HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Blates
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 14 zář 2010, 10:57

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Blates »

tak jsem si precetl cele tohle tema smekam pred spoustou z vas. nicmene mi zatim servo funguje ale taky uz obcas zazlobi. proto bych chtel preventivne poradit. mam punto mk2a r.v. 2001 1.2 16V 59kw.

loni v lete se mi stalo pri parkovani kdyz jsem dal plnej rejd doleva tak jsem slysel nejaky prasknuti nebo nejakej zvuk a zacala svitit kontrolka a posilovac prestal jit. chcipl jsem a znovu nastartoval a vse ok. potom rok nic a letos v lete se mi pri jizde asi 90km/h stalo 3x behem asi 2 mesicu ze behem jizdy jen problikla kontrolka serva ale nebylo to ani vterinu, proste jen mzik takze jsem ani nezaznamel jestli na tu chvilicku prestalo jit nebo ne. bylo to na rovine zadnej prejezd nebo tak neco. jinak funguje ok. myslim si ze spousta lidi by si ani nevsimla ze kontrolka problikla. no a nyni jezdi uz tak mesic bez problemu - neproblikla uz. jen by me zajimalo jestli postupem casu prijde nejaka zavada? a jaka? city vubec nepouzivam. jeste jsem si vsiml ze kdyz stojim do kopce a je nastartovany a volant otocenej tak pod palubkou jako kdyby prska - nejakej zvuk, pri rozjeti je vse ok. gumy a ulozeni myslim v poradku.

dekuji vsem:)
Reklama
 

Synal
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 25 říj 2010, 19:00

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Synal »

cus,mam stejny problem jako všichni,nejde SERVO.po rozebrani se zjistilo ze je motorek OK.,ale do řídící jednotky jde 16,3v :shock: , a z ní 5,61v...Potřebuju poradit jestli je nutné kontrolovat i snímač pod volantem,a nebo je 100%vadná jednotka?díky moc!! :!: :!:
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

Ako si zistil ze je motorek ok? napis aky mas RV Punta a motor, a ako ti servo vypadavalo, ci aj vibroval volant?

najlepsie je keby si prisiel ku mne na diagnostiku, ja by som s diagnostikou presne vycital z riadiacej jednotky serva pamät zavad - tam je presne zapisane co sa pokazilo v posilovaci riadenia

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Synal
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 25 říj 2010, 19:00

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Synal »

Motorek sem zjistil přes nabíjecku,(Přes ,červený,černý,a žlutý kabel..točilo ok.).ze začatku servo vypadavalo jen pri plnem levem,nebo pravem vytoceni volantu,potom se do neho pustili nejaci odbornici,a od te boby uz nejde vubec..Firma co ot opravovala uz neexistuje. :( ...od te doby se me jen jednou zniceho nic zaplo,ale jen tak na 10min..Vseci mi ale rikali,ze jestli jde do jednotky 16v,a z ní6,tak je chyba vni..tak nevim..Rok vyroby je 2000,Motor 1,8 16v Hgt Abarth..diky za odpovedi!
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

to: Synal peknu sprostost si urobil :D davas tu navod ako si sam zničit posilovac riadenia :D
(daj si najprv opravit alternator lebo ti zrejme prebija - ma tam byt napätie cca 14v - zajtra upresnim)

tak ako si ty urobil sa funkcnost motorceku neskusa!!! vystraha aj pre ostatnych!!!

a urcite to niesu odbornici lebo trepu totalne sprostosti :D

Prid do Bratislavy ti to servo zrepasujem na počkanie
ale ked bude velmi silno poskodene predoslimi pokusmi o zrepasovanie tak ti nic neostane len kupit zrepasovane servo (pouzivane nezrepasovane nedoporucujem lebo zase zacne vypadavat)

a dufaj ze si si neoddrbal riadiacu jednotku posilovaca
(tu kazia najviac servisaci ktory sa v nej snazia namerat napätia - samozrejme zbytocne)

mne na to vsetko staci diagnostika :D

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
dombo
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 04 lis 2009, 21:28

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od dombo »

SpiritWolker píše:ahoj. s tou baterkou som nemyslel teba ale ostatnych co tak uspesne radia. napriklad v a.s.Fiat :D alebo na inom fore tvrdia ze to opravia diagnostikou :D tebe ak len svieti kontrolka a posilovac funguje tak pouzivaj pokial zacne volant vibrovat alebo vypadavat a az potom ries opravu-vymenu dielu. kazdy snimac sa casom opotrebuje tak ako napriklad brzdy a spojka
len pre ostatnych napisem - vymenil som baterku, aby som mohol v zime v pohode startovat a neresetoval sa mi pocitac a neopravilo sa to :) cez stk som v pohode presiel ako s malou zavadou. ked zacne servo vypadavat, budem to riesit. dovtedy nech si svieti kolko chce ;)
Fiat Punto 1.2 8V 44kw mk2b r.v. 2006
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Graun »

Mám jednu praktickou zkušenost s posilovačem. Takže na posilovači jsem vyměnil vadné relátka a namontoval nazpět. Přesto však se občas projevila závada a posilovač vypadl. Stačilo vypnout motor a nastartovat nazpět. Vesměs se to stávalo, když bylo venku chladno. Loni se však udělalo několik oprav, které pomohly odstranit výpadky posilovače.
1) Výměna baterie
2) Výměna předních tlumičů vč. uložení

Od té doby to je v pohodě a výpadky jsou ty tam.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

Prid na Bobrovu :D som zvedavy ake chyby budes mat zapisane v pamäti zavad posilovace.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Graun »

Podle Tebe se tam objeví co?
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

ak si ich pri oprave alebo po oprave nezmazal z pameti zavad tak tam budu stale zapisane, same sa nezmazu, len som zvedavy preco ti vypadavalo :D

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
davidkohout106
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 07 úno 2011, 16:39

servo

Příspěvek od davidkohout106 »

ahoj lidi potřeboval bych poradit se servořízením,občas se stane že servo vypadne ,rozsvítí se červená kontrolka a pak jde volant jen velmi těžce točit,stačí zastavit ,vypnout motor,znovu nastartovat a servo opět funguje,problém je v tom,že se to stane ve městě přítelkyni a ta volant neutahne,slysel jsem nekde ze již lze servo opravit,je to problém snad nějakého tištěného spoje,neví te někdo co s tím,díky
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: servo

Příspěvek od SpiritWolker »

zabudol si napisat ake mas punto, aky mas rok vyroby. Pocitac serva ma pemet, tam sa presne zapise preco servo vypadlo. Je tu o tom cela tema. Poprosim admina toto pripojit k teme o serve.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
davidkohout106
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 07 úno 2011, 16:39

Re: servo

Příspěvek od davidkohout106 »

jo to se omlouvám,že jsem nenapsal ani rok,jsem nějakej zmatenej,takže je to Punto r.v.2003,obsah 1,2 benzin
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

Aha. rv2003 akurat prelomovy rok :D mas facelift? velke predne svetla? alebo šošovky?

tak teraz musime zistit ake servo mas namontovane, daj dole kryt poistiek ktory mas pri lavom kolene ked sedis za volantom, tam uvidis kovovy valec, to je servomotor, je na nom nalepka a pozry sa ci tam je REV-03A alebo REV-079

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
Tampon
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 13 led 2011, 17:09

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Tampon »

Ahoj chlapi, rozebral sem servo na puntu a mám vypálený jedno relé. Chtěl bych vás tedy poprosit, pokud někdo má zdravé relé, tak bych ho koupil. Klidně dvě, nebo víc. Samozřejmě vím, že je problém je sehnat, takže je nechci za 50 Kč. Klidně za to nějakou částku dám.

Ještě mi jeden elektrikář radil, že tam mám přes vývody naletovat klasický přepínací relé, ale zdá se mi to jako blbost. Řídící jednotka si přeci musí hlídat nějaký odpory,ne? Díky za reakce a PŘÍPADNÉ NABÍDKY
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“