maximalna kapacita baterie puntu 1.2 8V

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

silvikrin
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2011, 14:10
Bydliště: Martin, SK

Re: maximalna kapacita baterie puntu 1.2 8V

Příspěvek od silvikrin »

Páni, nechcem sa s nikým hádať a už vôbec nie pri mojom prvom príspevku po registrácii :D
Ale toto je veľmi obľúbená téma, pri ktorej sa vždy ľudia delia na protichodné tábory. Ja vždy tvrdím, že do auta môže ísť akumulátor trebars aj s 3x vyššou kapacitou akú dal výrobca. Alternátor bude pracovať úplne rovnako, nijako ho to nezaťažuje! 44Ah aku dal výrobca do Punta len a len preto, lebo s odretými ušami to stačí! A väčší by bol pre výrobu drahší. Za normálnych okolností stačí. Ale skombinujte si zimné teploty -20 (u nás dosť bežné) a prípadné drobné technické problémy s autom, ktoré môžu vyžadovať častejšie a dlhšie štartovanie. A potom tvrdím, že 44Ah aku je nedonosený trpaslík.
Ak kupuje človek nový aku, najlepšie je kúpiť taký, aký tam po prvé rozmerovo narve a po druhé aký si finančne môže dovoliť.Tá rezerva kapacity sa vždy môže hodiť. A ešte raz. Verte, že každý alternátor je schopný dobiť akýkoľvek bežný akumulátor. Stačí len aby bola nabíjacia sústava v poriadku. Sám mám v Puntíku miesto 44Ah myslím 65Ah. A zima je hneď menej problematická.
Fiat Punto II 1,2 8V
Reklama
 

Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: maximalna kapacita baterie puntu 1.2 8V

Příspěvek od Smrťák »

44Ah pro Punto 1,2 je nedonošený trpaslík?? :mrgreen: To nemyslíš vážně. Jinak je pravda,že si tam můžeš dát co chceš ,co tam vleze. Třeba i 150Ah. Já mám 44Ah a nikdy jsem ji nedobíjel nabíječkou a pořád má zelené oko. Nedonošený trpaslík mi stačí.
Sbohem. :-)
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: maximalna kapacita baterie puntu 1.2 8V

Příspěvek od mad mike »

jo můžeš si dát baterii jakou chceš, ale alternátor ji pak nebude stíhat dobíjet.
a právě jak bylo řečeno, právě kvůli drobným problémům se startem pak nestačí původní baterie, ale to není problém výrobce :D pořád se bavím o benzínovém motoru, u dieslu je to jasné
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
silvikrin
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2011, 14:10
Bydliště: Martin, SK

Re: maximalna kapacita baterie puntu 1.2 8V

Příspěvek od silvikrin »

mad mike píše:jo můžeš si dát baterii jakou chceš, ale alternátor ji pak nebude stíhat dobíjet.
To je práve povera! Alternátor dobije rovnako účinne a rovnako rýchlo aj väčší akumulátor.
Poviem to takto. Keď vyleješ 1 liter vody z 10 litrového kýbľa a Zo 100 litrovej vane - a potom z vodovodu ten liter dopustíš.
Čo myslíš, ktorá nádoba sa doplní prvá? Žeby obe rovnako?
A ešte inak. Ak Ti začne horieť nábytok a k haseniu máš ten kýbeľ a tú vaňu? Čím môžeš hasiť dlhšie?
S aku je to to samé! Za normálnych okolností odoberieš len časť kapacity (analogia k tomu jednému litru)
Ale v prípade potreby môžeš vrtieť štartérom dlhšie (analógia plnej vane)
Je fakt, že keď vyleješ obe nádoby, tak vaňu budeš napúšťať dlhšie. Tak isto obidve baterky úplne vybité budeš nabíjať rozlične dlho pri tom istom prúde.
Fiat Punto II 1,2 8V
Uživatelský avatar
MIFKO
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 17 bře 2011, 12:27

Re: maximalna kapacita baterie puntu 1.2 8V

Příspěvek od MIFKO »

ja mam v aute 100Ah a som spokojny :) este sa minestalo ze by sa vybila :D
GZ is my life.
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Re: maximalna kapacita baterie puntu 1.2 8V

Příspěvek od Pun-to »

Jen technická original v 55 Puntu má kapacitu 35Ah :D
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“