Výkon motoru v nejvyšších otáčkách

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Jenda B
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 23 lis 2007, 00:54

Výkon motoru v nejvyšších otáčkách

Příspěvek od Jenda B »

Ahoj kolegové,

mám Bipowera r.2000 a mám problém, že při vytočení do nejvyšších otáček se motor zakucká a má tendenci zdechat( to je projev při zaturování stojícího auta)-dělá to víc plyn, ale i benzín. Při jízdě to vypadá tak že na dlouhé rovině a sešlápnutí pedálu na podlahu mi to dá tak s větrem nejvíce 140 km/h a pak je cítit na pedálu na podlaze, že to nechce táhnout, ale spíše zpomalit, jakoby to vynechávalo. Když chci auto dát rychle do otáček a třeba předjíždět, tak nechce táhnout v otáčkách.
Vyměněny jsou svíčky, filtry, svíčkové kabely, . Nevím, co s tím. Máte někdo stejný projev nebo radu, kdo tomu nejvíce u nás rozumí? Díky Jenda B.
Reklama
 

Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkon motoru v nejvyšších otáčkách

Příspěvek od kubiii »

Napadá mě problém při přísunu paliva - nedostatečný tlak čerpadla???
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: Výkon motoru v nejvyšších otáčkách

Příspěvek od Mišan »

Ne ne, přísun paliva. Když to dělá i na CNG, tak to je jinde, protože tam se jak známo čerpadlo neužívá, ba se dokonce tlak rapidně snižuje... Měl jsem ale podobnou závadu na jiném autě a byl vadný snímač otáček. Při vyšších to prostě nestíhalo házet impulsy a přestávalo to jet. Nijak to necukalo, prostě to začalo jen zpomalovat a netáhnout.
Multipla Bipower 1,6 /2000
Jenda B
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 23 lis 2007, 00:54

Re: Výkon motoru v nejvyšších otáčkách

Příspěvek od Jenda B »

Jak se ten vadný snímač otáček diagnostikuje?A co to stojí?
Jenda B.
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: Výkon motoru v nejvyšších otáčkách

Příspěvek od Mišan »

Dá se to většinou zjistit na diagnostice v servisu (cca 500 Kč), někdy nebo hlavně některá neukáže nic... Nový snímač je něco kolem tisícovky, ale pokud to není tutovka, je to škoda peněz. Ideální je pokud si ho můžeš půjčit a vyzkoušet třeba z jiného auta.
Multipla Bipower 1,6 /2000
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“