autodiagnostika

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: peta.smolik, Globusman

TV-Punto
Všeználek
Příspěvky: 1026
Registrován: 26 úno 2007, 16:30
Bydliště: Trebišov

Re: autodiagnostika

Příspěvek od TV-Punto »

xeromax píše:ELM327- kupis za 50€ na aukre, a full verzia FES nieje az taka nutna
Teraz som objednal z ebayu 18,5 EUR...

FIAT PUNTO MK2b 1.2 44kW r.07
FIAT MULTIPLA 1.6 76kW r.99
BMW 525TDS A/T TOURING 2,5 V6 105kW r.98
Reklama
 

peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: autodiagnostika

Příspěvek od peetan »

díky za odpověď, na ty porty jsem měl také podezření, myslím, že to mohl dělat nainstalovaný driver HP USB-COM convertor, odinstaloval jsem to a nainstaloval znovu ftdi drivery a teď to konečně v nastavení portů vypadá trochu jinak než předtím, tak zítra vyzkouším a dám vědět.
Grande 2007 5dv 1,3 JTD 66kW,digi dual AC, B&M - sold
Punto 2003 5dv 1,9 JTD 63kW 6bag,AC - sold
Punto 2003 1,3 JTD 6bag, digi dual AC -sold
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: autodiagnostika

Příspěvek od rossi »

Trochu ožívím toto téma:zde je link na stránku o ŘJ ve Fiatech. http://www.ecutesting.com/fiat_ecu_list.html jsou tam i kody chyb.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
radek
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 09 úno 2011, 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: autodiagnostika

Příspěvek od radek »

Pomozte radou.Koupil jsem kkl kabel a potřebuju udělat diagnostiku na ducato 2,8jtd kabel tam nešel nasadit po větším zatlačení tam zalezl při vytahování na něm praskl plast u výřezu z toho jsem usoudil že je kabel jiný po kontaktování prodejce mi bylo řečeno že je stejný jako na škodovku a že je to ok.Tak jsem nainstaloval je ovladače bez VAG a fiatecuscan ale nejde se připojit píše zkontrolujte kabel.Co s tím?
Později se mi podarilo připojit přes jinej pc.Vypsali se mi tyto chyby,P0148 odpojení 3.pístu,P1612 ovládání rele vyhřívání palivového filtru,P0380relé desky termospouštěče nebo ecu,P0382 relé elektroventil termospouštěč,P0645 rele klimatizace, ale tu auto nemá po tomto jsem vyndal relatka u motoru a odpojil všechny zasuvky nastříkal kontoktolem protože byli zoxidované nechal vyschnout dal zpatky a pak chtel zkusit co to říká a už jsem se nepřipojil.Zkoušel jsem ecuscan 2.6 i 3.0 a nic u te 3.0 jak je ten scan kabelu tak prvne kabel nasel a po tom už nic.Nevíte kde je chyba proč už mi to potom nešlo a co znamejí tyto chyby co to vypsalo?
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: autodiagnostika

Příspěvek od rogi »

na nete sú rôzne softy na diagnostiku, ale každý vie len niečo, a ked vie všetko tak aj cena sa od toho odvíja, niekto tu spomína káble, ano sú od28€ a vyššie ale cena sa odvíja podla toho aké piny su zapojené tak aj fungujú.
Ako píše jeden člen fora právě s ELM327 by měla umět reset palubního počítače - servisní intervaly. Bohužel aplikace napíše, že se jí nepodařilo spojit s ECU, nastavení portů a vše je OK, LED při komunikaci blikají. Jelikož jsem uvažoval i o koupi kabelu KKL, to tu bolo spomínané, servisní inerval ide cez body computer, a na to treba aby kabel dokazal "makat" aj v CAN-bus.
Inak už som z magorení z hladania na nete diagnostického programu :mrgreen: zatial ma "oslovil" Multiecuscan
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Martyx
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 04 bře 2015, 21:47

Re: autodiagnostika

Příspěvek od Martyx »

Našel jsem na netu vyléčený Multi ECU Scan, pokud by se někomu hodil.
http://uloz.to/xZLUp4qh/fiat-multiecusc ... stered-rar
a k tomu AlfaOBD k diagnostikování na cestách. Verze pro Android.
http://uloz.to/xQNKPCu4/alfaobd1988-apk
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: autodiagnostika

Příspěvek od Vitaml »

Děkuji,
sice už mám, ale zkusím to druhé.
Multiecuscan funguje i ve win8.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“