trhanie

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
buchar
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 pro 2009, 20:59
Bydliště: Bratislava

trhanie

Příspěvek od buchar »

ahojte,
som cerstvy majitel multiply, mam 1,9 JTD r. 11/2002, 150tkm, mam ju asi dva tyzdne.
spozoroval som nasledovne chovanie auta:
pri uvolnovani spojky zacne autom skubat - robi to hlavne na jednotke a spiatocke, ciastocne na dvojke. vyraznejsie je to bez plynu (1,R), pridanim na otackach sa to zmierni.
nerobi to ale vzdy, vacsinou len ked auto pouzivam cely den, tak poobede to zacne robit. ked idem s autom druhy den, nerobi to.
mate tipy, co by to mohlo byt? .. spojka? .. zotrvacnik? .. silentbloky?
horny silentblok motora je vadny, ale tam mi nesedi casovy suvis s vyskytom poruchy. tiez mi po nastartovani asi pol minuty blika zhavenie, ale to s tym tiez nesuvisi ...
prosim o radu
Reklama
 

stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

Re: trhanie

Příspěvek od stanik »

...s největší pravděpodobností spojka na konci životnosti :(
možná by ještě pomohlo zkusit tu spojku potáhnout na lanku...
ftaxi
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 bře 2008, 22:08
Bydliště: Slovensko

Re: trhanie

Příspěvek od ftaxi »

Mal som podobný problém a bolo to spodné rameno. Keď je rameno už opotrebované tak pri rozbiehaní to má tendenciu pohybovať v ose záberu , čiže to rameno sa kýve . Po výmene o.k.
Uživatelský avatar
buchar
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 pro 2009, 20:59
Bydliště: Bratislava

Re: trhanie

Příspěvek od buchar »

spojka by bola este najmensia bolest - s tym sa pri kupe auta viac-menej pocita, rovnako ako s vymenou oleja, rozvodov, brzd ... ja len dufam ze to nebude ten zotrvacnik - ten samotny stoji tolko, co vsetky veci co som vymenoval. ak by to bolo rameno, tak na to snad pridu pri prehliadke, ktoru planujem na buduci tyzden. dam vediet ako to dopadlo.
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: trhanie

Příspěvek od AlexAG »

Ahoj to iste som mal a je to spojka.
3palino
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 26 čer 2009, 00:25

Re: trhanie

Příspěvek od 3palino »

Zdravym ja mam tiez podobny problem pri radeny rychlosti ked pustim spojku tak my zacne triast motor stale pri kazdej rychlosti okrem spiatocky tam je to pohode ale niekedy mi to neroby neviem ci je to spojka alebo prevodovka poradte niekto ak viete diki moc
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“