konektory autoradia

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
mio
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 13 lis 2010, 17:37

konektory autoradia

Příspěvek od mio »

chtěl sem se zeptat,nedavno sem menil radio ze sony na panasonic .chtel sem se zeptat na to že v navodu jsou tři druhy zapojení napájení. ISO , A , B , chtěl bych se zeptat jak to je u fiatu MK2. radio sem normalne zapojil a hraje ale nevim jestli mi to nahodou nebere energii jen z baterky. protože jak nastartuji tak se mi to radio na chvili nevypne jak u předchoziho typu sony .jsem v tom lama tak budu rad za každou radu.
fiat Punto 1,2 8V by M.i.o
Reklama
 

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: konektory autoradia

Příspěvek od mad mike »

a odkud by to mělo brát štávu? :lol: hraje rádio když je vyplé zapalování nebo pouze po otočení klíče?
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
mio
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 13 lis 2010, 17:37

Re: konektory autoradia

Příspěvek od mio »

jo hraje,ja sem to blbe formuloval jde mi o to ze jak je motor v chodu tak si radio bere štrum z akumulátoru,mam pravdu?a chtel jsem vedet je li mozne ze si bere šťavu pouze z baterky i při chodu motoru.Vim mam debilní otazky ale jen jsem to chtěl vedet.Dik
fiat Punto 1,2 8V by M.i.o
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: konektory autoradia

Příspěvek od mad mike »

vždycky bere z akumulátoru, ale předpokladem je funkční alternátor, který baterii průběžně dobíjí. bez alternátoru by auto moc dlouho nejelo, esli vůbec
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
mio
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 13 lis 2010, 17:37

Re: konektory autoradia

Příspěvek od mio »

tk to moc dekuji za Info.jeste ale jeden dotaz bych mel . u predchoziho radia,kdyz jsem ho zapl lred nastartovanim hralo,pri nastartovani se na chvili vyplo a zase jelo (tak jak u vetsiny radii) to moje ted hraje bez preruseni. jak je to mozne.opravdu se omlouvam za blbe otazky :-D :-D hold sem novacek
fiat Punto 1,2 8V by M.i.o
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: konektory autoradia

Příspěvek od majco »

ako ktoré rádio niektorým pokles napetia vadí a vypnú sa . Robilo mi to Sony teraz mám panasonica a ten hrá stále nevadí mu to :mrgreen:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
drpepa
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 245
Registrován: 16 lis 2010, 14:58

Re: konektory autoradia

Příspěvek od drpepa »

při nastartování motoru se auto vypíná z toho důvodu, aby přo startování veškerý rázový proud aku šel do motoru, rádio se po dobu startování vypne a potom se autom. sepne, teda pokud to máš takhle připojene
Fiat Punto 1,9jtd, 59kw, r.v.99
punťas hgt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 11 bře 2008, 18:04
Bydliště: koule evropy
Kontaktovat uživatele:

Re: konektory autoradia

Příspěvek od punťas hgt »

Mno tak pokud nemáš nastartovaný, tak ti rádio krmí baterka a nejen rádio,ale i ostatní případné spotřebiče.Pokud nastartuješ tak ti rádio a další spotřebiče krmí alternátor. Teprve jeho zbytkovým proudem se dobijí akumulátor. Jinak rádio nezhasiná proto, aby všechna energie byla využita pro start-to rádio bere úplný nic v tom kvantu odebíranýho proudu. Řekl bych, že je to přímo k vůli tomu samotnýmu rádiu. Jak je psáno výš, některý rádio to dělá, některý ne-je taky otázka jak je zapojený, ale převážně při startování vzniká podpětí a jakmile nastaruješ začne dobíjet altík-to jsou kolikrát i skoky v rozmezí 4-6 voltů (podle kondice akumulátoru, stavu ukostření a startéru) a spíš si myslím, že se rádio vypne proto,aby tohle zakolísání a proudový a napěťový ráz ho nepoškodilo.
Uživatelský avatar
kubinec
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 12 bře 2008, 10:13
Bydliště: M-Al-ce

Re: konektory autoradia

Příspěvek od kubinec »

koupil jsme si do Punta nové rádio ale rádio nelze spustit, když ení otočený klíč v zapalování.
dá se to nějak přenastavit aby se dalo rádio pustit ikdyž nemám otočený klíč?
děkuji

a ještě k tomu nelze mi zapojiz konektor antenní do rádia. ( čuplík antenní mám průměr 3mm a v rádiu je zdířka pro čuplík 2 mm) prosím o radu kde se dá takýsprávný konektor zakoupit, děkuji
Mitsub Galant 1988, 1,8GLS,
Šk Favorit 19?
Rnt Megane 2,0, 84kW, 1996
punto,1998, 1.1
Lada 2101 a 2110
Fi Idea 2004, 1.9JTD
Dae Kalos 2003,1,2
Opel Corsa
Uživatelský avatar
linomaniac
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 03 pro 2010, 14:24

Re: konektory autoradia

Příspěvek od linomaniac »

kubinec píše:koupil jsme si do Punta nové rádio ale rádio nelze spustit, když ení otočený klíč v zapalování.
dá se to nějak přenastavit aby se dalo rádio pustit ikdyž nemám otočený klíč?
děkuji

a ještě k tomu nelze mi zapojiz konektor antenní do rádia. ( čuplík antenní mám průměr 3mm a v rádiu je zdířka pro čuplík 2 mm) prosím o radu kde se dá takýsprávný konektor zakoupit, děkuji
ja ked som daval radio, tak mi to hralo stale aj pri vypnutom kluci, ale to mi tak vie liezt na nervy ze ho treba furt zapinat a vypinat rucne, najlepsie je, ked sa samo zapne a vypne otocenim klucika, ale ked nechces, skus pozriet tento obrazok

na 4 a 6 daj stalych 12V
Přílohy
schema_iso_konektora.jpg
schema_iso_konektora.jpg (65.41 KiB) Zobrazeno 4089 x
Punto Cabrio S60
Fix
It
Again
Tomorrow
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“