Jak vám brzdí Punto?

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od majco »

Ja som dal frezované bremba a dosky textar a nemam problem dať do šmiku aj v 100km 195"pneu . Už som mal krízovku tak viem ale neoplatí sa to často lebo prebrzdené pneu som už jedny vyhodil :lol:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Reklama
 

iqlogic
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 23 dub 2010, 11:12

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od iqlogic »

no po precitani temy som siel hned testovat Punťa a dost bieda ... nad 50km/h to zacina brzdit dost biedne ... do smyku som sa nedostal ani na mokrom povrchu (cisto oprsanom) tak som si povedal, ze je najvyssi cas ist dat skontrolovat brzdy ...
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Vencapunto »

Sice nevim proč se chcete dostat do smyku,ale budiž.Já se na 16" taky nedostanu do smyku a sem rád,protože jak se kola utrhnou ze silnice tak to neni moc dobrá situace
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
jahnny
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 19 dub 2009, 21:18
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od jahnny »

Ano ked sa to utrhne a klze to tak brzdny efekt je ovela nizsi + auto sa stane neovladatelnym, preto je treba naucit sa brzdit na hrane smyku, popr ak to klze hlavne na morom vedet aj pustit brzdu a vyhnut sa prekazke ak sa da. A preto sa vymyslelo ABS... i ked na suchom sa da bez neho zabrzdit lepsie, ale v krizovke clovek proste iba dupe i ked z vlastnej skusenosti poviem ze vedet si odbrzdit aj v tazkej situacii a vyhybat sa sa mi uz zopar krat podarilo a podla mna super trening na to je nejaka PC simulacia s volantom kde sa to da cvicit bez skody :-)

A to ze som schopny to dat do smyku aj pri vysokej rychlosti sveci o silnych brzdach ktore maju rezervu aj ked budem nalozeny + nejaky vozik a pod. pripadne myslim ze aj viac znesu (caste brzdenie). Ak ich nedam do smyku a v aute sedim sam tak ked tam budeme 5 a nieco v kufri tak ta brzdna draha bude desne dlha.. a vytlacim dulky do sedacky ako sa budem zapierat.

A nezabudajte.. vzdy faktor ktory robi skody je rychlost, preto nielen rozvaha ale aj vediet rychlo ju znizit je dvolezite.

PS: to majco .. co ta vysla ta uprava? resp. asi vsedci uvytame jednoduche a lacne riesenie :-) diky
Fiat Punto 60SX Cult 1.2 8V mk1
Fiat Punto Sporting 1.2 16V mk2a
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od majco »

žiadna uprava len kvalitné kotúče a dosky toť vsio
ale má to vekú nevýhodu ked máš velké kolesá rýchlo ti brzdy zvednú a potom to nebrzdí skoro vôbec ale to len ked ideš serpentíný :lol: brzda pyn si pametám že ked som raz uvaril brzdy tak som mal pedál brzdový ako na pružine a musel som odvzdužniť a vymeniť brzdovku . Od vtedy tam už nič horšie ako trw alebo textar proste nič neznačkové nenalejem :mrgreen: Hold Punto 55 nebolo stavane na 15" kola :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to už nehovorím o 16" :roll:
Je rozdiel dupnúť na brzdu na 195 kách pneu a na 155 len aby to aj tý za tebou vedeli :mrgreen:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Pepik »

jahnny píše:No brzdit brzdi.. ale. Do 60km/h to brzdi obstojne, nabeh sily/tlak je priebezny. Ale napr. zo 100km/h na 0km/h som to skusal a ked je teplo na 165kach to nedam do smyku(nemam abs) a to rvem do brzdy jak na skodovke bez posilovaca. A to nevravim ak mam plne auto ludi.. to proste do toho dupem a nic :-( Kotuce su obrzdene peke rovnomerne, vymenil som aj kvapalinu (povytlacal z hadic) valceky tesnenia precistil a vysledok rovnaky :-( asi aspom do predu dam aj ja tie GT dufam ze ich dam do disku. Nuz a ak je chladnejsie cca okolo 0C tak maju neskutocny rychli nabeh.. i ked zimne kola mam 13" 155/70, proste pri takejto teplote to brzdi zozaciatku desne ostro.. ked je chladnejsie alebo teplejsie tak idu zas normal. je to nepriemne na snehu lade kde to chce fakt cit tak simulujem ABS triaskou v nohe :-D
Máš výborné poznatky.Taky mi to při prvním sešlápnutí brzdí více, v zimě je to nepříjemné.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Uživatelský avatar
diablik
Znalec
Příspěvky: 715
Registrován: 05 úno 2010, 12:50
Bydliště: Bratislava

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od diablik »

tak mne uz konecne brzdi dobre...kedze mam nove pakne,brzdove valceky,nove bubny..tak je to super...konecne to dobre brzdi a podstata je,ze sa mozem na brzdy spolahnut,co je na prvom mieste.
Obrázek
Punto 1.7 TD ELX , r.v.97 , 51kw
Diesel forever
Facebook >> Peter Siekel
Uživatelský avatar
jahnny
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 19 dub 2009, 21:18
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od jahnny »

Pepik píše:Máš výborné poznatky.Taky mi to při prvním sešlápnutí brzdí více, v zimě je to nepříjemné.
Dik :-) ..

For All

Pozeral som aj zadne bubny, a s priemerom som za hranocou. Predchadzajuci majitel menil pakne ale jedna na kazdej strane sadla uz len krajom, pocitam ze ked uz je priemer vybruseny nad hranicu preto to asi neroztahne poriane rovnomerne
.. i ked rucna i na novom punte (ale i u inych aut) brzdi bieda + zadok toho moc nenabrzdi i ked aj to je male +. tak ak sa vycasi a bude chvilu casu asi to pojdem porobit, bo potrebujem repasnut aj zadnu napravu. Tak dik za postrehy chlopi :wink:
Fiat Punto 60SX Cult 1.2 8V mk1
Fiat Punto Sporting 1.2 16V mk2a
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Buchtič »

Taky potvrzuju, že za nižších teplot (cca jako jsou teď) to brzdí v poho, zatímco když je teplo tak je to bída.
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Uživatelský avatar
b.a.r.t.i.i.k
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 01 pro 2009, 14:53

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od b.a.r.t.i.i.k »

Souhlasím s váma nejednou člověk potřebuje dupnout na brzdy... jeden cas se mi zdalo ze mi to nejak nebrzdi a to mam novy desticky a celkove upraveny... zda se mi ze fakt kdyz potrebuju zabrzdit z ty 100 na 0 tak je to jak ve formuli :-D pretizeni jako blazen :-D no musim na to dupat... hlavne mam na prd pneu :-( R13 165.. coz nekdy dela bordel ... az bude cas mrknu se na to...trosku se v tom povrtam a asai dam na vas lepsi kola a celkove brzdy z Punta GT a bude :-) i kdyz krotit tech par poniku co mam pod kapotou da taky nekdy praci :-D
FIAT Punto mk1 1998 1.2 44kw , centál, JBL GTO938....
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Buchtič »

Modeler píše:Musis vymenit brzdice a jejich drzaky. Jinak je to vse shodny. Brzdice a drzaky maj zas stejny GT a Lancia Dedra myslim 1,8 a 2,0. To se da dohledat v Eperu.
Nevíte někdo co myslel těmi držáky? V ePeru sem nic takovýho nenašel. Na fóru už dlouho nebyl a ani na ICQ nereaguje. Mám právě nabídku na přední brzdy z GT a přijde mě, že je to komplet. Obrázek
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Uživatelský avatar
astha999
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 24 bře 2010, 18:14
Bydliště: Bardejov, SVK

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od astha999 »

Asi myslel brzdovy strmen, lebo nic ine tam ani nie je, ci?. :)
Fiat 126P 650E rv.88 --- Punto Mk1 1,1 55s rv.98
http://yfrog.com/mu48148578jx" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Buchtič »

veď hej. naozaj som z toho volaký zmetěný
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Mr.pilot »

možná že GT má jiné rozteče na úchyty třmenů protože celkově ty byrzdy budou větší.já na 1,6 nedám 13ky kola ale na ségry 1,2ku bez problémů.A GT má stejnej průměr kotouče jen chlazenej
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Modeler
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 06 bře 2008, 10:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Modeler »

No vzdyt jo, drzak brzdice = trmen. Vse co potrebujes je na ty fotce. Moztazni roztec der na tehlici a drzaku je stejna, takze bez problemu prehazis zbytek. S tim eperem jsem myslel, aby jsi se podival kde podle cisla jsou stejny brzdy jako na GT. Prece jen se to pak lip schani.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“