Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
kmetp
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 20 bře 2012, 17:18

Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od kmetp »

Chcel by som vedieť . Mám motor 1,4 - 16 V ,66kW potrebujem vedieť, aká je vôľa elektród na sviečkach. Mám stiahnutý aj servis. manuál, ale neviem to tam nájsť. Kód motora je 192 B 2000. Ďakujem.
Reklama
 

naviX
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 21 bře 2012, 06:25

Re: Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od naviX »

Minuly tyzden som kupil 1.4 T-Jet 16V a potrebujem vymenit sviecky. Chcem sa opytat si ich menite sami podla servisneho manualu (uz mam stiahnuty) alebo je lepsie ist do servisu? Treba potom nieco resetovat na riadiacej jednotke (servisny interval...)? Na motorke som to zvladol sam ale na aute som to este nerobil, mal som doteraz len diesle.
dikkk
Fiat Bravo Sport 1.4 T-Jet 16V 150PS
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od oldoss »

Tak sviecky si myslim, ze zvladnes vymenit aj doma. Nie je to ziadna veda. A reset servisneho intervalu sa na svieckach nerobi i ked znamy co pracuje vo fiate tak vravel, ze na tomto motory je predpisane menit sviecky s kazdou vymenou oleja. Preco to tak je ti neviem povedat.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
kmetp
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 20 bře 2012, 17:18

Re: Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od kmetp »

Ale som vás chcel poprosiť kulko destín je medzi elektródami?????????????????????????
Naposledy upravil(a) kmetp dne 21 bře 2012, 09:14, celkem upraveno 1 x.
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od oldoss »

A naco to potrebujes vediet hmm? Tuto hodnotu urcuje vyrobca sviecky...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
kmetp
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 20 bře 2012, 17:18

Re: Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od kmetp »

Takže netraba nič meniť, lebo ak si pozriem serv. manual napr. na svojej YAMAHE je normálne uvedená aj hodnota na konkrétny typ motora.
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od oldoss »

No ja osobne menim sviecky kazdych cca 30-35 000 km. Vzdy idem do mototechny vypytam presne na moj typ motora nahodim a frcim dalej.
Pokial si auto kupil jazdene od niekoho a chces mat pre pokoj duse klud tak ich vymen. Zase neni to taka palba za 4 sviecky, ze clovek uver musi brat...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
kmetp
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 20 bře 2012, 17:18

Re: Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od kmetp »

Akože cením si , že reaguješ /oldoss/ ale nikte si mi neodpovedal na podstatu. Ja neviem ,ale nikte som sa nepýtal na to koľko to stojí. Viem, že isť sa pýtať do servisu je zbytočné, ak tam nemáš známeho. Ani si to kvôli cene nerobím ,som vyučený, tak to viem spraviť, ale hodnoty si z prsta "nevycucáš". A sviečky- niektoré typy- sú univerzálne na viac typov.
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od rogi »

pozeral som na polskom fóre tam uvádzajú 1mm, doporučil by som sa informovať u predajcu náhradných dielov, každý ma katalóg, v ktorom je aj uvedene aká medzera má byť medzi elektródami,
ešte že ich nemusím zatiaľ meniť, lebo cena :x za NGK DCPR7E-N-10 je skoro ako za štyri do starej škodovky :mrgreen:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
kmetp
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 20 bře 2012, 17:18

Re: Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od kmetp »

Áno presne tento typ som kupoval . Cena cca 9 EUR. Neviem nič strašne . Ale 22 EUR za alternatívu -Irídium od NGK- by som nekupoval , aj keď je životnosť dlhšia. Ak máte nejaký link aj z iného štátu dajte.Dík.
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od oldoss »

Uz som raz napisal, ze naco to potrebujes? To ako kupis ine sviecky priklad lacnejsie a budes merat medzeru medzi elektrodou a popripade sklepavat hu alebo vyhynat?! Alebo vyberes stare oslahane z motora a s tymi budes experimentovat? Ja som napisal najednoduchsi postup ako to robim ja. Zase nemas tam motor z ferrari, ze tam potrebujes nejake speci sviecky. Ale tak, tvoje auto, tvoj motor rob si co chces...
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
kmetp
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 20 bře 2012, 17:18

Re: Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od kmetp »

Nie neexperimentujem. Len je normálna hodnota uvádzaná v servisnom manuale okrem iného aj vzdialenosť elektród sviečky. Podľa mňa nieje jedno ak je medzera 0,7 alebo 1,0 mm. Tu je príklad ako to mam u Yamahy. Neviem čo je na tom zlé. Dôveruj ale praveruj.
Přílohy
SV.jpg
SV.jpg (61.44 KiB) Zobrazeno 5682 x
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od rogi »

zapaľovacia sviečka musí mať medzi elektródami predpísanú medzeru vzhľadom k akému zapaľovaniu je určená, inak motor bude mať v určitých otáčkach nepravidelní chod (alebo pri danej rýchlosti) akou sa auto pohybuje :wink: nič nieje dané bez príčiny :!:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
kmetp
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 20 bře 2012, 17:18

Re: Bravo 2 motor 1,4 16 V -Sviečky

Příspěvek od kmetp »

Tak je to hotové . Je treba si len dať pozor pri odisťovaní konektorov na cievku a snímača uhlu vačky / žlté plast. poistky /. Medzera bude pravdepodobne 1 mm. Merané a porovnávané so starou sviečkou - listovími mierkami.
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“