Oprava posilovace- mimo fiat?

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
buck1
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 09 srp 2010, 22:24

Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od buck1 »

Tak dnes jsem byl ve fiatu na diagnostice, presneji me zlobi posilovac, dava to zpetny razy do rizeni. A vysledek- nutna oprava/ vymena snimace aktualni polohy volantu. A cela tato sranda u fiatu vychazi na 30 000Kc,- Je nejak moznost to opravit za krestanske penize, cili mimo fiat? diky za kazdy postreh...

Nasel jsem odkaz primo zde na foru:
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=88&t=11801

presto ptam, nejake dalsi alternativy? Pevne doufam ze exsituje i cesta, kde bych za opravu nemusel davat pres 10k...
Reklama
 

Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od SpiritWolker »

ahoj. ake mas punto? rv? motor? pre ostatnych: vidite kolko vam usetrim love! :D

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od Fénix »

Ale ostatní říkají ,že jsi ŽID :lol: :lol: V POHODĚ :wink: CO PŘESNĚ SE NA TOM KAZÍ? Obrázek by byl? Chtěl jsem Ti dohodit kšeft ale pán je nedůvěřivý :mrgreen:
buck1
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 09 srp 2010, 22:24

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od buck1 »

2006 1.3JTD 66kW
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od SpiritWolker »

to: Buck1 a je to Punto 2 alebo Punto Grande?

to: Fénix :D ved Buck1 presne napisal co je pokazene :D snimac

a vsetko je popisane v teme uvedenej v linku nizsie, prajem prijemne citanie 23stran

to: Administrator presunte prosim tuto celu temu sem: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... 69#p131569

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od SpiritWolker »

takze Buck1 mas Grande Punto (som trosku presiel tvoje pripevky)
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... 97#p126197

tvoj posilovac riadenia k tomuto datumu na SK a CZ ti nikto okrem mna nezrepasuje

môzes len kupit novy vo fiate alebo pouzivany s rizikom ze ti onedlho znovu zacne vypadavat, ja som z tohoto dôvodu prestal pouzivat na opravu pouzivane serva
http://www.tomashrdlicka.phorum.cz/view ... &start=285


ja si myslim ze ked vam usetrim polovicu alebo niekedy aj dve tretiny z hodnoty noveho nahradneho dielu+praca v autorizovanom servise a este dokonca jazdim az domov k vam je pre vasu penazenku super - povedzte mi ktory servisak dojde k vam opravit auto na pockanie a este si len vypyta iba za benzin?
viete na kolko nechate auto v autorizovanom servise?

a ked nadalej budete o mne take veci sirit tak sa na vas vsetkych vykaslem a nepomôzem nikomu, prestanem jazdit k vam opravovat serva a vsetky moje prispevky a fotky zmazem a mozete is s placom do fiatu nechat si vyprazdnit penazenku

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
buck1
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 09 srp 2010, 22:24

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od buck1 »

Hosi a nemuzete to byt nejaka obycejna zavada typu neco povoleneho, spatny doraz nebo kontakt? Vzdyt to ze se to napichne na diagnostiku a kuze to nejaky chybyn okruh- v tomto pripade snimac polohy volantu, jeste neznamena ze je znicenej, taky jak muze byt znicenej? K tomu vsemu to jeste vydava z pod volantu blize k motoru rezenujuci zvuky, v te poloze volantu, kdy to dava zpetne razy (pouze v urcite poloze), jako kdyz tam je jen neco povoleneho. Nechce se mi nejdriv kupovat nd, kde by se dalo zjistit, jestli tam nejni jen neco povoleneho? diky
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od SpiritWolker »

ty by si chcel mat zadarmo opravene auto. len v kuse vymyslas sprostosti. mas poskodeny snimac. nemas tam inu zavadu. pazvuky to preto vydava lebo rozbity snimac dava nespravne udaje do rj.posilovaca a ten pak trhavo riadi servo.motor! to su tie pazvuky a vybrovanie. bud rad ze ti posilovac sam od seba netoci volantom vlavo alebo vpravo. asi dalsich 10ludi z 25 ludi ktory cakaju na zrepasovanie serva radsej vypli posilovac pre bezpecnost jazdy. ked chces zaruku tak chod do asFiatu. ale vsetci vieme aku zaruku dava asFiat. som zvedavy keby si zadrel motor alebo keby sa ti rozsipala prevodovka ako by si hladal riesenie opravy. by si chcel urcite len vymenit jedno ozubene koliesko ale si neuvedomujes ze za pracu na prevodvke si vypytaju cez 300euro. a napriklad nova klukovka na vymenu stoji cez 900e. servo stoji este viac. ked mi vypisuju taky ludia mam chut prestat vam pomahat usetrit peniaze. ak v as date za opravu 1000 1200e ja vam usetrim 600 800e to vam neni dost? Sa nasrdim a grande nebudem robit pod 800e. Budete potom spokojny ze vam usetrim len 200 400e?

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od oldoss »

SpiritWolker píše:ty by si chcel mat zadarmo opravene auto. len v kuse vymyslas sprostosti. mas poskodeny snimac. nemas tam inu zavadu. pazvuky to preto vydava lebo rozbity snimac dava nespravne udaje do rj.posilovaca a ten pak trhavo riadi servo.motor! to su tie pazvuky a vybrovanie. bud rad ze ti posilovac sam od seba netoci volantom vlavo alebo vpravo. asi dalsich 10ludi z 25 ludi ktory cakaju na zrepasovanie serva radsej vypli posilovac pre bezpecnost jazdy. ked chces zaruku tak chod do asFiatu. ale vsetci vieme aku zaruku dava asFiat. som zvedavy keby si zadrel motor alebo keby sa ti rozsipala prevodovka ako by si hladal riesenie opravy. by si chcel urcite len vymenit jedno ozubene koliesko ale si neuvedomujes ze za pracu na prevodvke si vypytaju cez 300euro. a napriklad nova klukovka na vymenu stoji cez 900e. servo stoji este viac. ked mi vypisuju taky ludia mam chut prestat vam pomahat usetrit peniaze. ak v as date za opravu 1000 1200e ja vam usetrim 600 800e to vam neni dost? Sa nasrdim a grande nebudem robit pod 800e. Budete potom spokojny ze vam usetrim len 200 400e?
Spirtaku to chce kluuud 8) Vsetci si vazime ludi ako Ty co nam vedia pomoct za relativne maly peniaz v porovnani zo servisom. Ked je niekto mumak to hned neznamena, ze sme vsetci. Nechaj ho tak ked sa mu nezda cena za opravu u teba tak nech si to riesi inde. Hlavne klud a rozvahu. A to, ze o tebe siri niekdo vymysli a podobne blbiny. Iba sa tomu zasmej a ides dalej. Zavist, ze je niekto sikovny a vies si sam sebe prilepsit je niekedy velmi velka. :wink:
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od mad mike »

tady jde o to, že ne každý má levé ruce a dokáže si dost věcí opravit sám. je tady milion všemožných závad a jak je odstranit ale nikde tady není napsané co se na těch posilovačích kazí, jen to že spirit to za nějaký levný peníz opraví. takže otázka je CO SE TAM KAZÍ? snímač krajních poloh? vinutí motoru? uhlíky? relátka? vypalují se cesty tištěného spoje? já sám vím o relátkách. co dál?
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od SpiritWolker »

mad.mike nic v zlom ale sa jedna o PUNTO GRANDE! A co je pokazene som vysie uz napisal 3x!!! a nedavaj tu dezinformacie. kaslem na to od dnes nova cena zrepasovania posilovaca GP novym nahradnym dielom 800e + auto doveziete do Bratislavy na 5dni - mne sa uz nechce tolko cestovat hore dole po celej SK a CZ nevladzem soferovat a nechcem sa zabit na cestach od unavy. moje auto ma kvoli vasim servam najazdene 257000km a niektory nechcu dat ani na benzin! strcte sa

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od kkristian »

Spiritwolker ja sa divim, ze sa nechas vyprovokovat. Priklanam sa k oldossovi, ze ide o obycajnu zavist, nic viac. Tema ako zrepasovat to nestastne servo tu existuje, sam som ju videl, nech sa paci, mozte si ho opravit. Ja som chvalabohu tvoje servo sluzby zatial nepotreboval, ale az ma to dostihne, tak si volame :)

A cena 100 eur za opravu - myslim, ze vam nik nebrani najst si niekoho lacnejsieho a s lepsimi referenciami, ak samozrejme takeho najdete...alebo sa pustit do serva svojpomocne s vidinou usetrenych penazi.

Takze urcite sa na tieto opravy nevykasli, zial si musis zvyknut, ze tu by chcel kazdy vsetko najradsej zadarmo.

Navrhujem tuto temu zamknut, kedze sa to zvrhava na flamewar.
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od mad mike »

jo to téma tu je, už jsem si to přečetl. sorry. a ano já patřím k těm co radši ušetří, akorát s tím rozdílem, že opravu provedu ůspěšne a nikdo po mě nemusí nic spravovat. a se závistí :lol: tohle nemá nic společného, klidně bych ty opravy mohl dělat taky, ale živí mě a zabírá čas něco jiného. tot ode mě k tomuto tématu vše
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od kkristian »

mad mike píše:jo to téma tu je, už jsem si to přečetl. sorry. a ano já patřím k těm co radši ušetří, akorát s tím rozdílem, že opravu provedu ůspěšne a nikdo po mě nemusí nic spravovat. a se závistí :lol: tohle nemá nic společného, klidně bych ty opravy mohl dělat taky, ale živí mě a zabírá čas něco jiného. tot ode mě k tomuto tématu vše
No vidis, tak sme sa zhodli. V principe ti nic nebrani vykonavat rovnaku cinnost ako spiritwolker :lol: A ak to nechces robit ty, tak to cele nechaj na niekoho ineho.
Ja by som radsej riesil fiat servis, kde beru 25/hod prace za vymenu dielov kus za kus :)
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
buck1
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 09 srp 2010, 22:24

Re: Oprava posilovace- mimo fiat?

Příspěvek od buck1 »

SpiritWolker píše:ty by si chcel mat zadarmo opravene auto. len v kuse vymyslas sprostosti. mas poskodeny snimac. nemas tam inu zavadu. pazvuky to preto vydava lebo rozbity snimac dava nespravne udaje do rj.posilovaca a ten pak trhavo riadi servo.motor! to su tie pazvuky a vybrovanie. bud rad ze ti posilovac sam od seba netoci volantom vlavo alebo vpravo. asi dalsich 10ludi z 25 ludi ktory cakaju na zrepasovanie serva radsej vypli posilovac pre bezpecnost jazdy. ked chces zaruku tak chod do asFiatu. ale vsetci vieme aku zaruku dava asFiat. som zvedavy keby si zadrel motor alebo keby sa ti rozsipala prevodovka ako by si hladal riesenie opravy. by si chcel urcite len vymenit jedno ozubene koliesko ale si neuvedomujes ze za pracu na prevodvke si vypytaju cez 300euro. a napriklad nova klukovka na vymenu stoji cez 900e. servo stoji este viac. ked mi vypisuju taky ludia mam chut prestat vam pomahat usetrit peniaze. ak v as date za opravu 1000 1200e ja vam usetrim 600 800e to vam neni dost? Sa nasrdim a grande nebudem robit pod 800e. Budete potom spokojny ze vam usetrim len 200 400e?
kdybys misto podobnych prispevku mi radsi slusne odpovedel na nekolik PM co jsem ti posilal, bylo by to veci prospesnejsi. Zadarmo auto opravit nechci, ikdyz kdo by nechtel?:D

EDIT: jo a jak to tad ctu, nidke nevidim ze bych po spiritovi zadal opravu zadar nebo vymyslel ruzne kulisarny jak toho dosahnout, technik nejsem vychazim z toho co mi rekli ve fiatu- snimac- 30litru a logicky veci jsem se jen SLUSNE zeptal, zda-li tam nemuze byt jen neco povoleneho, jednomu typkovi na foru se to tak stalo. Nevim spirite co te tak rozcililo? To ze se zeptam na alternativni reseni, ktere by popr. mohlo vest i k jine oprave? Kterou by zvlad kde jakej jouda v mistni servisu? Nebo proc? Kazdej snad chceme usetrit ne? A kdyz vidim ze ostatni auta s najezdem 4x vetsim jezdej bez problemu s posilovacem, nemuzes mi rict ani popel, ze se zajimam i alternativni reseni, nidek jsem o tebe nic nesiril, nepomlouval, spise naopak, vazim si toho ze tu je nekdo takovej, co dokaze do toho investovat tolik casu, jen aby pomohl ostatnim, kdyz fiat je neshopnej. Takze pro priste poradne si to po me ctete a neyvovzujte ukvapeny zavery :*
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“