uno fire neštartuje

Moderátor: peta.smolik

lacobocsa
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 09 dub 2011, 20:35

uno fire neštartuje

Příspěvek od lacobocsa »

neviem si poradit. ak nastartuje tak idem par kilometrov a potom to zastaví,ako keby mi dosiel benzin, potom nastartujem a idem dalej a znova po niekolko stoviek metrov to iste. nastartujem znova a idem dalej. teraz som s nim prisiel domov a na druhy den nie a nie nastartovat. uz som mal takyto problem aj pred mesiacom. pockal som par dni , sadol do auta nastartoval a odisiel. co s tym moze byt.takto s nim nemozem fungovat. raz ide raz nejde. ak mi niekto vie povedat co je s tym tak by som bol velmi vdacny. Dakujem
Reklama
 

Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od Smrťák »

Kolik to má najeto? Možná je už palivová pumpa v háji.
Sbohem. :-)
lacobocsa
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 09 dub 2011, 20:35

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od lacobocsa »

136 000 ale je to 86 rocnik takze to nemusi byt pravda
lacobocsa
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 09 dub 2011, 20:35

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od lacobocsa »

keby mi niekto poradil nejaku vyradovaciu metodu alebo sposob ako prist k zavade. nechcem to zobrat do servisu, lebo mam zle skusenosti.
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od Smrťák »

86??? :shock: A já žiji v bludu,že Uno se začalo vyrábět 1988 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Pokud to má elektrické čerpadlo v nádrži,bude to ono.
Sbohem. :-)
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od peta.smolik »

Smrťák píše:86??? :shock: A já žiji v bludu,že Uno se začalo vyrábět 1988 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Pokud to má elektrické čerpadlo v nádrži,bude to ono.
První Una byly v prodeji na přelomu let 83-84
V roce 89 se objevilo Uno LOGO
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od Smrťák »

A co to čerpadlo? Jo jo 1983. 1988 se začalo vyrábět LOGO
Sbohem. :-)
lacobocsa
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 09 dub 2011, 20:35

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od lacobocsa »

Po asi 5 dnoch marnej snahy nastartovat ho pred domom ,som poprosil suseda a potlacili sme ho do dvora. Dalo to zabrat,lebo pred domom mam maly spád, takze tlacit tak trocha do kopca. Podakoval som susedovi , zavrel som bránu a sadol som si do una, ze vyskusam ci nastartuje. A samozrejme na prvy šup. Takze uz to vobec nechapem.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od liborko »

Píšeš r.v.86 máš tam karburátor nebo už mono vstřik? Pokud karbec tak si nech zkontrolovat příp.seřídit samotný karburátor.Pokud máš mono vstřik tak zkus to el.palivové čerpadlo v nádrži jestli správně funguje,možná že se už stářím přidírá,je hlučné,musí jet potichoučku,a jestli máš možnost tak změřit tlak paliva jestli je 1bar na vstřiku.Pak ještě býval problém s tím žebrovaným bazmekem na rozdělovači,pokud se zahřál tak bývaly problémy se starty,pomohlo jej sundat z rozdělovače a dát bokem
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
lacobocsa
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 09 dub 2011, 20:35

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od lacobocsa »

je to mono vstrik bosch
lacobocsa
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 09 dub 2011, 20:35

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od lacobocsa »

nemoze byt problem s riadiacou jednotkou? neda sa nejako resetnut alebo nieco?
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od racer »

jestli to jezdí normálně, když už teda to jede, tak ti reset nepomůže, jinak na reset by myslim mělo stačit odpojit baterku, tak aspon na 2h a při tý příležitosti si očisti kontakty, jak se to chová když už to šlape? v momentě kdy to chcípne nebo nechce startovat funguje na 100% přístrojovka (nedělá to náký haluze)? u jednoho auta (ne uno) mě to dělaly špatný kontakty k tělesu škrtící klapky nebylo to nějak častý, ale vždycky stačilo vytáhnout a dát zpátky a bylo to ok. až to zas nepude, tak si taky zkus pomačkat v pojistkový skřínce pojistky a relátka. někdy pomůže vytáhnout všechny konektory k čidlům a řídící jednotce a vystříkat kontaktolem (konektor lamda sondy ničím nestříkej).
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
lacobocsa
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 09 dub 2011, 20:35

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od lacobocsa »

ked to ide tak ziadny problem nepocitujem,len to ze mi to zastavi ako keby dosiel benzin a ako keby chcel zdochnut na krizovatke,musim dat trocha plyn. A este ked nastartujem tak mi nezvykne zapnut sytic a ked otvorim kapotu a strcim do neho prstom tak sa vysunie a je dobre. Ja mam len taky pocit,ze ked to blbne tak akokeby sa len tak zatvoril ventil na vstriku a preto mi asi nejde nastartovat, ale to len tipujem. Lebo sa to vtedy tak chova jak keby nebol vobec benzin, len toci a toci a nic. Preto som myslel tu riadiacu jednotku, ci neposle nejaky signal na ten vstrikovaci ventil a potom som v riti az kym sam od seba neposle spravne signaly. Ale to tiez len hadam. Preto potrebujem poradit ako by som vedel eliminovat mozne chyby.
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od racer »

když je to vstřik, tak tam žádnej sytič není. bohatost řídí ŘJ. Jestli to jinak běhá normálně, včetně startu a po něm, tak bude někde blbej kontakt, páč když je něco ko, tak to dělá furt nebo při nákým režimu. Když to dělá takovýhle fatální náhodný obstrukce, tak nejčastějc bejvá chyba někde na kabeláži k snímači otáček, kolem ŘJ, vstřikovači, nebo na vedení k cívce, někdy i lambda. až to nepude, tak si taky změř jestli ti jde do čerpadla štáva. jestli to má imobilizér tak zkus druhej klíč. taky to zjistíš, když ti motor poběží, otevři kapotu a postupně trošku zahejbej s kabelama až to chcípne, tak je chyba tam, ale bacha at tě neco nesemele např řemen. Nebo si s tim jed na diagnostiku.
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: uno fire neštartuje

Příspěvek od liborko »

"A este ked nastartujem tak mi nezvykne zapnut sytic a ked otvorim kapotu a strcim do neho prstom tak sa vysunie a je dobre" ...můžeš to upřesnit do čeho konkrétně strčíš? nemáš na mysli tím sytičem spínač volnoběhu viz.na obrázku č.12? Pokud jo tak se ti může přidírat,tím pádem jsou problémy s otáčkama ve volnoběhu a se startováním,tenhle problém už jsem řešil vícekrát na unu i tipu.
14.JPG
14.JPG (136.72 KiB) Zobrazeno 5795 x
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Uno“