spotreba palio 1,2 75k

Moderátor: peta.smolik

Brano76
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 pro 2008, 16:11
Bydliště: Slovensko

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od Brano76 »

Ty davas tomu auticku zabrat.... :D ja ho skorej setrim aby mi dlhsie vydrzalo :) :) :)
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od bigben.m »

No takhle nejezdím pořád, ale do prudkých kopců které znám tak tomu trochu solím-je to lepší než pak v kopci řadit.A asi se tak do půlroku budu muset s autím rozloučit-jednak začíná hodně rezavět(ale jen to moje-koukám kolem sebe a v okolí jsou palia v pohodě) a jednak začíná být malé-viz.3lidi v autě a náklad-nosnost sice nepřekročím ale kolegyně vzadu měla zboží skoro na hlavě.Ale jak říkám-aspoň ještě půl roku s vámi a pak asi na logan MCV.
Brano76
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 pro 2008, 16:11
Bydliště: Slovensko

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od Brano76 »

Male pre 3 ludi? A to nemas kombi, Weekend?..Ja som ho preto kupil ze ma kufor ako....chodim na ryby tak to bolo nevyhnutne,aby sa mi tam vsetky veci vmestili..... :) :)
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od bigben.m »

Milý Brano-já vozím kolem 250kg nákladu-přepravky5ks,stolky a židle,zahradní altán,kovovou konstrukci a teď ještě občas kolegyni(s manželkou 3 lidi)-přijeď se někdy podívat na nějakou výstavu psů a ukážu ti co se do toho prcka vejde :lol: (Nitra , Bratislava).Ryby máte na slovači určitě velký , ale Palio naplnit rybama bych nedovedl :P
23bus
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 24 led 2011, 21:16

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od 23bus »

Tak jsem najel prvních 1000 km s "novým" Paliem 1,2 75 k a jsem na hodnotě 6,6 l. Což mě docela příjemně překvapilo. Jezdím s ním do práce - silnice 2. třídy + město. Akorát jsem čekal, že motor bude o hodně živější. Měl jsem Punto 1,2 16V, 80 k a proti Paliu to bylo neporovnatelně živější auto. Ventily a točivý moment zřejmě dělají své... Ještě se chci zeptat, jestli je s tímto motorem, s ohledem na spotřebu, lepší jezdit z kopce na neutrál nebo se zařazeným stupněm bez plynu. Díky
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od Fénix »

Obecně se doporučuje jezdit se zařazenou rychlostí. Teorie hlásá ,že je to lepší na spotřebu(nejde tam benzín až do poklesu na cca. 1500ot. ale zase je větší jízdní odpor a menší dojezd) ale praxe potvrzuje spíše menší spotřebu s vyřazenou rychlostí na volnoběh( s vypnutým motorem tady doufám nikdo z kopce nejezdí) :mrgreen:
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od bigben.m »

Tak sem si zase poletech ve svých příspěvcích zavzpomínal na Palio.Podívej se na začátek téhle větve-píšu tam jak vypíná vstřik při brzdění motorem.V současné době mám zajetý Berlingo(44000km)-Palio bylo v kopcích živější , ale holt mělo lehčí převod -víc točilo.S maringotkou(Berlingo) mám spotřebu jen o málo vyšší a 150 zvládne jen z mírného kopce(1,4 benzín 8V).Mimochodem-synek už služební Palio nepoužívá-odešla převodovka a oprava trvala dlouho a dostal nový auto.Po roce se s ním svezl a utekl z něj.Ale na velikost kufru vzpomíná dodnes.
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od Fénix »

JÁ VÍM,ŽE SE VYPÍNÁ VSTŘIK PŘI BRZDĚNÍ MOTOREM. V praktických testech ovšem vychází lépe volnoběh. Na spotřebu.
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od bigben.m »

Ano-četl jsem ve Světě motorů a v praxi mě to taky tak připadá.Jen občas přemýšlím , čím to je.Uvažoval sem , jestli se při vypnutým vstřikování neochladí lambda a potom chvíli trvá , než se zase ohřeje a v tom okamžiku je to počítačem vyhodnoceno jako studenější motor a obohatí směs.
Jinak pro 23Bus-ta spotřeba 6,6 je na seznamování s autem velice dobrá a určitě půjde ještě tak o 0,5l dolu.
Fénix
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 494
Registrován: 18 lis 2010, 13:22

Re: spotreba palio 1,2 75k

Příspěvek od Fénix »

Je to jízdním odporem motoru a tím omezenějším dojezdem setrvačností. Ale zase tak eko jezdit nemusím.V kostce: Ujedu více metrů za více benzínu,oproti ujedu méně metrů za žádný benzín.
kmotr
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 26 kvě 2006, 23:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od kmotr »

vavo píše:mesto v zime 9-10l. Mimo mesta cca 6-6.5l. Priemer okolo 8.5l. Inac mne pomohla vymena termostatu, pred vymenou v priemer v zime 9.5 - 10l, po vymene papa 8.5l. Aspon nieco... :twisted:
Mám podobnou zkušenost
FIAT Palio Weekend 1.6 100
Odpovědět

Zpět na „Palio“