Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku oleje

Moderátor: peta.smolik

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od radek.s »

Zdravím. Setkal jste se s tím někdo? Začalo se to dít poslední dobou samo, na autě se před tím nic nedělalo. Je to 1,1 MPI, najeto cca 60 tisíc km. Pro jistotu jsem vyměnil olej abych měl jistotu, že není řídký ale nepomhlo to. Když se trochu přidá plyn kontrolka zhasne, za jízdy taky ok, za studena na volnoběh taky ok. Máte někdo zkušenost, že by mohl být vadný jen spínač kontrolky oleje? Mám ho vyměnit nebo je to zbytečný, protože tím to nebude? Díky za rady.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Reklama
 

Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od Petr1968 »

Zkus ho pouze vyčistit. Ale pokud zhasne při přidání plynu je to zřejmě ok
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od jani »

mozno je to cerpadlom,nevyvija dostatocny tlak na volnobehu,treba to zmerat a tak isto moze blbnut aj snimac tlaku oleja,treba ho vymenit za iny na skusku...
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
roberttto
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 18 dub 2009, 07:56

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od roberttto »

ak mozem poradit skus dat dole snimac tlaku oleja je v nom taka mala strbinka poriadne ju vyplachni a aked ho budes montovat spet nalej do nej olej a namontuj to tak malo by to zabrat ak nie treba ho vymenit za novy. mne to prestalo
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od radek.s »

Ahoj, díky za rady. Už jsem se chystal ho vyměnit, ale opravilo se to samo ze dne na den a už to funguje správně. Když se to zase projeví, vyměním to a dám vědět jestli to pomohlo.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od Petr1968 »

Je tam bordel. Stačí to vyčistit
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od radek.s »

Jo, asi to bude tím, že je tam bordel. Ale vzhledem k tomu, že ten spínač stojí jen dvě kila tak ho radši rovnou vyměním, protože se mě ho nechce čistit. Navíc u mýho Seicenta není moc dobře přístupný, tak kdyby náhodou čištění nepomohlo, tak abych ho nemusel vyndavat znova.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od Petr1968 »

Tak budeš mít 2 :mrgreen: Ale za 200kč je 10 piv v šenku :mrgreen:
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od radek.s »

Oživuji téma. Nepomohla ani výměna spínače tlaku oleje za úplně nový :( Kontrolka po zahřátí motoru problikává nebo trvale svítí ale jen na volnoběh. V návodu dokonce píšou, že je přípustné problikávání na volnoběh po velkém zatížení motoru. Mě to dělá hlavně v létě, v zimě jsem to skoro vůbec nepozoroval. Stačí mě ujet 10 km v teplém počasí a pak to na volnoběh problikává nebo svítí. Co dál? Chtěl bych to nějak vyřešit svépomocí a nechci třeba zbytečně měnit olejový čerpadlo. Mohlo by to být olejem? Třeba zkusit jinou značku? Měl jsem tam poslední dobou jen Mobil1 10W40 a dělalo to i když se vyměnil.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Petr N.
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 09 bře 2007, 11:46
Bydliště: Praha

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od Petr N. »

U škodovek mě to dělalo pořád. Je to menším tlakem oleje. Nic jsem s tím nikdy nedělal, problém to nebyl, takže bohužel neporadím. - Řídký olej, málo oleje, malý tlak čerpadla?? U seicenta se mi to ještě nestalo. Jen po dlouhodobě vyšších otáčkách (cca 600 km po dálnici stále 140km/h) svítila stále, po zchladnutí přestala.
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od jani »

zmerat treba tlak olejoveho cerpadla,ak bude nedostatocny tak zhodit vanu,pozriet saci kos ci nie je zaneseny,ak je vycistis ho,ak nie je tak cerpadlo odchadza.
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
miror
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 16:38

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku olej

Příspěvek od miror »

A co treba tohle. U Pandy mi vse funguje jak ma, kontrolka oleje se po otoceni klickem rozsviti a zhasne.
Ovsem obcas se stava (nejcasteji po zahrati motoru), ale spise nahodne - jednou i pri studenym startu v -10,
ze se po otoceni klicku kontrolka oleje rozsviti a nezhasne ani na chvilku, i za chodu motoru. Pritom teplota motoru je v normalu, chod motoru je v pravidelny a tichy, oleje je dostatecne mnozstvi a je nove meneny, vcetne olejovyho filtru.
Videl bych to take na spinac tlaku oleje, jen je mi zahadou, ze pokud by v nem byla necistota, muselo by to aspon problikavat - nejak nahodile. Zde to ale budto zkontroluje system a zhasne - a do otoceni klickem, tedy vypnuti motoru ani neblikne. Nebo se to rozsviti - a sviti to po celou dobu chodu motoru, bez probliknuti.
Napada nekoho neco? Samozrejme se pokusim spinac vyndat a vycistit. Ale proc to ma takovy prubeh? To musi o necem vypovidat..
A da se menit spinac tlaku oleje, aniz by se olej vypoustel? Predpokladam, ze pokud spinac vyndam a nevypustim olej, budu muset diru po nem nejak zaslepit?
Panda 1.2 Dynamic (rv2004), LPG od 115tis.km v březnu2012
Uživatelský avatar
miror
Fiaťák
Příspěvky: 80
Registrován: 28 srp 2010, 16:38

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku olej

Příspěvek od miror »

Ok, moc oleje z toho neteklo - tak 10cm skvrna. Natolik malo, ze stacilo v pohode spinac vycistit a namontovat zpet.
Panda 1.2 Dynamic (rv2004), LPG od 115tis.km v březnu2012
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku olej

Příspěvek od radek.s »

Odlišnost chování kontrolky oleje přisuzuju tomu, že u Pandy vede drát od spínače tlaku do jednotky a teprve potom nějakou cestou ke kontrolce, možná proto neproblikává a prostě se rozsvítí, když jednotka zjistí problém a svítí dále i když už nízký tlak oleje není. U Seicenta je to řešený po staru, od spínače to vede rovnou do kontrolky a to umožňuje vidět i to problikávání.
Pomohlo ti vyčištění?
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
Gaaspi
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 úno 2018, 01:34
Bydliště: Galanta
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zahřátí motoru na volnoběh svítí kontrolka tlaku olej

Příspěvek od Gaaspi »

radek.s píše:Zdravím. Setkal jste se s tím někdo? Začalo se to dít poslední dobou samo, na autě se před tím nic nedělalo. Je to 1,1 MPI, najeto cca 60 tisíc km. Pro jistotu jsem vyměnil olej abych měl jistotu, že není řídký ale nepomhlo to. Když se trochu přidá plyn kontrolka zhasne, za jízdy taky ok, za studena na volnoběh taky ok. Máte někdo zkušenost, že by mohl být vadný jen spínač kontrolky oleje? Mám ho vyměnit nebo je to zbytečný, protože tím to nebude? Díky za rady.
Když myslíš tou oranžovou kontrolku check engine tak tom zvyklo svítit i mne a to tak jako říkáš že raz ano raz ne jak se mu zachce. Už jsem s tím chtěl jít do servisu ale samo to přestalo. Ale už vím že to stačí dát jenom vyčistiť.
KIA Sephia -> Škoda Favorit -> Škoda 120 -> Škoda Felicia -> Daewoo Racer -> Fiat Seicento
Odpovědět

Zpět na „Seicento“