Pylový filtr

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Vladimír Bublík
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 15 bře 2007, 15:08
Bydliště: Brno

Pylový filtr

Příspěvek od Vladimír Bublík »

Kde je na Paliu pylový filtr? Čekal jsem, že ho najdu pod plastovým krytem u stěračů, ale je tam jen motor a pohon stěračů.
Reklama
 

Vladimír Bublík
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 15 bře 2007, 15:08
Bydliště: Brno

Pylový filtr

Příspěvek od Vladimír Bublík »

Tak už jsem ho našel. Je v bloku topení a větrání pod víčkem na levé straně vedle tyče volantu. Je tam ale velice špatný přístup.
Vladimír Bublík
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 15 bře 2007, 15:08
Bydliště: Brno

Příspěvek od Vladimír Bublík »

Ještě jednou k pylovému neboli kabinovému filtru.
Chtěl jsem ho vyměnit a koupil jsem si papírový filtr podle katalogu ePER.
Když jsem sundal víčko našel jsem podním filtr z nějaké střiže uchycené v plastové mřížce. Že by byl schpen zachytit nějaký prach nebo pyl, nato vůbec nevypadá. Spíše jen hrubé nečistoty. Navíc je daleko slabší než ten skládaný papírový. Tipnul bych tak 3 až 5 mm. V prodejně ND Fiat mi řekli, že nic takového nemají a ani neví kde by to objednali.
Máte s tím nějaké zkušenosti?
Pavel Mrázek
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 09 srp 2006, 20:54

Kabinový filtr

Příspěvek od Pavel Mrázek »

Tento filtr je v katalogu elit Obrázek
Vladimír Bublík
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 15 bře 2007, 15:08
Bydliště: Brno

Kabinový filtr

Příspěvek od Vladimír Bublík »

Děkuji za typ. Je to skutečně on. Divné je, že Elit uvádí montáž tohoto filtru od května 1999, přitom moje Palio podle VIN bylo vyrobené V květnu 1994 v Brazílii a v únoru 99 už jezdilo v Německu.
Pavel Mrázek
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 09 srp 2006, 20:54

Kabinový filtr

Příspěvek od Pavel Mrázek »

Já mám Palio rok 1998 dovezené z Francie a už má také tento plochý filtr.
Vladimír Bublík
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 15 bře 2007, 15:08
Bydliště: Brno

Příspěvek od Vladimír Bublík »

Tak už jsem ten filtr koupil a taky vyměnil. Ale je to hrozná práce. Místa je tam strašně málo. Nejdřív ten starý nechtěl ven. Bylo to jako porod na kleště. Pak zas nový nechtěl dovnitř. A to všechno v leže na zádech, páteř zalomenou přes práh dveří, protože jinak tam není vidět. Další výměnu si velice rozmyslím.
Vladimír Bublík
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 15 bře 2007, 15:08
Bydliště: Brno

Re: Pylový filtr

Příspěvek od Vladimír Bublík »

Ahoj páliáci předkládám tip na úsporu.
Rozhodl jsem se zase vyměnit pylový filtr. Protože už jsem si nepamatoval rozměr, tak jsem ho nejdřív vyndal. Když jsem si ho prohlédl, napadlo mě nač kupovat nový. Mřížka jde rozdělit a vložil jsem do ní kus vlizelínu, který jsem našel v manželčině šití. Od původního je to k nerozeznání a náklady minimální namísto 300,- Kč za nový.
Pavel@CZ
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 14 bře 2008, 13:40
Bydliště: Ch-Amerika

Re: Kabinový filtr

Příspěvek od Pavel@CZ »

Vladimír Bublík píše:Děkuji za typ. Je to skutečně on. Divné je, že Elit uvádí montáž tohoto filtru od května 1999, přitom moje Palio podle VIN bylo vyrobené V květnu 1994 v Brazílii a v únoru 99 už jezdilo v Německu.

Mám Brazilce r.v.1999 a pilový filtr tam není, jen zaslepená šachta. Už jsem to tu onehdá řešil. P.S. ale ten filtr doma mám :lol:
Odpovědět

Zpět na „Palio“