STARTER!!!!!!!HELP PLEAS--PALIO 1.2!!!

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
fremlis
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 21 zář 2011, 18:49

STARTER!!!!!!!HELP PLEAS--PALIO 1.2!!!

Příspěvek od fremlis »

zdravim vsechny stastlivce co si poridily FIATA PALIO!aach jo,uz sem si poradil s mrazovkama,s razenim..cidla atd.atd....tet mi prozmenu nestartuje!starter vubec netoci,jen tam klepne a hotovo.zkousel sem ho napojit primo na bat.ale nic,tak sem sehnal druhej(1000kc)dnes sem ho tam soupl a..NIC.najde se tu nejakej sikula co by mi poradil co by to mohlo byt?diky moc..MAIL-fremlis@centrum.cz.MOB-739 596909
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: STARTER!!!!!!!HELP PLEAS--PALIO 1.2!!!

Příspěvek od bigben.m »

Nejsem si jist , ale něco podobného jsem řešil kdysi u felcky-rozhodil jsem magnet co vysouvá kotvu a spíná silový obvod-očistil jsem a přihnul kontakty a chodilo to-snad by to mohlo pomoci i tobě.
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: STARTER!!!!!!!HELP PLEAS--PALIO 1.2!!!

Příspěvek od bigben.m »

Ještě mě napadlo-kabelová oka doporučuji proletovat-přechodový odpar u staršího auta může být hodně velký a při proudu stovek ampér je úbytek napětí obrovský.
fremlis
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 21 zář 2011, 18:49

Re: STARTER!!!!!!!HELP PLEAS--PALIO 1.2!!!

Příspěvek od fremlis »

zdarec fiataku,moc dekuju za tve rady.sned to bude v te kabelazi..oddelal sem kostru-asi dva kabliky,ocistil ocelakem,prostrikal kontoxem a STARTER TOCIL A CHYTLO TO!ale!!hned sem to zhasl ze to skusim znovu a nic.tak sem kable uplne vyhodil,procistil atd..dal spet a zas nic sakra!sehnat druhy kable nebo co myslis?jeste jednou dikas ...
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: STARTER!!!!!!!HELP PLEAS--PALIO 1.2!!!

Příspěvek od bigben.m »

Zkusil bych kabelový oka u všech zainteresovaných kabelů-plus i mínus,tenkej k magnetu na starteru a opravdu bych je proletoval cínem.U felcky jsem s nenastartovaným motorem rozsvítil světla a o oko na baterce jsem se popálil jak se zahřálo .A to tam teklo asi 10A. U Fiatů už jsem to udělal hned po koupi-u nafťáka bylo u žhavicího relé tak opálený , že pod ním tekl plast.Teď mám berlingo-koupeno nové -a tam je to letovaný už z výroby.No a pak mě taky zlobilo hlavní relé-už si moc nevzpomínám , jak bylo zapojený a jestli přez něj šlo napájení magnetu na starteru....
fremlis
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 21 zář 2011, 18:49

Re: STARTER!!!!!!!HELP PLEAS--PALIO 1.2!!!

Příspěvek od fremlis »

ok,dnes sem je vytahl a zitra v praci preletuju a dam vedet jak sem dopadl.diky
fremlis
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 21 zář 2011, 18:49

Re: STARTER!!!!!!!HELP PLEAS--PALIO 1.2!!!

Příspěvek od fremlis »

zdareec!ja uz to asi fakt rozsekam!sehnal sem pajku,proletoval-ocistil-novy matky atd..sednu do auta a NIC!!tak ja uz to asi vzdavam a dam to odbornikum!nebo jeste nejakej napad?diky..
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: STARTER!!!!!!!HELP PLEAS--PALIO 1.2!!!

Příspěvek od liborko »

zkus natáhnout mínus přímo z baterky nějakým silnějším kablem rovnou na tělo startéru a zkus nastartovat,ať se ujistíš jestli není špatná kostra,nejspíš to bude kablama když píšeš že jsi sehnal druhý a dělá to stejně,to by byla blbá náhoda kdyby i ten druhý měl stejnou závadu :wink:
Bez názvu.JPG
Bez názvu.JPG (120.96 KiB) Zobrazeno 4068 x
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: STARTER!!!!!!!HELP PLEAS--PALIO 1.2!!!

Příspěvek od bigben.m »

Ještě ten kontakt na startéru.....Zkus třeba žárovkou jestli jde na něj napětí po otočení klíčku..Pokud ano tak bude nejspíš ten kontakt neprůstřelnej...
Odpovědět

Zpět na „Palio“