Vybracie pri vytočení volantu do prava

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
BranoL
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 19 bře 2009, 17:44

Vybracie pri vytočení volantu do prava

Příspěvek od BranoL »

Zdravím. Mám Fiat UNO 1,4TD. Môj problém je: Pri jazde, keď otočím volantom do prava ozývajú sa z prednej nápravy vybrácie a vrčanie. Volantom stačí zatočiť len minimálne a už to cítiť a počuť. Pri otočení do ľava sa vybrácie neprejavujú. Pozeral som na prednú nápravu a našiel som vymlátený zadný silentblok spodného ramena na pravej strane. Tak som ho vymenil ale problém som tým nevyriešil. :x Už neviem čoho by som sa mal chytiť. Nemal niekto podobný problém, alebo nevie niekto poradiť ako zistiť príčinu? Nerád by som to zistil až, keď mi niečo odpadne. Ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
otravaga
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2009, 18:25
Bydliště: galanta - svk

Re: Vybracie pri vytočení volantu do prava

Příspěvek od otravaga »

nazdar.
mna napadol len homokineticky klb. ale nie som si tym taky isty, kedze ti to robi len pri zatoceni doprava. pozri sa na manzetu ci nie je prasknuta. mne sa stalo to ze mi praskla a dostala sa mi spina na homoklb. zacalo to triast ale stale. preto sa mi nezda ze to bude aj tvoj pripad. kukni tu manzetu a ked nebude roztrhnuta tak by to nemal byt klb.
fiat uno 1,7 D
BranoL
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 19 bře 2009, 17:44

Re: Vybracie pri vytočení volantu do prava

Příspěvek od BranoL »

Takže vraciam sa po roku k téme. Príčinou problému bolo ložisko ľavého kolesa. Kým som na to prišiel povymieňal som si na nápravách všetko čo sa dalo, ale hlavné je to že už mám v aute božské ticho :D.
Uživatelský avatar
otravaga
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 07 bře 2009, 18:25
Bydliště: galanta - svk

Re: Vybracie pri vytočení volantu do prava

Příspěvek od otravaga »

zas také božské ticho tam nemáš keďže to je dízlák :lol:
fiat uno 1,7 D
Odpovědět

Zpět na „Uno“