Snímač klepání

Moderátor: peta.smolik

xkosik
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2011, 15:21
Bydliště: Praha 4

Re: Snímač klepání

Příspěvek od xkosik »

Příště už budu moudřejší a hlavně nebudu věřit řečím prodejců, protože ti jsou motivovaní jen provizí z prodeje a ne spokojeností zákazníka;-). Proti Fiatům jsem předsudky neměl - moje první auto byl Fiat UNO a byl jsem s ním 100% spokojený, ale teď už začínám trošku váhat. Až se toho zbavím, tak nejspíš zvolím Octavii - to je jistota. Jinak AAA opravdu vřele NEdoporučuji - profesionálně vystupují jen při prodeji, ale při reklamaci? No comment. Důrazně doporučuji přečíst celých asi 30 listů, které dostanete při koupi a teprve pak něco podepsat. Každopádně je to ale škola života, tekže mě optimismus neopouští;-).
Fiat Stilo 1.6 16V, r.v. 2001, naj. 87 000.
Reklama
 

kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač klepání

Příspěvek od kejml »

Octavie nebo Stilo je úplně jedno. Když koupíš jebku, vysypeš se do každé značky.
Stilo má výhodu, že se (tolik) nekrade, v nákupu ojetiny je levnější. V prodeji pak také...
Díly jsou stejně drahé i dostupné jako Octavia.
Stilo je možná poruchovější, protože má více výbavy. Kde nic není, nemá se co podělat...

Přeju Ti moudré rozhodnutí ne/prodat a ne/pořídit si jinou, (ještě lepší) ojetinu.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
xkosik
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2011, 15:21
Bydliště: Praha 4

Re: Snímač klepání

Příspěvek od xkosik »

S tou cenou máš asi pravdu, ale důležitý aspekt, kromě dílů a poruchovosti je také spotřeba. U srovnatelné verze 1,6 benzín (r.v. 2001-2, 74 KW Octavia/ 76 KW Stilo) je kombinovaná celoroční spotřeba (ne podle TP, ale podle zkušeností od několika lidí) u Stila kolem 9l a u Octavie kolem 7mi. Samozřejmě každý jezdí jinak a s jinou spotřebou, beru průměr min. 5ti lidí. Když si spočítáš, že s autem najezdíš min. 50 000 km, tak je rozdíl v nákladech na benzín cca 35 000 Kč a to už je dost...
Fiat Stilo 1.6 16V, r.v. 2001, naj. 87 000.
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: Snímač klepání

Příspěvek od hanzs »

Jen poznámka - ta spotřeba u Stila kolem 9ti... já jezdím denně do práce skoro přes celou Prahu a pak ještě 10km. Když chci předjíždět podřazuju na tři a točím cca 5tis. a spotřebu mám 7,5.
Pravda na dálnici když držím cca 140km/h tak mám 9.
Podle mýho holt ve tvojem díky tomu snímači klepání to nebylo uplně v pořádku.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Snímač klepání

Příspěvek od datelos »

Pokud už vůbec nevýš co s tím, tak stím zajed někam do Fiatu v Rakousku nebo Německu.Budeš zírat co se dá všechno dělat.Ceny jsou vešměs stejné jak u nás.Myslím že Tvůj problém by byl vyřešem na počkání.

Octavia je možná dobrý auto, ale abych platil za ten samej ročník s naftákem o 50klacků víc a bude stejně stočená, sorry nic pro mě, stejně musíš počítat že do ojetéto auta nainvestuješ 10% z ceny během prvního roku a je jedno jakou značku koupíš.Prodejci Ti řeknou jen to co chceš slyšet.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
xkosik
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2011, 15:21
Bydliště: Praha 4

Re: Snímač klepání

Příspěvek od xkosik »

Díky za radu. Teď zkusím ještě Dojáčka v Praze a jestli se to nezlepší, tak možná zkusim Německo.
Fiat Stilo 1.6 16V, r.v. 2001, naj. 87 000.
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač klepání

Příspěvek od kejml »

xkosik: Jestli potřebuješ zaplatit za výměnu půlky auta, tak Dojáček (asi jakýkoli autorizák jakékoli značky) je ta nejlepší volba.
Učedník napíchne počítač, zjistí chybu údajů z čidla a vymění ho. Neřeší, proč tam ta chyba je a co ji způsobuje.
Když to nepomůže, najde jinou závadu a vymění něco jiného a stále dokola, dokud máš peníze.

Najdi si někoho, kdo autům rozumí. Třeba tady: http://forum.alfisti.cz/viewtopic.php?f=78&t=10281" onclick="window.open(this.href);return false;
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
xkosik
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2011, 15:21
Bydliště: Praha 4

Re: Snímač klepání

Příspěvek od xkosik »

Díky moc za informace! Hned zítra tam zajedu. Vůbec jsem o tom servisu nevěděl.
Fiat Stilo 1.6 16V, r.v. 2001, naj. 87 000.
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Snímač klepání

Příspěvek od datelos »

xkosik píše:Díky moc za informace! Hned zítra tam zajedu. Vůbec jsem o tom servisu nevěděl.
Tak potom dej vědět, jak si dopad. Celkem mě to zajímá až dostane mé Stilo kašlík.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
xkosik
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2011, 15:21
Bydliště: Praha 4

Re: Snímač klepání

Příspěvek od xkosik »

Jsem objednanej na pondělí a rezervoval si na to celý den, tak doufám, že vyřeší moje problémy. Ten mechanik mi říkal, že mu náhodou den přede mnou volal někdo s úplně stejným problémem, tak to vypadá, že nejsem sám. Samozřejmě sem napíšu jak jsem dopad, aby Stilisti věděli co s tim;-).
Fiat Stilo 1.6 16V, r.v. 2001, naj. 87 000.
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Snímač klepání

Příspěvek od datelos »

Tak jak si dopad, dej vědět.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
xkosik
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2011, 15:21
Bydliště: Praha 4

Re: Snímač klepání

Příspěvek od xkosik »

Nakonec jsem to dával do servisu až dneska, protože se mu rozbil zvedák, takže jsem to vez do Kostelce nad Černými lesy k nějakýmu jeho kolegovi. Včera mě auto nechalo na Černym mostě u nájezdu na Jižní spojku, takže docela hustý. Prostě najednou auto přestalo reagovat na přidání plynu a už se nerozjelo. Podle první reakce mechanika jsou prej pravděpodobně posunutý rozvody a možná ještě něco navíc, tak uvidíme jak to dopadne...
Fiat Stilo 1.6 16V, r.v. 2001, naj. 87 000.
lubhol
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 21 zář 2011, 11:53
Bydliště: Havířov

Re: Snímač klepání

Příspěvek od lubhol »

xkosik píše:Nakonec jsem to dával do servisu až dneska, protože se mu rozbil zvedák, takže jsem to vez do Kostelce nad Černými lesy k nějakýmu jeho kolegovi. Včera mě auto nechalo na Černym mostě u nájezdu na Jižní spojku, takže docela hustý. Prostě najednou auto přestalo reagovat na přidání plynu a už se nerozjelo. Podle první reakce mechanika jsou prej pravděpodobně posunutý rozvody a možná ještě něco navíc, tak uvidíme jak to dopadne...

Čus, doufám, že navadí, že se vám tu do toho vmísím. V létě 2011 jsem si koupil STILO a od té doby se potýkám se stejným problémem jako ty - engine fault - ESP,ASR kaput a další frajeřinky. Jem z toho už na mašli. Dokonce mě to nechalo ve štychu, když jsem jel v -15 s děckama v autě, maras, musel jsem odstavit auto a dát trojúhelník. Žena s dětma šla pěšky do na štěstí nedalekého obchodu, tak jsem mrznul a řešil sám. Napiš prosím, jak si dopadl v tom servise? Už mám tendence sundat značky a poslat to do punkevní macochy.
už to jede :-)
STILO 1.6 MW r.v.2004, od koupě v.r.2011 nemocé....
AUDI 80 1.6 r.v.1990 max.spokojenost - čupr kára
ŠKODA 120 LS r.v.1984, LPG, max spokojenost
TRABANT..... to bylo dělo
xkosik
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2011, 15:21
Bydliště: Praha 4

Re: Snímač klepání

Příspěvek od xkosik »

Auto už mám zpátky ze servisu a jede o dost líp. Měl jsem o zub přeskočený rozvody (pravděpodobně špatně vyměněný rozvoďák) a odpálenou cívku na 3. válci. Ještě říkali, že je špatný čidlo otáček motoru (jen nad 5000 otáček), ale to jsem si kvůli nákladům na výměnu (4000 Kč s prací) nechal bejt. To tvoje pravděpodobně vypadá na řídící jednotku, ale můžeš si zavolat do Autoscan.cz a pobavit se s nima. Fakt dělaj jenom Italy a rozumí tomu. Dost poradí i po telefonu.
Fiat Stilo 1.6 16V, r.v. 2001, naj. 87 000.
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač klepání

Příspěvek od proch »

Ano, já jsem jim v AAA Pardubice před šesti lety "omlátil o hlavu" váhu vzduchu na Puntu 1.9 JTD. Nejdřív to zkoušeli že tomu nerozumím bla bla, ale když zjistili, že zas tak blbej nejsem a něco o tom vím, váhu po domluvě vyměnily na počkání u nich na dílně, origo Bosch s účtem, neplatil jsem nic, vše v rámci záruky tuším 4 tis.km nebo 4 měsíce od nákupu vozu. Takže, dá se...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Odpovědět

Zpět na „Stilo“