koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

D´ice
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 201
Registrován: 17 říj 2009, 12:19
Bydliště: České Budějovice

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od D´ice »

netSensk1 píše:hgt , barchetta , coupe , marea ... do tychto vsetkych sa myslim daval tento motor
je to možný, ale na druhou stranu mi je divný, že třeba ve fiatu coupe byla 1.8 jeden z nejspolehlivějších motorů, zatímco teď jak si pročítám fórum fiatu stilo, tak tam zase píšou, že 1.8 je nejhorší motor, který fiat vyrobil...tak nevím jestli to jsou stejné motory :roll:
Punto sporting 1.6 90Hp
Punto 1.1 55Hp
Reklama
 

netSensk1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 443
Registrován: 10 led 2009, 10:29
Bydliště: brat1slava
Kontaktovat uživatele:

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od netSensk1 »

o stile som nepisal tam neviem , i ked sa mi mari ze som cital nejaku recenziu ale tam to komentovali skor spotrebou ake nejaky vaznym nedostatkom ...


ako niekto pisal tak "choroba" tohto motoru co je v hgt je variator , ktory ma vraj zivotnost 130tkm , potom auto klepe ako naftak .. ja som mal cez 170tkm a motor bol tichucky ...

keby bol zly tak by sa nedaval asi do barchetty pripadne coupe ...

inak motor je pekne zivy od spodnych otacok a rad sa nechava vytacat , ked som mu robil "zle" tak v 6ooo rpm sme si to uzivali , treba liat dobry olej , interval znizit na polovicu a ten motor vydrzi ...
Fiat Punto 1.2 8v 44kw ELX rv. 2002
Fiat Punto 1.8 16v 96kw HGT rv. 2001
Chevrolet CRUZE LS+ rv. 2010
Skoda Octavia L&K 1.9 TDI 81kw
D´ice
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 201
Registrován: 17 říj 2009, 12:19
Bydliště: České Budějovice

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od D´ice »

netSensk1 píše:o stile som nepisal tam neviem , i ked sa mi mari ze som cital nejaku recenziu ale tam to komentovali skor spotrebou ake nejaky vaznym nedostatkom ...


ako niekto pisal tak "choroba" tohto motoru co je v hgt je variator , ktory ma vraj zivotnost 130tkm , potom auto klepe ako naftak .. ja som mal cez 170tkm a motor bol tichucky ...

keby bol zly tak by sa nedaval asi do barchetty pripadne coupe ...

inak motor je pekne zivy od spodnych otacok a rad sa nechava vytacat , ked som mu robil "zle" tak v 6ooo rpm sme si to uzivali , treba liat dobry olej , interval znizit na polovicu a ten motor vydrzi ...
nevím jak to je s těmi motory, jinak klasickou údržbu beru jako základní věc, teď co mám punto mk1, tak jsem si stáhnul manuál a snažím se do toho dávat jen věci které doporučuje výrobce a na cenu nekoukám, raději si připlatím za kvalitní díly :wink:
Punto sporting 1.6 90Hp
Punto 1.1 55Hp
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od oldoss »

Alebo sa nastvi a kup starsie Bravo HGT. Naj po roku 2000. Zopar 2001tiek som videl aj na nete na predaj za par supov. Tam je 5valec a ti poviem charizmatickejsi motor asi Fiat este nevyrobil a dovolim si tvrdit, ze pri dnesnom downsizingu ani nevyroby. Ten motor neni "sanca" utahat a ide ako sialeny v tom aute. Ale samozrejme pri normalnej pohodovej jazde si iba brumle a je dobry spolocnik :)
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
markus48
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 dub 2010, 11:57
Bydliště: Košice - Praha

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od markus48 »

http://auto.bazos.cz/inzerat/10288330/F ... P-STAV.php" onclick="window.open(this.href);return false;
jedno celkom pekne ;)
Punto MK1 55S 1,1 40kW 3dv. r.v. 1996
Lepší ztratit v životě minutu, než v minutě život
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od oldoss »

markus48 píše:http://auto.bazos.cz/inzerat/10288330/F ... P-STAV.php
jedno celkom pekne ;)
:shock: :shock: :shock: jooooooooj kraaaaaasavec. Mat takeho doma hmm by bolo brm, brm. 8)
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
D´ice
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 201
Registrován: 17 říj 2009, 12:19
Bydliště: České Budějovice

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od D´ice »

bravo hgt je hezky to se musi nechat, ale já mám radši punto a navíc dvoulitr má zase o něco vyšší pojistku...myslím si že pro mě až zbytečně silné auto :wink:
Punto sporting 1.6 90Hp
Punto 1.1 55Hp
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od oldoss »

Po zvezeni v nom by si inak hovoril. Aj silne auto vie chodit pomaly a bude chodit iba tolko kolko mu slapnes. Ale tak ty vies co potrebujes a co chces. :wink:
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
D´ice
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 201
Registrován: 17 říj 2009, 12:19
Bydliště: České Budějovice

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od D´ice »

oldoss píše:Po zvezeni v nom by si inak hovoril. Aj silne auto vie chodit pomaly a bude chodit iba tolko kolko mu slapnes. Ale tak ty vies co potrebujes a co chces. :wink:
je mi jasný že se s tím dá jezdit v klidu, ale na co pak takový auto je. Já jak jsem teď navyklej na 55koni tak jak sednu do něčeho silnějšího tak mě to nutí s tím blbnout :lol: , bravo hgt by mohlo přijít jako další fáze třeba po tom puntu hgt(teda pokud mi nebude stačit)
Punto sporting 1.6 90Hp
Punto 1.1 55Hp
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od Jezdec »

markus48 píše:http://auto.bazos.cz/inzerat/10288330/F ... P-STAV.php
jedno celkom pekne ;)
To je krasne ♥
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
Zetes
Znalec
Příspěvky: 537
Registrován: 06 dub 2008, 21:48
Bydliště: ..::VelMez::.. Auto: BMW 320d touring
Kontaktovat uživatele:

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od Zetes »

Narayen píše:tak myslím že zetes není ten pravej kdo by měl mluvit o spolehlivosti.. auto jsem od něj koupil a bylo v hroznym stavu..Ale jak je vidět, auto slouží i když se na něj sere.
Co to proboha meles za hovadiny? Laskave se nad sebou zamysli! Auto jsem koupil za 150tisic, dalsich 125tisic jsem do nej nacpal a ver mi, ze kdybych ty penize dalsi do toho nenacpal, tak to auto by bylo v daleko horsim stavu ty vole. Se mrkni na video, kompletni interier vyhazenej a kompletni vyvareni! Myslis ze kdybych do toho nedal 30tisic za vyvareni a za lak tak bude v lepsim stavu? VZPAMATUJ SE a zacni uvazovat normalne a takovydle pi..viny si rikej nekde jnde ;)

Kdyz se ti na aute neco nelibi (NENUTIL JSEM TE HO KUPOVAT A MEL JSI DOST CASU SI AUTO PROHLIDNOUT, PROJET A JA NVM CO VSECHNO -> VSE O NEM JSI VEDEL!) tak ho prodej nebo ho zesrotuj, ale laskave tady nepis takovy voloviny... dik

A kdyz se divam na ceny HGTcek tak stoji kolem 60ti tisic a pomalu zacinam litoval ze zrovna tobe jsem ho prodal za 53tisic vc. zimnich gum (klubacka cena), takze laskave mlc... a to nemluvim, ze tam mas komplet novy predni brzdy!!! A kdybych byl svine, tak ti zatajim deravej pletenec...

...za dobrotu na zebrotu... :roll:

/edit/ todle jsem nasel na icq:

dave -> zetes: ses machr
zetes -> dave: proc?
dave -> zetes: kazdej se za tim autem otaci, nadherne jsi ho vytunil
a mohl bych pokracovat dal...
Opravdu nevim co si ted o tobe mam myslet... bud jsi totalne neuprimnej clovek nebo radsi ani nvm ;)

peta.smolik píše:Tak to si trochu přehnal... Zetese osobně neznám ale jeho Punto sem vídal téměř denně a že by bylo ve špatným stavu to bych neřekl ani náhodou!! To Punto udělal on a je dost dobrý!!! Já nejsem tuner ale troufám si říct že Fiatům trochu rozumím a žádnou zásadní chybu Zatesovo Punto nemělo a myslím že ho prodával s podrobnými informacemi o stavu...
By mně zajímalo proč si kupoval? Nutil Tě někdo? Špínu na něj kydat nemusíš i když má teď BMW...
Dik...!

------------

jinac ber HGT ;) kdyz pojedes na spotrebu tak se dostanes se spotrebou temer na uroven 1.2... kdyz se chces svezt tak cca 10l a kdyz chces zavodit tak cca 15l, ale takovej slusnej kompromis mezi slusnym svezenim a nizkou spotrebou je cca tech 8l za ktery jsem v klidku jezdil i s plnym autem, takze spotreby bych se urcite nebal... motoru bych se taky nebal, je to drzak a pokud narazis na dobre zajeten motor tak do nej nebudes muset nic davat (viz ja) a pokud bude z ita, tak nebude ani pohnile takze nevidim duvod proc nebrat hgt ;)
Citroen BX TOP ►►► Fiat Punto HGT ►►► BMW 320d Touring a Peugeot 306 (lahvove barvicky :D)
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od Narayen »

:roll: však řikám, že auto vypadá hezky z venku, ale zevnitř bída.. Jak dokážeš jezdit s utrhnutym silentblokem a nevíš o tom? :)
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
Uživatelský avatar
Zetes
Znalec
Příspěvky: 537
Registrován: 06 dub 2008, 21:48
Bydliště: ..::VelMez::.. Auto: BMW 320d touring
Kontaktovat uživatele:

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od Zetes »

Ze tys to na miste nezjistil... divne... laskave toho nech... jestli chces pomlouvat nebo sirit nejaky voloviny tak ahoj ;)
Citroen BX TOP ►►► Fiat Punto HGT ►►► BMW 320d Touring a Peugeot 306 (lahvove barvicky :D)
Narayen
Znalec
Příspěvky: 679
Registrován: 23 črc 2008, 13:55
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od Narayen »

já tu jen řikám, že ty bys neměl moc mluvit ke spolehlivosti tohoto auta.. Jinak co se týče toho, brát nebrat... za tu cenu bych to vzal i kdybych to zjistil hned na místě, o tom snad nemá smysl mluvit.
2007 - 2011 Punto mk1 40kw
2011 - 2013 Punto mk2 HGT 96kw
2013 - 201x Punto Evo Abarth 125kw
Uživatelský avatar
Zetes
Znalec
Příspěvky: 537
Registrován: 06 dub 2008, 21:48
Bydliště: ..::VelMez::.. Auto: BMW 320d touring
Kontaktovat uživatele:

Re: koupe punta mk2 hgt vs. 1.2 16v

Příspěvek od Zetes »

Meles hovadiny, fakt... radsi to nechme bejt... uz to/tebe neresim... mysli/delej si co chces... ;)
Jen jedno, zacinam toho fakt litovat ze jsem ti to dal za tu cenu za kterou jsem ti to dal...
Citroen BX TOP ►►► Fiat Punto HGT ►►► BMW 320d Touring a Peugeot 306 (lahvove barvicky :D)
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“