Kontrolka airbagu

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
martas

Kontrolka airbagu

Příspěvek od martas »

čau lidi.multipla 1,6 16v začala mi pořád svítit kontrolka airbegu řidiče,nevíte někdo kde by mohla být chyba díky za rady
Reklama
 

mtservis
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2006, 20:08
Bydliště: Karviná

Příspěvek od mtservis »

Doporučuji zajít na diagnostiku. Tato závada se dá odstranit pouze po připojení na počítač, dokud svítí kontrolka jsou airbagy nefunkční. Nejčastější příčinou rozsvícení kontrolky je přerušený kontakt v kabeláži. A ta je mezi jednotkou airbagu, sedačkou řidiče, spolujezdce, airbagem řidiče a spolujezdce. Hodně možností. Závada nemusí být trvalého rázu, někdy stačí při odpojené baterii kontakty propružit, nebo natvrdo proletovat cínem a následně na PC závadu odstranit. Na mém předešlém voze jsem musel k odstranění závady vyměnit kabeláž. Závadu rovněž způsobí rozpojení konektoru při zaplém klíčku. Poté již kontrolka svítí.
MULTIPLA 1,9JTD, vyrobena 3/2001, ELX výbava, couvací čidla, ABS, 4x el.okna, klima, pal.PC. SUPERWAGON. :-)) Tel:777786630 - Pokud to neberu, pošlete SMS.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

KOntrolka airbagů

Příspěvek od anonyme »

Mě se kontrolka někdy za jízdy na chvíli rozsvítí, né na dlouho. TAk si myslím, že do servisu to nemá smysl pokud nesvítí pořád. Zajímalo by mě co s tím? Když se tedy rozsvítí, tak jsou všechny airbagy nefunkční?
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

kontrolka airbagu

Příspěvek od anonyme »

Nevíte někdo co vlastně kontrolka airbagu signalizuje? Co je za "čidlo" rozsvěcování kontrolky asi u airbagu? To signalizuje jestli je ve voze airbag a není tedy vymontován, či vedení kabeláže není přerušeno? Čili zda je elektrický obvod uzavřen? Je-li např. airbag děravý tak se to kontrolkou nepozná? Je mě divný, že se v diskuzi píše, že když se např. rozpojí konektor k airbagu při vyjmutí předního sedadla a zapne se "zapalování" tak se kontrolka rozsvítí a lze ji zhasnou jen po nastavení přes zásuvku OEBD vymazáním z paměti v servisu. Proč ale kontrolka svítí jen někdy a někdy ne? Nebo na trvalé svícení se přepne jen když závady např. rozpojení konektoru trvá delší dobu? Jak funguje prověření funkčnosti airbagu při úvodní diagnostice při zapnutí zapalování, resp. co se vlastně u airbagů tímto prověřuje? :lol:
woodywoodpecker
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 21 zář 2005, 14:28
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od woodywoodpecker »

Měl jsem to samý. V servise smazali chybu v registru a o té doby je pokoj přes rok a půl. Svým způsobem to byla příjemná závada,protože původní majitel díky tomu slevil 5000,- a za pár minut po opravě.Ani za to nic nechtěli. :D
vrazda
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 25 pro 2005, 22:16
Bydliště: Slovensko

airbegy

Příspěvek od vrazda »

Zdaravím obdivovatelou MUTIPLI stal som sa jeden z vas, presedlal som z marei na to krasne a velke auticko.
A teras k môjmu problemu na po zapnutí klucika sa mi rosvitia kontrolky airbegu predných ale aj bočných ale bočne som nenašiel zaznačene na sedankach ako keby tam neboli.Teras neviem ci tam boli a lebo niekto vimenil sedanky.V T.P. su zapisane.Neviete ako by som si mohol zistit pôvod auta? :?:
Multipla1.9jtd,77kw,105k.r.v.1999
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... nemam sice multinku, ale puvod by ti meli zjististi v autorizovanem
servisu ... z jistuje se to podle VIN kodu ... zjisti ti minimalne jestli tam ty
airbagy byly... jestli chces vedet kde byla tvoja multinka prodana jako nova, obrat se na zastoupeni (primeho dovozce pro danou zem) fiatu bud v CR nebo v SK ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
vrazda
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 25 pro 2005, 22:16
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od vrazda »

onc píše:... nemam sice multinku, ale puvod by ti meli zjististi v autorizovanem
servisu ... z jistuje se to podle VIN kodu ... zjisti ti minimalne jestli tam ty
airbagy byly... jestli chces vedet kde byla tvoja multinka prodana jako nova, obrat se na zastoupeni (primeho dovozce pro danou zem) fiatu bud v CR nebo v SK ...
Podla VIN kodu som zistil o aute skoro vsetko ale aku ma vibavu nie.Mal som tam napisane 1900 JTD CF2 105CV-77kw "ELX"co obsahuje tato vibava neviete niekto.
Multipla1.9jtd,77kw,105k.r.v.1999
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... nevim jak u Multe, ale ja mam ELX Punta II - 2xabg, servo, central, origo
radio, narazniky v barve, ABS, vyskove stavitelny sedadlo ridice, pal.pocitac ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Lukas G.
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 26 led 2007, 19:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas G. »

Zdravim kolegy, chci se zeptat na to kde se deaktivuji airbagy spolujezce???

Dekuji
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

to Lukas.G: před řidičem v odkládací skřínce vlevo je zámek, stačí strčit klíč od zapalování a otočit.... (na palubce svítí kontrolka)
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Lukas G.
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 26 led 2007, 19:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas G. »

marcel.pce píše:to Lukas.G: před řidičem v odkládací skřínce vlevo je zámek, stačí strčit klíč od zapalování a otočit.... (na palubce svítí kontrolka)
Já ti děkuju.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“