyplývá asi jediný zásadní problém, že by mohlo dojít k rychlejšímu opotřebení motoru... pravděpodobně pouze za určitých podmínek:

http://www.starline-parts.com/data/arti ... wn_165.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


A abyste to příště zvládli sami :D : http://www.google.com/search?client=ubu ... 8&oe=utf-8" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
MarekP
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2008, 14:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od MarekP »

kubiii píše:Toto by vám ropákům mohlo napovědět, strejda Gůgl to má na háku :wink:

Z řečeného vyplývá asi jediný zásadní problém, že by mohlo dojít k rychlejšímu opotřebení motoru... pravděpodobně pouze za určitých podmínek:

http://www.starline-parts.com/data/arti ... wn_165.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


A abyste to příště zvládli sami :D : http://www.google.com/search?client=ubu ... 8&oe=utf-8" onclick="window.open(this.href);return false;
U pana gůgla jsem hledal a nenašel nic krom obecných věciček. Jinak v zásadě mám názor jako Bikus.
Multipla 2004, JTD 145
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha vzduchu - brutální nárůst výkonu?

Příspěvek od bikus »

Já mám v zásadě stejný názor jako Marek. Nikdy jsem totiž netvrdil, že váha je tam k ničemu. Jen pozoruju po jejím odpojení, že auto jede o dost líp. A že si někdo stojí za tím, že bez váhy nadměrně poškozuju motor, tak potom nevím, jak mu svědčilo to škytání a max. otáčky kolem 2.500/min., s vadnou váhou.
Jasně že chci novou, jasně že to bude lepší než bez ní, ale taky jasně že nemám v kapse trojku navíc. A kupovat nějakej Shitline, no tak to už snad zase zapojím tu vadnou....
Pár desítek tisíc už jsme spolu za ty léta s Mlokem nalítali, víme co od sebe čekat a jak se k sobě chovat, takže mi nerozhodí rádoby vtipný smajlíky někoho kdo jezdí na náplň do Zippa...

Díky Marku a drž se. Já dám jednu plnou nádrž bez váhy a ozvu se, jak (prý) "strašně" to žere a jezdí....
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“