Chyby Fiatu Bravo

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
ttmacik
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 14 bře 2012, 23:43

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od ttmacik »

Chalani mám bravo už nejaký ten piatok a po 170 000km mi začaly búchať jednotlivé sekvencie pri radení. Teda ako radím počujem všetko, v kabíne to nepočuť ale vonku to riadne búcha pri predadení. Neviete čím by to mohlo biť? Pri 120 000 sa mi rozpadla kulisa, doslova som ju rozbil, pri radení paťki som rozbil tú vodiacu dráhu ostatné rýchlosti ako 3 šli postupne. Ale to ma neserie, serie ma buchot pri radení.
Reklama
 

dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od dusan10 »

Chllapy chcem sa spýtať na volnobech mi trasie lakťovú opierku také mierne ale ozaj rýchle chvenie.Pri studenom motore je to ovela menšie chvenie asi zato že sú vyšie otáčky. :cry: Má to ešte niekto?
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od durkovic »

dusan10 píše:Chllapy chcem sa spýtať na volnobech mi trasie lakťovú opierku také mierne ale ozaj rýchle chvenie.Pri studenom motore je to ovela menšie chvenie asi zato že sú vyšie otáčky. :cry: Má to ešte niekto?
ja lakťovku nemám takže mne trasie s celou tou konzolou kde je aj výduch klímy pre zadných cestujúcich ale trasie to s tým, hlavne keď sú tam položené kľúče tak je to cinkrlikanie a furt musím tie kluče naprávať aby to prestalo, takže tam už kluče ani tak nedržím, jedine ked tak mobil prípadne nejaké cukríky a tak. niekedy sa chvenie prenáša aj na popolník ale kedže som nefajčiar tak tam držím mince a niekedy to cinká aj s nimi :D. chvenie neriešim, mal som to už aj rozobrané cele ale je to proste dané konštrukciou, za 5 rokov som si zvykol :D
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od dusan10 »

Prosím ťa a ani si sa na to nepýtal v servise?Nemôže tam byť niečo povolené :?: Nemám to auto dlho mam len 1200km ale vôbec som si nevšimol že by to robilo na začiatku. V servise sa opýtam ale mám takú skúsenosť ešte zo suzuki swift že mi povedia že to robí na každom. Preto tá otázka tu na vás :wink:
durkovic
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 20 dub 2008, 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od durkovic »

ano ano pýtal som sa na to pri zaručnej výmene rosiacích sa zadných svetiel a odpoveď bola presne tá akú uvádzaš v podstate aj ty, robí to na každom, je to konštrukčne tak dané, a či sa to dá nejako odstrániť to neviem, robilo to aj na dvoch predvádzacích modeloch ktoré tam vo fiate mali, jeden vo výbave dynamic a jeden vo skoro FULLke Emotion + doplnky, čili robí to viac či menej asi každému.
ex car: Fiat Bravo 2 1.4 16V 66kW
NOW : Ford C-Max FL 1.8 TDCi 91kW/124 ponikov :D
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od Darth.W »

:D tak bud sa takymi detailami nezaoberam alebo mi to netrasie ... ale ked nezabudnem tak sa presvedcim
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od rogi »

treba prísť na to prečo tak vibruje ta opierka, a potom odstrániť, chcel som jú ale skladové auto ju nemalo vo výbave, občas mi zavrzga sedačka, ale kedže to robi aj Š130 je mi to jedno, všimol som si že ľudia su rozhýčkaní, ale zabudaju že dnešné približovadlá (inak sa to nedá napísať) ako také je spotrebný tovar, robím v automobilke, a viem o čom píšem, :mrgreen: hlavne aby sa nekazili dôležitejšie veci, bez ktorích ba sa nedalo jazdit :mrgreen:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od dusan10 »

Chlapi bol som s traslavou lakťovkou v servise a nerobilo to v žiadnom brave ani 1,4 multiair ani 1,4 tjet ani v hladkéj 1,4rke . Povedali že sa na to pozrú ešte sa s tým nestretli .Bojím sa to dať rozoberať aby to celé nezačalo potom hrkotať lebo že musia rozobrať celý stredový panel . Mali ste to už niekto rozobraté ? Budú mi meniť aj rádio kus za kus nehrajú dobre mp3 a brble reprák pri basoch.Menil nekto aj to to.?Ešte mi idú domontovať odkladaciu skrinku pod predné sedadlo spolujazdca dobré je to na odkladanie cd.Musím ím ale prísť ukázať auto lebo nevedie ako sa motuje do sporta.6e či musia meniť sedačku alebo nie :roll: Tak uvidíme.
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od dusan10 »

Ozaj ešte hovorili že povoliť motor na silenblokoch a potom dotiahnuť abi sa neprenášalo trasenie motora na tan stredový tunel najviac na lakťovku.Neviem čo to splietali :roll: :shock:
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od rogi »

tak ten reprak treba odvrtat, repráky su nitované.Tie silenbloky motora, to je pravda, ak nieje dodržaní postup utiahnutia tak su šponované, ale treba dodržat presný postup aj pri oprave, väčšinou sa prvý dotiahne pravý(strana rozvodov) potom ľavý (na strane prevodovky) lebo tam su diery na držiaku obdlžníkove, a nakoniec spodný čo tlmý motor pri pridany plynu.A ten stredový tunel, to je makačka, držím palce aby ti to odstránili.
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od dusan10 »

rogi píše:tak ten reprak treba odvrtat, repráky su nitované.Tie silenbloky motora, to je pravda, ak nieje dodržaní postup utiahnutia tak su šponované, ale treba dodržat presný postup aj pri oprave, väčšinou sa prvý dotiahne pravý(strana rozvodov) potom ľavý (na strane prevodovky) lebo tam su diery na držiaku obdlžníkove, a nakoniec spodný čo tlmý motor pri pridany plynu.A ten stredový tunel, to je makačka, držím palce aby ti to odstránili.
Ďakujem
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od Darth.W »

tak som dnes tu opierku skusal, teda polozil som na to ruku a citil som vibracie, :) ale ze by mi v tom hrkali kluce alebo drobaky co tam to nie, tak isto sa chveje aj volant, paka a vsetko ostatne takze neviem ci je to to iste ako mas ty
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od dusan10 »

Darth.W píše:tak som dnes tu opierku skusal, teda polozil som na to ruku a citil som vibracie, :) ale ze by mi v tom hrkali kluce alebo drobaky co tam to nie, tak isto sa chveje aj volant, paka a vsetko ostatne takze neviem ci je to to iste ako mas ty
Nie iste nie lebo na moju opierku nemusíš dávať ruku to proste vidíš okom :? Tebe to vôbec nemusí robiť vo fiate to nerobilo na žiadnom staršom či novom.Píšem mechanici ked videli nechápali :shock:
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od Darth.W »

:) no tak to im len drzim palce ... mne zas dnes nieco odpadlo len uz som bol v garazi a bola tma takze neviem ze odkial :roll:
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
dusan10
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 27 lis 2011, 21:23

Re: Chyby Fiatu Bravo

Příspěvek od dusan10 »

Dík. Ale aby sme len nehanili ja mám to auto len síce mesiac som vcelku spokojný aj na japon swifte sa mi kazilo repro vrzgalo zrkadlo ale že neskutočne plazmu za 1200euro som menil 2krát takže čo kúpim všetko reklamujem !! Hold smola :mrgreen: Zatial ten motor multiair ide perfektne ked prepnem do sportu tak ako keby si ho do zad.. kopol.A kde zastanem stále sa ludia za ním otočia.Proste nie je opozerané :) :)
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“