Silentbloky - Zadna naprava

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
johnyvine
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2008, 15:24
Bydliště: PRIEVIDZA , SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od johnyvine »

liborko píše:Je tu někdo kdo měnil všechny čtyři silentbloky na zadní nápravě?? Potřebuju radu :) já dneska povolil pravou stranu oba dva šrouby,pravou stranu nápravy jsem si popustil na zvedáku dolů a ty silentbloky dostal ven po cca třičtvrtě hodině námahy a klepání,a teď mi nastal problem jak tam dostat ty nové silentbloky.Jsou tam nalisované a zaboha je tam nemůžu dostat,kladivem z vrchu naklepnout tam kvůli malo místa nejdou,zkoušel jsem je tam tedy natlačit tak,že jsem si ty silentbloky přišrouboval na místo do kastle tak jak mají být a napravu jsem tam zkoušel natlačit zvedákem,jakoby vtlačit ,taky bez šance, takže teď mě napadá jen poslední možnost a to sundat nápravu úplně dolů a ty silentbloky tam prostě kladivem naklepat,ale to se mi moc nechce sundávat celou nápravu. Kdo s tím dělal,měli jste nějaké udělátko jak ty silentbloky tam vlisovat vrchem aniž by bylo nutné dát dolů celou nápravu???
v tejto teme dozadu, mas obrazok pripravku, ktorym sa mi to podarilo urobit. je tam zavitova tyc a hrubostenne 4mm trubky s platnou 4mm zvarene spolu, je z toho akoby šialka. a stahujes to dokopy pri povolenej naprave. je to strasny tlak, pri lisovani silentblokov mi uplne stlacilo ich gumu. zavitovu tyc daj priemer aky sa ti maximalne zmesti dovnutra silentbloku. vsetko poriadne namazat.predtym ako zacnes stahovat si ho poriadne vycentruj aby sa ti neskrizil v naprave ten silentblok
Punto 16V 63kw/85PS, r.v. 1999, Mk1 , modrá metalíza 5dv, full, motor 176.B9000
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od liborko »

johnyvine píše:v tejto teme dozadu, mas obrazok pripravku, ktorym sa mi to podarilo urobit. je tam zavitova tyc a hrubostenne 4mm trubky s platnou 4mm zvarene spolu, je z toho akoby šialka. a stahujes to dokopy pri povolenej naprave. je to strasny tlak, pri lisovani silentblokov mi uplne stlacilo ich gumu. zavitovu tyc daj priemer aky sa ti maximalne zmesti dovnutra silentbloku. vsetko poriadne namazat.predtym ako zacnes stahovat si ho poriadne vycentruj aby sa ti neskrizil v naprave ten silentblok
díky,já ten obrázek přehlídnul,už chápu jak si to dělal.Dneska se do toho pustím,zkusím si udělát ten stahováček,večer písnu jak jsem dopadl :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od liborko »

Takže mám to hotovo,jen pravou stranu,na levou už jsem neměl náladu a ani chuť,drbali jsme se s tim ve dvou lidech celé dnešní dopoledne,vlastně už jsem začal včera odpoledne,takže drbanice na 12h,sprostých slov dnes padlo jako za celý měsíc dohromady. Auto jsem zvedl cca do výšky půl metru a nápravu na pravé straně upustil dolů,šude málo místa,dostat se k těm silentblokům a vyklepat je ven ještě docela jde,ale nandat tam nové je už horší,udělál jsem si spešl stahovák se kterým jsem je tam nalisoval.Na levou stranu už asi seru,stejně mi asi klepala jen pravá strana,a podle stavu těch silentbloků to tak asi bude.Odjezdím a uvidím co dál. Na autě si dá se říct dělám vše,ale dělat tohle už nechci nikdy,jó kdyby byla celá náprava dole tak pohoda, ale sundávat jsem ji nechtěl,musel by jít výfuk dolů,brzdové trubky atd. Kdo nemá doma pořádny vercajk tak ať to radši ani nedělá
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od peta.smolik »

liborko píše:Takže mám to hotovo,jen pravou stranu,na levou už jsem neměl náladu a ani chuť,drbali jsme se s tim ve dvou lidech celé dnešní dopoledne,vlastně už jsem začal včera odpoledne,takže drbanice na 12h,sprostých slov dnes padlo jako za celý měsíc dohromady. Auto jsem zvedl cca do výšky půl metru a nápravu na pravé straně upustil dolů,šude málo místa,dostat se k těm silentblokům a vyklepat je ven ještě docela jde,ale nandat tam nové je už horší,udělál jsem si spešl stahovák se kterým jsem je tam nalisoval.Na levou stranu už asi seru,stejně mi asi klepala jen pravá strana,a podle stavu těch silentbloků to tak asi bude.Odjezdím a uvidím co dál. Na autě si dá se říct dělám vše,ale dělat tohle už nechci nikdy,jó kdyby byla celá náprava dole tak pohoda, ale sundávat jsem ji nechtěl,musel by jít výfuk dolů,brzdové trubky atd. Kdo nemá doma pořádny vercajk tak ať to radši ani nedělá
Já sem to dělal minulej měsíc u kámoša v garáži s kanálkem Je to mrda.ka ale za 4hodky s kur-vováním sem to měl hotový všecky 4 Záleží na tom jestli to děláš poprvý a nebo už opakovaně :lol: :lol: :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od HIISS »

Robec+popripade nekto iny ktory ste menily opravnu sadu vzaduVytiahol som tu tyc z puzdra,len by ma zaujimalo ako vytiahnut tie lozisko a to cele puzdro a dat tam novu opravnu sadu? ako to cele vyklepat? lebo co som pozeral len tak lahko to nejde,budem vdacny za rychlu a podrobnu odpoved..dakujem
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od HIISS »

Uz radu netreba,spravilo sa to ;-)
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
johnyvine
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 29 pro 2008, 15:24
Bydliště: PRIEVIDZA , SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od johnyvine »

HIISS píše:Uz radu netreba,spravilo sa to ;-)
urobilo sa to samo? :)) ako si to poriesil? ja som odpilil srob.. a vytiahlo sa to z druhej strany.. nesiel mi vyklepat ani za toho šlaka :)
Punto 16V 63kw/85PS, r.v. 1999, Mk1 , modrá metalíza 5dv, full, motor 176.B9000
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od HIISS »

Tak robil mi to oco ja som asistoval-pomahal co vedel,no skrutka z osky vysla,len sme nevedeli to cele vnutro jak vyklepat kde buchat a z ktorej strany ci od kolesa-z vonku alebo z pod auta,napokon sme buchali a buchali a vyslo lozisko a potom puzdro vo vnutri vyklepali a tak vsetok von vyslo a osadily novu opravnu stranu postupne a riadne namazaly
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
skriz
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 19 črc 2006, 21:39
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od skriz »

Pánové, kde se teď dají sehnat silentbloky zadní nápravy? Všude nabízí jen ty puky, jako by ty silentbloky už vůbec neprodávali. Na autě už mi to mlátilo, dal sem tam puky a je klid. ale raději bych vyměnil i ty silentbloky, ale kde je sehnat :( Jsou ty silentbloky všechny stejný?
Punto 85 ELX 1,2 16V 1998 Vysočina
Uživatelský avatar
žabak
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 05 čer 2007, 18:14
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od žabak »

Třebas tady: http://www.fiatdily.cz/fiat-punto-93-99 ... i-naprava/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.dilyfiatov.cz/7708-silentbloky/" onclick="window.open(this.href);return false; ještě se dají sehnat :D
Punto MK1 ELX 85_16V 1997 cca 180 000km prodane
FIAT Stilo 1,8 16V Multivagon 2003 cca 110 000km
Honda VT600C Shadow 1994 prodané
http://zabak-momo.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od peta.smolik »

Tady mají všechno stále: http://www.autodilykrc.cz/eshop/fiat/pu ... 6&pocet=36" onclick="window.open(this.href);return false;
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
skriz
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 19 črc 2006, 21:39
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od skriz »

Jak pise peta.smolik , pokud ty silentbloky nedeláš poprvé, tak to jde celkem hezky. Auto sem dal na palky asi 50 cm nad zem.Použil jsem na to zde zmiňovaný stahovák. při vytahování silentbloků jsem si dal mezi nápravnici a karosérii kus železa, upevňovacím šroubem přitáhl starý silentblok ke kastli co to šlo a pak do něj zespoda bouchl kladivem. Kousek povylezl, zase sem přitáhl a bouchl, až byl venku. Lisování nazpět bylo v pohodě. Začínal sem provou stranou, celkem sem se toho bál, zabralo to asi 4 hodiny. Za pár dní sem dělal levou stranu, už celkem v klidu, takže to bylo mohem dřív hotové. Zato jsem při sundání plastového podběhu, co je tam od výroby, našel v blatníku díru skrz až pod zadní sedačky, že bys tam prostrčil ruku. Takže sem ještě zadělával blatník :( . Radši na to fakt nešahat, jedno se spraví a objeví se přitom další problém.

85 ELX 1998
Punto 85 ELX 1,2 16V 1998 Vysočina
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od peta.smolik »

skriz píše:Jak pise peta.smolik , pokud ty silentbloky nedeláš poprvé, tak to jde celkem hezky. Auto sem dal na palky asi 50 cm nad zem.Použil jsem na to zde zmiňovaný stahovák. při vytahování silentbloků jsem si dal mezi nápravnici a karosérii kus železa, upevňovacím šroubem přitáhl starý silentblok ke kastli co to šlo a pak do něj zespoda bouchl kladivem. Kousek povylezl, zase sem přitáhl a bouchl, až byl venku. Lisování nazpět bylo v pohodě. Začínal sem provou stranou, celkem sem se toho bál, zabralo to asi 4 hodiny. Za pár dní sem dělal levou stranu, už celkem v klidu, takže to bylo mohem dřív hotové. Zato jsem při sundání plastového podběhu, co je tam od výroby, našel v blatníku díru skrz až pod zadní sedačky, že bys tam prostrčil ruku. Takže sem ještě zadělával blatník :( . Radši na to fakt nešahat, jedno se spraví a objeví se přitom další problém.

85 ELX 1998
Jo tak to nejseš sám já měl díru v pravým blatníku 20cm na 10cm hned nad palivovou hadicí byl to docela foor tam něco vařit ale nakonec sem to zadělal a vovařil daleko od toho zevnitř sem stříknul comfor a zvenku jen spray a hned na to plastový nadkolí ale je to děs vůbec jsem netušil že tam je díra... přísahal bych že na jaře tam nebyla...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
skriz
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 19 črc 2006, 21:39
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od skriz »

Na pravém blatníku v místě prahu je díra 5 cm v průměru.Musím to před zimou nějak zacelit. Prostor za hadicemi od nádrže zakrývá milosrdné bláto, ale i tak to nevypadá vůbec dobře.Chtěl bych sundat celou nádrž, aby se k tomu dalo lépe dostat, no nemůžu se k tomu zatím odhodlat - asi na jaře. Jelikož nemám kanál ani rampu, tak vše na špalkách.
Punto 85 ELX 1,2 16V 1998 Vysočina
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky - Zadna naprava

Příspěvek od peta.smolik »

skriz píše:Na pravém blatníku v místě prahu je díra 5 cm v průměru.Musím to před zimou nějak zacelit. Prostor za hadicemi od nádrže zakrývá milosrdné bláto, ale i tak to nevypadá vůbec dobře.Chtěl bych sundat celou nádrž, aby se k tomu dalo lépe dostat, no nemůžu se k tomu zatím odhodlat - asi na jaře. Jelikož nemám kanál ani rampu, tak vše na špalkách.
Doporučuju plastový výplně ale to už sem psal... Kanálek taky nemám a rampa už skončila-jezdil sem na Kunšovec je to hned za sámoškou když se jede na Karlov-Mladý kreténi tam měnili olej stylem že to nechali z vany vytéct rovnou do kanálku pod rampou a tak se město nasralo a upálilo autogenem jeden nájezd a máme po rampě :(
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“