Zadní náprava

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
AdaVlada
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2008, 16:43
Bydliště: Ludgeřovice

Zadní náprava

Příspěvek od AdaVlada »

Ahoj mulťáci,
mám problém se zadní pravou stranou. Při zabočování doprava něco vzadu cvakne. Když jsem to zkoušel pod autem poslouchat, vypadalo to jako z pérování. Kolo vypadá že je stojí rovně při pohledu zezadu.
Nevíte v čem by mohl být problém.

Díky Vlada
Reklama
 

Kubanec
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 18 úno 2007, 09:54
Bydliště: Cheb

Re: Zadní náprava

Příspěvek od Kubanec »

Ahoj ,taky jsem slyšel ránu odněkud ze zadu při odbočování vpravo přesně jak píšeš ,na zvedáku jsme to prolezli a ikdyž se při pohledu ze zadu zdálo ,že obě kola jsou vykloněný stejně vyměnili jsme uložení zadního kola /opravná sada/a je klid ,začal bych tím není to taková darda spíš práce ....Kubas :wink:
Kubas
r.v.2000 294 000km MLOK/multipla/prodáno
r.v.2005 53 300km Fiat Idea červená
r.v.2006 160 000km Multipla ll /mlok podruhé/
r.v.2008 13800km SUZUKI SV 650
AKAL
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 25 dub 2008, 07:23
Bydliště: Most

Re: Zadní náprava

Příspěvek od AKAL »

Čau měl jsem úplně stejnej problém při zatáčení doprava a bylo to uložení ramene zadní nápravy.Koupil jsem v Kelly opravnou sadu na obě kola za 1800,- (Magneti Mareli). V autoservisu Mostě v Kasárnách mi to za 2100,- udělali (obě strany).Jinak ve Fiatu v Modlanech chtěli za obě strany i s materiálem 9000,- :shock:
Multipla1,6 100 16V
Tmavě modrá metla
Most
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Zadní náprava

Příspěvek od pacholda »

AdaVlada píše:Ahoj mulťáci,
mám problém se zadní pravou stranou. Při zabočování doprava něco vzadu cvakne. Když jsem to zkoušel pod autem poslouchat, vypadalo to jako z pérování. Kolo vypadá že je stojí rovně při pohledu zezadu.
Nevíte v čem by mohl být problém.

Díky Vlada
Tak se hlásím do klubu. Také se mi ozývá rána od pravého zadního kola a to většinou při přejezdu nerovností (je jedno kterým kolem), nebo při zatáčení. Když jsem zkusil auto rozhýbat na místě tak se nic neozvalo. Zvedl jsem auto a hýbal kolem - nic. Když jsem sundal kolo a zahýbal ramenem, tak jsem zjistil vůli cca 5mm do stran. Když stojím na rovině tak obě kola při pohledu zezadu vypadají normálně - tedy ani jedno není nějak vykloněné.
Tak se ptám:
1. je vůle na rameni normální, nebo se to nesmí hnout?
2. je nutné měnit uložení ramene, nebo stačí dotáhnout to stávající, aby vůle zmizela?
3. když budu měnit uložení ramene, musím měnit na obou stranách, nebo stačí jen tam kde to bouchá?
4. nemůže být problém v silentblocíh, kterých je na zadní nápravě požehnaně?

Ještě bych chtěl podotknout, že mám Tipo, u kterého vím bezpečně že je uložení ramen v p...li
protože kola jsou do A a zadek při jízdě docela plave, ale žádné rány se neozývají!!!

Pro AldaValda - jak jsi to nakonec vyřešil ty?
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
vrazda
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 25 pro 2005, 22:16
Bydliště: Slovensko

Re: Zadní náprava

Příspěvek od vrazda »

Zdravim tieš mam taký problem ale umna je pravas strana koleso nahnute tak neviem co mam stym spravit ci bude stacit urobit vinenu sadu alebo cele poradt mi.Bojim sa aby sa mi nenahlo natolko ze nebudem moct jazdit.Dakujem za odpoved.
Multipla1.9jtd,77kw,105k.r.v.1999
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní náprava

Příspěvek od andreapipo »

...může mi někdo vysvětlit, proč dublujete témata a navíc proč je toto téma ještě ve vláknu o motoru :?:
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Zadní náprava

Příspěvek od pacholda »

andreapipo píše:...může mi někdo vysvětlit, proč dublujete témata a navíc proč je toto téma ještě ve vláknu o motoru :?:
Tak se mrkni kdy bylo vlákno založeno - neměl jsi takhle křičet cca před 15ti měsíci?
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“