Cvakání motoru

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Poznik
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 05 zář 2008, 09:00

Cvakání motoru

Příspěvek od Poznik »

Zdravím všechny, mám Stilo 1,6 r.v.2002 5dv a po nastartování se mi z motoru ozívá pravidelné cvakání. Trvá to asi tak minutu a potom to zmizí a motor jde potichu. Nevíte nekdo co s tím. Jedna z informací, které jsem sehnal je že to můžou být hydrostavy, ale při ceně cca 900 za jeden mě to přjide dost peněz při 16ventilech, tak bych uvítal nějaký alternativní řešení. Olej sem měnil cca před 1měs (5W40) Dík. Pepa
Reklama
 

Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání motoru

Příspěvek od SHANE54 »

no ak je to cvakanie ako svrcek, moze to byt alternator
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Poznik
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 05 zář 2008, 09:00

Re: Cvakání motoru

Příspěvek od Poznik »

SHANE54 píše:no ak je to cvakanie ako svrcek, moze to byt alternator
Ne spíš jako plech na plech.
summy
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 08 zář 2008, 20:39

Re: Cvakání motoru

Příspěvek od summy »

Poznik píše:Zdravím všechny, mám Stilo 1,6 r.v.2002 5dv a po nastartování se mi z motoru ozívá pravidelné cvakání. Trvá to asi tak minutu a potom to zmizí a motor jde potichu. Nevíte nekdo co s tím. Jedna z informací, které jsem sehnal je že to můžou být hydrostavy, ale při ceně cca 900 za jeden mě to přjide dost peněz při 16ventilech, tak bych uvítal nějaký alternativní řešení. Olej sem měnil cca před 1měs (5W40) Dík. Pepa
zdravíčko, mám ten samý problém, podařilo se Vám přijít proč to klepe, či cvaká? Všiml jsem si, že je to znatelnější nyní v zimě než přes léto.
díky
kropas
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 27 kvě 2009, 14:54

Re: Cvakání motoru

Příspěvek od kropas »

Mám stejný problém, když je teplo tak to necvaká, v zimě je to horší. Stačí zhasnout motor a znovu nastartovat a joe po cvakání. V mém servisu mně sdělili, že to jsou zdvihátka. V zhledem k tomu že to za chvíly přestane, tak to neřeším,
romanstilo
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 23 bře 2010, 10:50

Re: Cvakání motoru

Příspěvek od romanstilo »

Ahoj. Podle toho co píšete to ještě může být přesuvník vačkové hřídele (ten komponent, co umožnuje promenné časování ventilů). Kamarád má alfu 156 1,6 16V. Měl by to být až na detaily ten samý motor. Prvních pár vteřin po nastartování motoru bylo slyšet cvakání, jako by pod kapotou vrčel diesel. Pak se to uklidní. Koupil přesuvník cca za 8000Kč a po půl roce mu to začalo cvakat znovu. Chyba byla v oleji... tenkrát používal plnou syntetiku jiné značky a pravděpodobně mel jinou viskozitu, než bylo potřeba pro tyhle motory. Nalil tam olej Selenii a byl pokoj.
Každopádně i kdyby to byly ty hydroštely nebo ten přesuvník, první co bych zkusil je dát tam olej Selenia, co patří do těhle motorů. Předejdete tím zbytečným problémům. :)

Pak bych teprve zkoušel vyměňovat součástky v motoru. :wink:
Uživatelský avatar
ekr1
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 13 dub 2007, 19:42
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání motoru

Příspěvek od ekr1 »

Přesně tak,musí být dodržena specifikace oleje,čili opravdu nejlepší je tam dát to co doporučuje výrobce a ano jsou to hydroštely,cvaká to opravdu jen po startu než se to nastaví je to závislé na teplotě.V létě to není skoro slyšet a v zimě jak bylo -20 tak sem myslel že mam ropáka. :wink:
Uživatelský avatar
jarka
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 10 črc 2009, 22:00
Bydliště: Unhošť
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání motoru

Příspěvek od jarka »

ahoj kluci, mám taky diesla 1.9 a zrovna tak mi to v motoru dost cvaká, jako plech na plech, ale po zahřátí motoru se to trošku zklidní. Nevím co s tím ale dneska mi to ukazovalo na počítači alternátor chyba.... takže co by to mohlo být???? Potom už se chyba nevyskytla ale cvaká to pořád...
Fiat Stilo 1.9 JTD
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání motoru

Příspěvek od SHANE54 »

hovorim skuste pozret alternator. prinajhorsom vylucite jednu z moznych pricin. :wink:
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Uživatelský avatar
jarka
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 10 črc 2009, 22:00
Bydliště: Unhošť
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání motoru

Příspěvek od jarka »

Už vím proč to v motoru tolik cvakalo. Je utržená řemenice a při zátěži to bylo zřetelněji slyšet. jestli máte někdo pocit že vám to také více cvaká sundejte kryt motoru a zkontrolujte stav řemenice napravo, sundejte kolo a hnedka uvidíte v jakém je to stavu. určitě předejdete spoustě problémům, na Díly Fiatov ji mají za 2118 Kč.
A to si myslím, že levněji nekoupíte. S pozdravem Jarka. :)
Fiat Stilo 1.9 JTD
Uživatelský avatar
jarka
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 10 črc 2009, 22:00
Bydliště: Unhošť
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání motoru

Příspěvek od jarka »

Ahoj Stiláci, tak mám vyměněnu tu řemenici a bylo to jen tak tak, po její výměně se motor chová úplně jinak a je to o dost tišší než kdy bylo. Teprv teď mám v autě klid a slyším jen hukot kol.... s pozdravem Jarka :wink:
Fiat Stilo 1.9 JTD
Zdenek01
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 20 úno 2011, 18:04

Re: Cvakání motoru

Příspěvek od Zdenek01 »

Zdravím, mám problém se stilem Abarth, 2,4 v5 něco mi tam cvaká a nemůžeme přijít na to co to může být, nechal jsem vyměnit rozvody, zdvihátka na sání ty prý byly trochu chycený a na výfuku prý v pořádku, cvakání nepřestalo. Tak jsem nechal kompletně prolézt spodek, kliku, šálky na klice, vyměnili jsme olejové čerpadlo, ojnice se kontrolovala, vyvažovací hřídel a nic se nenašlo, motor je jak dětská prdýlka. Po nastartování klapání, údajně ze strany výfuku jo a příliš nízký volnoběh, cca 750-800ot. Na diagnostice to psalo nějakou nesrovnalost v zapalování, ale to prý dělají špatné svíčky. Už si nevím rady i vstřiky jsme kontrolovali, všechno ok.
zdezajh
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 kvě 2009, 09:51

Re: Cvakání motoru

Příspěvek od zdezajh »

Co kompresor klimatizace nebo alternátor?Sundat řemen a nastartovat.Ale to jste asi zkoušeli.
Zdenek01
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 20 úno 2011, 18:04

Re: Cvakání motoru

Příspěvek od Zdenek01 »

Ozývá se to hlavně z pravé strany horního víka motoru. Nejvíc to jde slyšet z výfukových svodů. Myslím že to něco má společného s časováním motoru. Protože při sešlápnutí plyny je trošku opožděný.
Odpovědět

Zpět na „Stilo“