nové Ducato ERG ventil

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
dano111
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 25 kvě 2008, 10:29

nové Ducato ERG ventil

Příspěvek od dano111 »

Do firmy sme kúpili 2 nové 100 konové Ducata.Na obidvoch nám počas 4 mesiacov odišiel ERG ventil.Opravovali to vo Fiate,dávali novy program aj ventil a už nám to robí zase.Rozsvietia sa kontrolky,motor stratí výkon a zvýšená spotreba z 9 na 11,5 litrov.Pri prvej výmene ERG ventila sme čakali naň od importéra 5 mesiacov,takže sme dali do nadspotreby nafty okolo 25000,- Sk. :( :x :evil: :twisted:
Reklama
 

donald0071530
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 07 črc 2008, 15:33
Bydliště: Kladno

Příspěvek od donald0071530 »

Taky jsem měl problémy s ERG ventilem,auto stratilo výkon,kouřilo. Tak mi mechanik vyrobil záslepku a zaslepil ho.Teď jezdim bez něj a nemá to chybu a stálo to 500 kč.Bylo to na Ducatu r.v.1999
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Re: nové Ducato ERG ventil

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

dano111 píše:Do firmy sme kúpili 2 nové 100 konové Ducata.Na obidvoch nám počas 4 mesiacov odišiel ERG ventil.Opravovali to vo Fiate,dávali novy program aj ventil a už nám to robí zase.Rozsvietia sa kontrolky,motor stratí výkon a zvýšená spotreba z 9 na 11,5 litrov.Pri prvej výmene ERG ventila sme čakali naň od importéra 5 mesiacov,takže sme dali do nadspotreby nafty okolo 25000,- Sk. :( :x :evil: :twisted:
Reklamace?
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: nové Ducato ERG ventil

Příspěvek od Minimaxa »

stifmajstrABARTH píše:
dano111 píše:Do firmy sme kúpili 2 nové 100 konové Ducata.Na obidvoch nám počas 4 mesiacov odišiel ERG ventil.Opravovali to vo Fiate,dávali novy program aj ventil a už nám to robí zase.Rozsvietia sa kontrolky,motor stratí výkon a zvýšená spotreba z 9 na 11,5 litrov.Pri prvej výmene ERG ventila sme čakali naň od importéra 5 mesiacov,takže sme dali do nadspotreby nafty okolo 25000,- Sk. :( :x :evil: :twisted:
Reklamace?
jj, stífí, vyjímečně máš recht - co třeba náhrada způsobené škody vadným výrobkem dle obchodního zákona?
www.minimaxa.cz
swathk
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 24 led 2011, 21:19

Re: nové Ducato ERG ventil

Příspěvek od swathk »

Zdar!

Taky jsem ten problém auto jsem koupil a jel jsem první kšeft ujel jsem asi 80km a auto mě hodilo do nouzového režimu.
Byl jsem z toho vyřízenej 340000kč za auto a auto jelo 70km.

Byl to ten ERG ventil napsalo to vyčistit,profouknout a auto jelo normálně.Musím říct měl jsem to přes kámoše,který má známého v učňovských dílnách kde mají diagnostiku.
Ve Fiatu věřím že by mě ten ventil asi vyměnily a stálo by to many takhle mě to vyšlo na 500,-a jezdím 1,5roku a je to na pohodu. 8)
Geeker_cz
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 25 lis 2006, 08:23

Re: nové Ducato ERG ventil

Příspěvek od Geeker_cz »

Vsechno je to vysledke diletantskeho pristupu EU. Dokud motory meli jenom cerpadlo a trysku a nemeli elektroniku nebo jine "vychytavky" tak nebyl problem, ale to je same EURO3,4,5, mimo EGR mame i DPF (FAP)
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: nové Ducato ERG ventil

Příspěvek od Fénix »

Nechceš zachránit planetu :mrgreen: :mrgreen: Ať si dají EGR a FAP na letadla a lodě blbci. A pak můžou zachraňovat. Je to tragická doba. Na polích roste elektrický proud a řepka. Kácí se lesy a místo nich pole na produkci biopaliv :lol: Ale to už jsem odbočil a musím si ze vzteku dát baňku slivovice :evil: Ještě,že má auto bez EGR a poslední Fiat s plynovým lankem. :mrgreen:
Chrpa12
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 26 led 2011, 14:21

Re: nové Ducato ERG ventil

Příspěvek od Chrpa12 »

Vzhledem k tomu, že se mi rozsvítila kontrolka a diagnostka hlásí, že je vada na ERG ventilu (auto jede úplně normálně, spotřeba se nezvýšila, možná jenom trochu kouří), ale někde na fóru jsem se dočetl, že se ventil dá vyřadit a ještě se tím sníží spotřeba, tak bych prosil o radu jak ventil vyřadit a jak docílit toho aby nesvítila kontrolka. Díky za radu
Odpovědět

Zpět na „Ducato“