HELP - ABS Punto mk2, sviti kontrolka, funkčnost, ....

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

HELP - ABS Punto mk2, sviti kontrolka, funkčnost, ....

Příspěvek od wercecko »

Prosím o radu na co se zaměřit při řešení problému svítící kontrolky ABS.. Měnili jsme brzdovku, a zadní pakny + bubny. Dnes při klidné jízdě městem začal pedál brát hned nahoře a tak jakoby by bylo ABS aktivní, po chvíli intezivnějšího brzdění se propadl a brzdil v obvyklé pozici. Poté se vždy rozsvítila kontrolka ABS, po vypnutí motoru se to jakoby resetovalo, při dalším brzdění o5 jakoby kopalo ABS a propadnutí pedálu a tak pořád dokola. Takže je na snadě to ještě jednou pro jistotu to odvzdušnit, ale co dál ??? Je normální že po ujetí cca 300 km ještě nebere ručka v nových bubnech? Dotažená je fest..
Vaše nápady a návrhy posílejte zde...
Díkes
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

K ABS ti poradim jenom to, at zkontrolujes cidla, nejsem si jistej, jak je u Punta reseny snimani signalu, ale u nekterych specialu je to soucast bubnu a po namontovani bubnu, kterej neni na abs to dela paskvily. Fakt nevim, jak to je u tohohle. Kazdopadne rucku nedotahovat. Uz sem to nekam psal. Musi byt vule lanka v drzaku na pakne cca pul milimetru. Jinak nefunguji samostely a tim padem je to naprd...
Hustokrutost
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

jo vule tam je to by melo byt OK, no a ty bubny je dobry poznatek.. ale ujel jsem na nich cca 300 km a nic se nestalo, až ted.. Koukal jsem na díly, tak bubny se nerozlišujou esi s nebo bez ABS, pouze pakny jsou 2 druhy. Nevíte co říká návod k obsluze :idea: :?:
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
Pavel-RyVeS
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 13 čer 2006, 22:17
Bydliště: Louny - Citoliby
Kontaktovat uživatele:

..

Příspěvek od Pavel-RyVeS »

Asi ti to moc nepomuze ale aspon pro inspiraci. Na Octavce mi uz asi rok blblo ABS, proste obas se rozsvitila kontrolka a neslo ABS. Po case zhasla. Po porade mi bylo doporuceno zkontrolovat napajeni ridici jednotky ABS. Vysledek byl ten, ze ABS ma pojistku a u ty to bylo zoxidovany. Takze jsem to vycistil a ABS beha.
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

kaufik :arrow: díkes..
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

fakt nemáte nikdo zkušenost s ABS u MKII ??? na jednu stranu mě to trochu těší, snad to nebude nic závažnýho..
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

PRESUNUTO:
paliodan píše:Mám punto MK2 1.2 8V z roku 2001 a problém je že když v malých rychlostech začnu brzdit tak se spustí ABS absolutně nesmyslně,kontrolka ABS nesvítí a přes to to blbne,brzdy byli rozebrány s podezřením na nefukční váleček případně zadní samostav,kapalina nová.Problém petrvává.

Prosím poraďte mi
majco píše:Hladal by som problém v ložiskách kde je magnetický krúžok na ložisku alebo vzdialenosť snímača od ložiska! :?
*Katy*

Jdu zkontrolovat snímače,řádně je očistím a dám vědět
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

Tak bohužel ani jeden snímač nejde vytáhnout,prolil jsem je brzdovkou a za týden to zkusím znovu,nebo máte nějakej jinej návod??
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

Tip bych to na náboj kola, a řešení je výměna, prošel jsem si tím samým, za oba zadní náboje to bylo cca 5000,-, příznaky byly úplně stejný jak popisuješ, zjistit který blbnul nešlo tak proto oba...
Naposledy upravil(a) wercecko dne 09 říj 2007, 19:13, celkem upraveno 2 x.
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Joe301 mal tento isty problem, vyriesil to az novy naboj.... cena 1700Sk/ks :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

tak to mám pěkný vyhlídky,někde si půjčím zad náboj(ten jste měnily?)a vyzkouším to,jedná se o ten pásek že?
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

Mě borci vyměnili oba zadní náboje, a jak říkáš, šlo o ten magnetickej pásek, měl jsem oba dodrbaný, od čeho netuším :?
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

to se nedá sehnat třeba ve fiatu solo jen ten kryt s magnetickým páskem??
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

ten pásek je integrovanej, taky sem to tenkrát zjištoval esi to nejde...
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

Tak závada nalezena,poškozený kroužek zadního náboje zřejmě šrobovákem,nějakej němec se tam pomstil,protože auto je měsíc dovezeno.Tímto Vám děkuji,jmenovitě warceckovi i dalším.Navedli jste mě správně a jsem rád že to tady takhle skvěle funguje.
Jdu hledat jestli se ten kroužek nedodává solo je tam jen namáčklej.

JEŠTĚ JEDNOU DÍKY VŠEM
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“