Závada řídícího systému motoru

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
betunak
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 19 bře 2011, 13:10

Závada řídícího systému motoru

Příspěvek od betunak »

VCERA JSEM SI KOUPIL NOVOU LINEU A DNES SE MI ROZSVITILA KONTROLKA EOBD-zavada ridiciho systemu motoru.Nejblizsi servis je vzdalen 65km.V manualu pisou ze se muze pokracovat v jizde nizsi rychlosti na kratsi vzdalenost.Poradte co s tim.
Reklama
 

PuntoX
Fiaťák
Příspěvky: 131
Registrován: 03 bře 2011, 06:58

Re: Zavada ridiciho systemu motoru

Příspěvek od PuntoX »

Nic. Jede to? Je to v záruce? Je. Nějaký Ital měl siestu,nebo jsi natankoval sračku. Ona zase zhasne :mrgreen: Když řeknu nekupuj Fiat ,když máš daleko do servisu to Tě asi otráví co? :lol:
betunak
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 19 bře 2011, 13:10

Re: Zavada ridiciho systemu motoru

Příspěvek od betunak »

Mozna jsem mel rict ze mi tam montovali taky plyn.Vsichni rikali ze nejlepsi je Flaga tak jsem dal plnou a benzinu pulku.Kdyz jsem volal do servisu kde jsem to kupoval tak mi poradili odpojit baterii a nechat to cca deset minut aby se restartoval pocitac.Kdyz to nepomohlo tak se me ptali jestli mam dost plynu.Pote mi rekli ze teda musim k nim na pocitac.V manualu pisou ze servis po odstraneni problemu musi v ramci kompletni kontroly provest test na zkusebni stolici a v pripade potreby pomerne dlouhe zkusebni jizdy.Taky pisou ze by se mohl poskodit katalyzator(pri dlouhe jizde).
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Zavada ridiciho systemu motoru

Příspěvek od mad mike »

rozsvítilo se to při jízdě na plyn? kontrolka bych tipl, že bude mít souvislost s jízdou na plyn.
zkus to znovu resetovat tak, že motor zahřeješ na provozní teplotu a pak odpojíš baterii a při odpojené baterii zapneš nějaký spotřebič (kvůli vybití ) počkáš pár minut a pak baterii zapojíš a autem projedeš normálním stylem pár kilometrů. když to nepomůže tak servis.
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
betunak
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 19 bře 2011, 13:10

Re: Zavada ridiciho systemu motoru

Příspěvek od betunak »

tak jsem byl v servisu a po ctyrech hodinach mi bylo receno ze to byla prilis bohata smes lpg.Fungovalo to bezproblemu necely tyden a kontrolka se rozsvitila znovu.Stalo se to pri jizde na lpg(jako poprve).
Komanche
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 02 pro 2007, 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavada ridiciho systemu motoru

Příspěvek od Komanche »

asi bych to jel omlatit plynari o hlavu :arrow: :?
Fiat Linea 1,3 JTD 90k 200Nm 2007

http://www.offroadforum.cz
Odpovědět

Zpět na „Linea“