Jak opravit řídící jednotku Fiat Punto - Informace

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Josef Tříska
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 říj 2010, 14:44

Jak opravit řídící jednotku Fiat Punto - Informace

Příspěvek od Josef Tříska »

Zdravím všechny.
Na tomto odkaze jsem pátral po způsobu jak opravit nes
Protože mě tlačil čas a nikdo mě nenakopnul ke správnému človíčkovi, byl jsem nucen se obrátit na autorizovaný servis Fiat. Vozítko jsem na laně dovezl, zaevidoval k opravě a čekal na telefonát. Inu ozval se a ejhle - zjištěno totální kolaps řídící jednotky. Na dotaz, zda je možné provést opravu jednotky nebo výměnu za použitou jsem dostal jednoznačnou odpověď. Puntík od roku výroby 2000 nelze obejít a musí být řídící jednotka nahrazena novou. Prý stará by nešla spřažit s bodycomputrem a klíči. Jako laik jsem tedy uvěřil odborníkům a nechal objednat novou řídící jednotku. Následoval šok - 16 000,- Kč. Protože jsem byl v časové tísni tak jsem na to kývnul. Za dvě hoďky jsem informoval svého dvorního mechanika a po debatě jsem byl informován o tom správném človíčku, který se zabívá chiptuningem. Následoval telefonát, prý by to neměl být problém a cena max do 4000,- v případě výměny jednotky. A tak jsem vytáhnul Puntíka ze servisu, dovezl šikovnýmu človíčkovi a druhý den bylo autíčko pojízdné. No a na servisu jsem zaplatil cca 800,- za první prohlídku a dále 1900,- jako storno za nevyužitou a již doručenou řídící jednotku. Jo a za tu opravu u šikovného človíčka jsem dal 4500,- Kč. Takže suma sumárum za zbrklost jsem zaplatil navíc 2600 Kć. No ale při pomyšlení že bych zaplatil těch 16000,- Kč a kdoví kolik by bylo ještě za práci mechanika!
Kontakt předám emailem.
JT
Reklama
 

Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak opravit řídící jednotku Fiat Punto - Informace

Příspěvek od Pepik »

Prosímtě zajímalo by mě jestli ti opravil tvoji vadnou jednotku a nebo ti ji vyměnil za jinou.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
okura
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 lis 2010, 14:39

Re: Jak opravit řídící jednotku Fiat Punto - Informace

Příspěvek od okura »

Ono opravovat to moc nemá cenu.
Lepší je sehnat jinou RJ a tu odblokovat a je to.

Odblok RJ provadím po kabelu (těch hybridních), kdyby někdo potřeboval, tak SZ
Josef Tříska
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 29 říj 2010, 14:44

Re: Jak opravit řídící jednotku Fiat Punto - Informace

Příspěvek od Josef Tříska »

Tak opravit nešla, vzal jinou a .... Auto jede.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“