Spojka?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
fero1943
Fiaťák
Příspěvky: 199
Registrován: 14 čer 2009, 15:13

Spojka?

Příspěvek od fero1943 »

Dobry den, dnes po kratkej jazde pri zaradovani spiatocky som pocil zvlastne chrapciace zvuky z motoru a o chvilu som citil smrad ako pri horeni umelej hmoty i slaby dym, nenasiel som po otvoreni kapoty presne miesto, odkial unikal dym. Po vychladnuti motoru (asi po hodine) fungovala spojka opet v poriadku, bez roznych zvukov a smradu. Je treba menit spojku? Kolko stoji sada na Punto 176 rok 1996, 43k, 60SX, 1,2, 3dv. Kolko pytaju za pracu? Velmi pekne dakujem za radu. Neda sa pomocou staviacej matky nastavit spojka? Ked ju povolim, vypina spojka skor alebo neskor.? Dakujem
Punto MK1 60SX 1,2 43kW 3dv. r.1996
Reklama
 

4wd_turbo
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 27 čer 2011, 00:44

Re: Spojka?

Příspěvek od 4wd_turbo »

v akej polohe pedalu ti spojka zaberá? v strede,, hore??
TomasPondel
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 01 čer 2011, 10:02
Bydliště: Severni čechy

Re: Spojka?

Příspěvek od TomasPondel »

ja jsem spojku menil a vysla mi na 2859 kc + 1500kc prace
wincentblack
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 24 srp 2011, 19:17

Re: Spojka?

Příspěvek od wincentblack »

Spojka stoji okolo 80€ a práca ťažko povedať.
Uživatelský avatar
jahnny
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 19 dub 2009, 21:18
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Spojka?

Příspěvek od jahnny »

Spojka by mala brat niekde v polovici. V knizke "jak na to" je napisana poloha od podlahy.
Tu je link http://web.telecom.cz/rozsini/puntomk1/spojkas.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Prejdi kapitolu spojka, je to tam dobre vysvetlene.

Co sa tyka opotrebenia ona ako sa dere zacina zaberat viac hore. Preto (na prevodovke) ako je ta paka co taha spojku je z lanka taky dlhy srob zaisteny kontra-maticami a na tom ked trocha pritiahnes zacne ti spojka zaberat nizsie a nizsie tak to nastav tak do polovice. Ak uz budes na konci sroba spojka je zodrata a treba ju vymenit.

K tomu smradu(dymu). V pripade ak je to spojka a nie je zodrata tak mozno bola zle pustena, ze zle vratilo pedal. Mne to sem tam robi, ako nesmyka, ale ked podvihnem pedal nohou este poskoci (asi suchy bouden). Inak ma napada ze aj olej ci voda niekde mozu presakovat, kvapci to na vyfuk atd. Este pozri v mieste kde je spojka tesne pri spoji motora s prevodovkou je take okienko (moze tam byt zaslepka) a cez neho vidno ako sa toci spojka takze ak to tam najviac smrdi.. :)

Ceny dielov si checkujem na autokelly ci ellit. Ked si das najlacnejsi part bez dph tak to byva asi taka real cena ak to dobre zozenes, pripadne i lacnejsie. Pracu neviem ja sa snazim to robit sam s otcom v garazi.

PS tu mam dake foto je tam aj spojka https://picasaweb.google.com/100458834751110512004/Fiat" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Punto 60SX Cult 1.2 8V mk1
Fiat Punto Sporting 1.2 16V mk2a
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“