Koupit Stilo nebo jiné auto, poraďte jaké

Moderátor: peta.smolik

Smrťák
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 361
Registrován: 20 bře 2011, 08:25

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od Smrťák »

Raději tu Fabii.
Sbohem. :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
djmedi
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 11 zář 2010, 19:27
Bydliště: Zlín

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od djmedi »

Smrťák píše:Raději tu Fabii.
Pročpak raději Fábku? Jen se ptám. Čím více budu mít informací tím líp.

EDIT: A tu co jsem dal do odkazu??? To je OK. Ne?

EDIT II: Ještě je ve hře Opel Astra Kombi 1.6. Přemýšlel jsem i na Ford Focus nebo Mondeo. Taky šla do úvahy i Octavia kombi.
Vše do ceny max 90 000 Kč. Poraďte s těmito modely.

Vidím to asi na: Stilo MW - Škoda Fabia Kombi - Opel Astra Caravan (kombi)
Fiat Punto Sporting 1.2 MK2 už EE
Nyní: :::Peugeot 206 SW 1.4 HDi:::
pozn.: obrázek profilu je pouze informativní
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od idefix »

Před pár lety jsem na tom byl stejně, velký auto benzín nebo nafta.Měl jsem Máreu 1,6 spotřeba
město 8l léto,zima 10l ,dálka např. Chorvatsko pod 7,5 jsem se nedostal. Stilo 1,9JTD město 6,5 léto,zima 6,8l ,dálka 5,5l .Povinné ručení dražší o 380Kč bonus max.Pro mě to byla jasná volba :wink:
Ještě k té Fabii nevím jak jsi vysoký já mám skoro 2m. Když jedu služební fobií 1,9Sdi tak si za mnou pořádně nikdo nesedne ,na mě je prostě málá a na vysedání nízká.Při jízdě na montáž v 5 lidech jsem si připadal jak v baru Modrá ustřice a předjíždění bylo za trest.To si spíš kup Octávku.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
djmedi
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 11 zář 2010, 19:27
Bydliště: Zlín

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od djmedi »

Díky za zprávu. Mno mám 194. Takže každý má za mnou problémy :mrgreen:
Nad Oktávkou jsem taky uvažoval. A u toho Stila je to jak se servisem?
:?: Myslím tím v porovnání diesel a benzín? :?:
Fiat Punto Sporting 1.2 MK2 už EE
Nyní: :::Peugeot 206 SW 1.4 HDi:::
pozn.: obrázek profilu je pouze informativní
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od idefix »

Rozvody přibližně stejný okolo 6000,- u nafty palivový filtr cca 1000,-

Zatím leju naftu a jezdím :mrgreen:
Jo a Octávka I má větší prostor než II, osobní zkušenost u II je větší středový panel kvuli radiu a navigaci a Já o něj furt brkal kolenem a má větší spotřebu,alespoň u nás ve firmě (obě nafta).
Dobrá volba by byla,asi Octavia I po faceliftu. Jako Fiatofil jsem zvolil Stilo.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
djmedi
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 11 zář 2010, 19:27
Bydliště: Zlín

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od djmedi »

Jako já jsem taky blázen do Fiatu. Mně se Stilo líbí. Mám možnost
Fiat Stilo 1.9 JTD 115PS, vr 2003, dovoz I, 78t km.
viz můj komentář výše. A cena 85 000 Kč.
Fiat Punto Sporting 1.2 MK2 už EE
Nyní: :::Peugeot 206 SW 1.4 HDi:::
pozn.: obrázek profilu je pouze informativní
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od idefix »

Za to samé jsem pořidil svoje akorát mělo najeto 190 000Km .Ty kiláky se mi nezdají leda by to bylo po italských důchodcích :mrgreen: ,ale třeba se mílím a sedí to v tom připadě neváhej je to solidní kup.Nafoť to hoď sem foto ,každý poradí.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od hanzs »

No to Stilo podle toho, ze tapecirunk dveri i radici paka vypadaji hodne zachovale mozna tech 75 tis. ma.
Na diagnostice by mel byt videt i pocet tzv. "servisnich listku" tj. kdyz se provede servis po tech cca 20tis. km, tak servis smaze hlasku vyzyvajici do servisu "service due" a jeden listek ubyde. Na aute co ma najeto 78tis. by jich jeste 5 mělo zbývat. Na začátku je jich 9.

Jinak krom klasicke prohlidky auta se podivej na to, jestli funguje naklapeni prednich svetel (casto nechodi, da se levne resit), praskla predni pruzina (cca 1000,-) a jestli nepriprzduji zadni kola - nekdyse musi menit cely trmen.
A taky abys k autu dostal vsechny klice a "CODE" kartu.

Vibrace v interieru obvykle vyresi novy upraveny silentblok motoru.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Uživatelský avatar
djmedi
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 11 zář 2010, 19:27
Bydliště: Zlín

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od djmedi »

Takže jsem se byl podívat na to auto a???? Hrůza. To auto vypadalo strašně. Podřený lak, spinavé atp.

Moje volba bude zítra ve Zlíně:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Taky z dovozu. Bude mít novou technickou. Původní velký techničák, serviska, rv 2004. Najeto 128t km

Ještě sem přihodím foto toho prvního Stila.
Fiat Punto Sporting 1.2 MK2 už EE
Nyní: :::Peugeot 206 SW 1.4 HDi:::
pozn.: obrázek profilu je pouze informativní
Uživatelský avatar
djmedi
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 11 zář 2010, 19:27
Bydliště: Zlín

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od djmedi »

Tak tedy nekupujeme ani toto. U tohoto jsou problémy s kontrolkou žhavení - na diagnostice ve Fiatu jsem to viděl.
Při otočení klíčku jakoby bliká kontrolka žhavení, po nastartování chvíli svítí a pak zhasne - možné příčiny:
žhaviče, elektroinstalace, relé žhavení. Pak ještě by chtělo přetěsnit turbo, vyměnit manžeu u převodovky na pravé straně
a ještě by to chtělo vyměnit kotouče. Minimálně ty přední by chtělo vyměnit co nejdříve.

Z ceny 99t sleva 3t. Zdá se mi to málo. Opravit to nechtějí, tak ať si to stčí do špic. Auto je jinak pěkné.
Nic nerezne, žádné vůle, prostě vše v naprostém pořádku. Ale ty závady se mi fakt opravovat nechce.
Kdyby slevili na 85-90 tak bych o tom uvažoval. Tak snad někde seženu jiné Stilo JTD MW. :mrgreen: Koupím :mrgreen:
Fiat Punto Sporting 1.2 MK2 už EE
Nyní: :::Peugeot 206 SW 1.4 HDi:::
pozn.: obrázek profilu je pouze informativní
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od kejml »

dejmedi: Rád vidím, jak do toho nejdeš po hlavě. Dobře pořiď, máš našlápnuto. Neuspěchej to. Fandím Ti!
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
djmedi
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 11 zář 2010, 19:27
Bydliště: Zlín

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od djmedi »

Díky moc.

To první podřené mám možnost mít s rozumnou slevou. Žhavení i motor je OK. Akorát jsem to ještě nebyl project. Taky bych se na to podíval u mechaniků nejlépe. Narazil jsem ještě na pěkné JTD rv 05, 85t km, cena 105t kč. určitě to neuspěchám. Původně jsem na koupi začal tlačit, ale radji budu měsíc jezdit strýčkovou Felckou a pak koupím Stilo v dobrém stavu a hlavně bez závad. Uvidíme. O víkendu přihodím foto toho dalšího co jsem napsal výše. uvidíme jak majitel. je to taky dovoz asi jako většina Stil ježděných v čr.
Fiat Punto Sporting 1.2 MK2 už EE
Nyní: :::Peugeot 206 SW 1.4 HDi:::
pozn.: obrázek profilu je pouze informativní
Sirk9
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 31 pro 2010, 18:50

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od Sirk9 »

Ahoj, taky jsme scháněli, Stilo kombi v naftě, prvně jsem se bál koupit Fiata (strýc ho má už asi 4 roky a neměl s ním vážné problémy, říkal, je to kus od kusu) nakonec jsme sehnali koupené v ČR, serviska, dva klíče, code karta, zimní sada, volal jsem i do těch dvou servisu co to jezdilo, řekli mi co se kdy dělalo, atd...Prvně jsme chtěli taky r.v. 2005, ale nakonec jsme si radši připlatili a koupili r.v. 2007, už to má novější motor Multijet 88kW (měl by být na udržbu uplně stejný jako 85kW), říká se, čím novější model auta, tím je vychytanější.
Chtěli jsme také Octavii II kombi v naftě, ale strýc nám to rozmlouval, že je tam větší pořizovací cena, že i kdyby se na Stilu něco porouchalo, pořád máš na utratu jako by zhruba 80-90.000kč, to je rozdíl když koupíš Octavii II kombi TDi, r.v.2007 a Stilo kombi r.v.2007 (Octavia - 230.000kč a Stilo 150.000kč).Nedávno nám strýc měnil rozvody, olej, naftový filtr, vzduchový filtr (rozvody jsem sehnal nové SKF za 3000kč, olej selenii 5litrů za 1350kč, naftový filtr 1200kč, vzducháč za 177kč)....jinak zatím nic...auto máme od března a jezdí super.Pročítal jsem hodně diskuzí a narazil jsem na to, že někdo doporučuje lít do české nafty aditivum značky VIF (lepe se promaže čerpadlo, atd.) Průměrná spotřeba se zastavila na 5,5 litru/100km.(jezdíme dálky i město).

Být tebou určitě bych si připlatil a šel do toho r.v.2005, nejlépe s doloženou historii.Většina dovezených aut, je stočených nebo po bouračce.
Přeji uspěšnou koupi tvého nastávajícího auta....(my jsme se byli podívat asi na 6 aut).
Uživatelský avatar
djmedi
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 11 zář 2010, 19:27
Bydliště: Zlín

Re: Chtěl bych koupit Stilo, poraďte jaké

Příspěvek od djmedi »

Díky za info. Uvidíme, jak se ještě něco naskytne. Určitě se ještě půjdu podívat na nějaké auta osobně.
Hlavní je pro mne prohlídka v servisu. Změření laku, kontrola všech věcí a diagnostika + historie vozu VIN.
To za 99 mělo problémy co jsem popisoval. Taky přemýšlím nad novějším rokem, je to zhruba jak píšeš.
Zítra tedy půjdeme dát sbohem našemu "Bourákovi". Nový majitel si s ním ještě hodně užije. Motor 1,2 16V je
pěkně zajetý, teď jsem na to dost šlapal a bere si to max 6,7l. Už aby byla nafta JTD.

Včera jsem narazil na jeden další dovoz. JTD 05 85kw za 105t Kč, dali to do bazaru a bazar si na to střelil + 20t šmejdi.
Asi se na to pujdu podívat, není je to kousek 35 km. Mluvil jsem s majitelem a dal by mi to za těch 105t asi.
Uvidíme....
Fiat Punto Sporting 1.2 MK2 už EE
Nyní: :::Peugeot 206 SW 1.4 HDi:::
pozn.: obrázek profilu je pouze informativní
Odpovědět

Zpět na „Stilo“