Dobló a topení

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
radar
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 04 lis 2006, 21:31
Bydliště: Brno

Dobló a topení

Příspěvek od radar »

Jsem čerstvým majitelem ojetého Dobla 1.9 JTD. r.v. 2002, najeto 193 000km . Zdá se mi že motor se málo zahřívá a auto málo topí. Teplota se drží pod půlkou rozsahu na budíku. Topení vlaží odhadem tak pod 50 stupňů a auto prostě neprohřeje :? . Až přijdou silnější mrazy tak to bude krutý. Poraďte-termostat-výměník-ppř.nějaké odvzdušnění...a jak vám topí vaše dobla?? dík >>radar<<
Fiat Dobló 1.9 JTD
74kw....zatím
koza není zvíře a fiat není auto?
Reklama
 

doda
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 05 zář 2006, 09:30
Bydliště: nedaleko Trutnova

Příspěvek od doda »

mám doblo 1.9D a myslím že jsem na tom podobně topení jakoby taky jenom lehce žhnulo a netopilo ,teplotu zjistit nemůžu protože ukazatel teploty tato verze nemá jinak většinou platí to že když auto netopí tak je termostat stále otevřený a i při studeném motoru se ohřívá velký okruh
doblista
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 06 říj 2006, 20:54

1.6

Příspěvek od doblista »

Já mám krátce 1.6 76 kW a ta zdá se topí líp, uvidím ale, až bude -20°C. Obávám se, že to asi bude tím, že diesel má větší účinnost než benzín, Doblo má uvnitř moc velký objem vzduchu, který motor nestíhá ohřát....
doda
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 05 zář 2006, 09:30
Bydliště: nedaleko Trutnova

Příspěvek od doda »

možná že je to taky tím oběmem vzduchu ale i tak ten vzduch není tak horký jak by se dalo čekat od diesela ,před několika lety jsem měl fiat ritmo 1.9tds a ten topil ještě než jsem zavřed venkovní bránu tak foukal vlažný vzduch a při jízdě jsem nemohl mít puštěný foukání na nohy protože mi to pálilo boty na noze
radar
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 04 lis 2006, 21:31
Bydliště: Brno

Příspěvek od radar »

Termostat se zdá být v poho. Před dosažením max teploty cca 5km jízdy hadice jdoucí předpokládám od termostatu do chladiče stále studená. Asi soudruzi v Itálii navrhli větší chladič a otvírání termostatu dřív než je v našich podmínkách nutné. Budu zjištovat jestli se dá sehnat termostat s vyšší teplotou otevírání... :roll:
Fiat Dobló 1.9 JTD
74kw....zatím
koza není zvíře a fiat není auto?
doda
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 05 zář 2006, 09:30
Bydliště: nedaleko Trutnova

Příspěvek od doda »

no i to je možný že mají chladič předimenzovanej ale zase na druhou stranu nebude auto v létě vařit tak si vyber co je lepší.on i ten termostat může bejt unavenej.
radar
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 04 lis 2006, 21:31
Bydliště: Brno

Topení

Příspěvek od radar »

Tak vše vyřešeno, byl to termostat. Zlepšení tak o 20% ale nevím až přijdou mrazy bude to asi málo i tak... :(
Fiat Dobló 1.9 JTD
74kw....zatím
koza není zvíře a fiat není auto?
Odpovědět

Zpět na „Doblo“