olej z oddychoveho filtru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
struter
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 25 led 2010, 17:55
Bydliště: SL,PO,KE

olej z oddychoveho filtru

Příspěvek od struter »

zdravim, chcem sa spytat ci toto uz niekto riesil. mam spraveny kit priameho sania vzduchu,pridavam tu nazornu ukazku ako by to malo vyzerat zapojene s odvetravanim klukovej skrine (ta modra hadicka):
Přílohy
DSC00056.jpg
DSC00056.jpg (93.24 KiB) Zobrazeno 2680 x
punto mk2a 1.2 8V 2001 ----- LOW LOW LOW ride :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
struter
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 25 led 2010, 17:55
Bydliště: SL,PO,KE

Re: olej z oddychoveho filtru

Příspěvek od struter »

ja to mam spravene tak,ze nemam prepojene odvetravanie so sanim,ale mam priamo nasadeny tzv.oddychovy filter na odvetravanie klukovej skrine. ide mi hlavne o to,ze som nechcel aby mi zasierali tie splodiny nasavanie vzduchu,tak som to vyriesil nasadenim oddychoveho filtru. chcem vediet ci je normalne, ze mi cez oddychovy filter ide olej a zasiera mi to motorovy priestor, je sice vyvedeny smerom dole k zemi, ale myslim ze to nema az taky vplyv. moja otazka: je to normalne ze z toho ide olej? ako by ste to riesili vy? ide o to,ze sa bojim to zapojit hadickou na sanie aby mi to potom nezasieralo rovno klapku.dik za reakcie
punto mk2a 1.2 8V 2001 ----- LOW LOW LOW ride :D
Uživatelský avatar
struter
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 25 led 2010, 17:55
Bydliště: SL,PO,KE

Re: olej z oddychoveho filtru

Příspěvek od struter »

takze ocistil som ten maly odvetravaci filter a nasadil ho smerom nahor, spravil som cca 100km a ani naznak oleja,takze asi mal naozaj vplyv ten sklon k zemi...pojazdim dlhsie,uvidim...ale aj tak ma zaujima ci ma vyznam miesto odvetravacieho filtra prepojit hadickou priamo na sanie, ci je nejaky vplyv na funkcnost...pretoze pri oreginal airboxe ta hadicka ide priamo do boxu cize do sania, preto si myslim, ze by to malo byt spravne pripojene na sanie, len neviem aku ulohu to splna. takze ak mate s tymto skusenosti,tak poprosim odpovede
punto mk2a 1.2 8V 2001 ----- LOW LOW LOW ride :D
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: olej z oddychoveho filtru

Příspěvek od liborko »

Že ti jde z toho olej je v pořádku,respektive jen olejové výpary z motoru,které se v tom filtru časem nahromadí a pak z něj kapká olej,takže to je v pořádku.Jsou vlastně tři možnosti co s tím. 1.oddychový filtr 2.hadici tam nechat tak jak byla do sání 3.vyvést trošku delší hadici pod motor ať jdou výpary pryč. Nejlepší volba si myslím č.3.(taky to tak mám) Oddychový filtr je taky dobrý,ale je potřeba ho pak často čistit(pokud ho máš blbě umístěný tak možnost,že ti za jízdy půjde smrad do kabiny přes větrák),a možnost č.2 jak říkáš zbytečně zasírání sání sračkama. A jinak ta fotka nahoře...pěkně udělané krom té dvoumetrové hadice jak tam visí :roll: nedaval bych ji tam
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: olej z oddychoveho filtru

Příspěvek od Danny Mk2 »

Při tom vynalézání kam to vyvést je dobré vědět jednu věc,podtlak v sání napomáhá odvětrání skříně motoru.Další věcí je,pokud je motor v pořádku(mechanicky),žádné hrozné množství oleje do sání nehází.
Lancia Y 1.1.....
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: olej z oddychoveho filtru

Příspěvek od liborko »

Řeknu ti už jsem jich pár čístil a po x rokách pěkný maglajz vevnitř,u mě pohoda sání mám furt jako nové,krokový motorek čistý a všecky ostatní kanálky taky :wink: a ty výpary,pokud není ucpaná hadice tak si ven cestu vždy najdou i bez podtlaku
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: olej z oddychoveho filtru

Příspěvek od Danny Mk2 »

Já netvrdím že nenajdou,jen že tam je určitá souvislost.Kdysi jsme dávali hadici odvětrání do nosné roury motoru,ještě u Škodivek.Taky to šlapalo,jen když bylo chladno,kouřilo se ze zadního blatníku :lol:
Lancia Y 1.1.....
Uživatelský avatar
struter
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 25 led 2010, 17:55
Bydliště: SL,PO,KE

Re: olej z oddychoveho filtru

Příspěvek od struter »

mne sa nezda vhodne riesit to vyvedenou hadickou pod auto,mozno sa mylim,ale tak ako to vypusta sajrajd,tak to aj saje vzduch a ak tam je len otvor tak to moze nasat bordel (iked je pravda ze cez tak dlhu hadicku je to dost nepravdepodobne) ale predsa len ak je to od vyroby vedene priamo do airboxu,tak asi to bude mat nejaky vyznam, to by rovno vo vyrobe nechali vysiet hadicku z auta a nepchali to do airboxu...
punto mk2a 1.2 8V 2001 ----- LOW LOW LOW ride :D
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: olej z oddychoveho filtru

Příspěvek od liborko »

Význam od výroby to má akorát kvůli "ekologii" než aby to šlo ven do ovzduší,tak je to přivedeno do motoru zpět ke spálení. Stejně jako benzinové výpary z nádrže které jsou přes box s aktivním uhlím vedeny zpět do motoru ke spálení. Spousta starých aut jedno ani druhé nemá a taky jezdí.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
struter
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 341
Registrován: 25 led 2010, 17:55
Bydliště: SL,PO,KE

Re: olej z oddychoveho filtru

Příspěvek od struter »

faaaajn,toto som chcel pocut,lebo som sa to uz docital v nejakych clankoch,takze nic sa nebude prepajat, ostava tam odvetravaci filter a hotovo
punto mk2a 1.2 8V 2001 ----- LOW LOW LOW ride :D
lettro
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 říj 2011, 21:40
Bydliště: Ostrava

Re: olej z oddychoveho filtru

Příspěvek od lettro »

liborko píše:Význam od výroby to má akorát kvůli "ekologii" než aby to šlo ven do ovzduší,tak je to přivedeno do motoru zpět ke spálení. Stejně jako benzinové výpary z nádrže které jsou přes box s aktivním uhlím vedeny zpět do motoru ke spálení. Spousta starých aut jedno ani druhé nemá a taky jezdí.
Jistěže ta stará auta bez toho jezdí, protože, jak sám víš, celá úprava slouží ekologii a ničemu jinému. Smutné je, že všichni vědí, že auta produkují "sajrajt" a mnohým z nás nevadí, že ten sajrajt pouští do prostředí, ve kterém žijeme. Vracejí se tak do automobilového středověku, kdy aut jezdila desetina a znečištění nebylo alarmující. Je to projev obyčejného sobectví.
Stilo MW 1,4 16V. MY 2007
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“