pomôžte prosíííím :(

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Turbiker
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 21 dub 2012, 19:41
Bydliště: Tisovec

pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od Turbiker »

Ahojte prešiel som celé fórum našiel som niečo ale aj tak to nepomohlo tak zakladám novú tému.
Vlastním Punto prvej generácie 1.1 55s 1999 a mám problém s výkonom. Za prvé má auto divný zvuk ako keby som mal športový výfuk a za druhé po rovine sa do 100km/h rozbieha ale stačí malý kopček a stráca výkon.Tak kde som pred mesiacom chodil so zaradenou rýchlosťou 3-4 chodím teraz 2 a nie a nie sa rozbehnúť.čo mám skúsiť prosím o radu.

Vopred Ďakujem. :)
Reklama
 

bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od bobas »

Nevyhnil ti vyfuk zevnitr? potom ti skelna vata zacpe vyfuk a jede to,jak popisujes,dost to ovlivni jezdeni kratkych tras a voda ve vyfuku,zkus vzit dlouhy hacek a zasparat ve vyfuku nebo to zkus protocit na miste ,slapnout plny,jestli nic nevyleti.
Turbiker
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 21 dub 2012, 19:41
Bydliště: Tisovec

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od Turbiker »

No vo výfuku chyba nebude "ASI" pretože je nový, toto čo opisuješ sa mi stalo asi pred dvoma týždňami. Vyťahoval som s neho vlasy :D
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od kovvalsky »

moj nazor mozu to byt rozvody a preskoceny remen o niaky ten zub
one world, one dream, one car
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od cinzano »

Možná by stálo za to zkontrolovat svíčky a jestli jsou správně zapojené kabely ke svíčkám (pořadí zapalování válců).
Intercooler
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 25 pro 2006, 14:43
Bydliště: 4000-5000 RPM

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od Intercooler »

Kamos mel minuly tyden podobne problemy a byl to spatny alternator. Po vymene zase jede jako strela.
Punto 1.7 TD60 - Obrázek
Uživatelský avatar
RENfia
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 28 zář 2011, 20:05

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od RENfia »

ZDRAVÍM MÁM TEN STEJNEJ PROBLÉM TAKÉ JSEM O TOM ZDE PSAL... BYL JSEM NA DIAGNOSTICE TAM VŠE OK.NAZNALI ,ŽE MECHANICKÁ ZÁVADA MÁM TAM PO NEDĚLI DOJET A PŘEZKOUŠÍ MĚ TLAKY VE VÁLCÍCH.PAK DÁM VĚDĚT JAK JSEM DOPAD.
http://fotosrazy.webnode.cz/
Turbiker
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 21 dub 2012, 19:41
Bydliště: Tisovec

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od Turbiker »

No tak som zvedavý pozriem tie sviečkové káble ale každá rada nad zlato

Ďakujem
Uživatelský avatar
RENfia
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 28 zář 2011, 20:05

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od RENfia »

PUNTO LÍTÁ JAK DŘÍVE :D NA TLAKY JSEM NAKONEC NEŠEL VYMĚNĚNÉ ČIDLO TEPLOTY VODY A ELEKTRONICKÝ POCENTIOMETR PLYNU.ALE TO NEBYL TEN PROBLÉM VÝKON SE ZLEPŠIL , ALE NEBYLO TO ONO. PO VÝMĚNĚ SVÍČEK JEDE JAK 4BOD.STŘÍKAČKA JAK DRAK. SVÍČKY VYPADALY SLUŠNĚ VŠECHNY 4 STEJNĚ PĚKNĚ VYPÁLENY TROCHU VĚTŠÍ ODTRH...
http://fotosrazy.webnode.cz/
Uživatelský avatar
RENfia
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 28 zář 2011, 20:05

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od RENfia »

JĚŠTĚ K DIAGNOSTICE JEZDĚTE JEN K FIATŮM. PŘIPOJENÍ K NOŤASŮM V DOMÁCÍCH DÍLNÁCH VÁM NIKDY ŽÁDNOU ZÁVADU NEUKÁŽOU...
http://fotosrazy.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od Karol »

A preco by nemali ziadnu zavadu ukazat ? Minimalne diagnosticky program ukazuje realne hodnoty z cidiel a to je podla mna pre rozmyslajuceho cloveka este cennejsie ako nejaka chybova hlaska z pocitacu. Vieme predsa vsetci ake "presne" chybove hlasky dokaze vykuzlit obycajny domaci pocitac.

Realne hodnoty zo senzorov dokaze odhalit ich spravnu alebo nespravnu funkciu. Ukazuje cisla s ktorymi jednotka pracuje. Ak bude leto a teplomer vzduchu bude ukazovat RJ, ze je vonku -20, tak asi cidlo nebude uplne v poriadku. A to je jedno ci sa pri tom ulozi nejaka zavada do databazy alebo nie.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
Turbiker
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 21 dub 2012, 19:41
Bydliště: Tisovec

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od Turbiker »

Takže sviečky kúpené len som sa chcel opýtať chalani NGK r môže byť vyhovuje alebo som mal staviť na BRISKY myslím že tu viacej ľudí radilo NGK však ???
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od kovvalsky »

Najlepsie sviecky su original ake tam maju byt cize boshky myslim ze ako nahrada sa mozu pouzit aj ngk ale ze vraj pri 16v to nerobi dobrotu
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od Jezdec »

Karol píše:A preco by nemali ziadnu zavadu ukazat ? Minimalne diagnosticky program ukazuje realne hodnoty z cidiel a to je podla mna pre rozmyslajuceho cloveka este cennejsie ako nejaka chybova hlaska z pocitacu. Vieme predsa vsetci ake "presne" chybove hlasky dokaze vykuzlit obycajny domaci pocitac.

Realne hodnoty zo senzorov dokaze odhalit ich spravnu alebo nespravnu funkciu. Ukazuje cisla s ktorymi jednotka pracuje. Ak bude leto a teplomer vzduchu bude ukazovat RJ, ze je vonku -20, tak asi cidlo nebude uplne v poriadku. A to je jedno ci sa pri tom ulozi nejaka zavada do databazy alebo nie.
Taky jsem tady měl jednoho rádoby opraváře s noťasem. Auto by podle toho nemělo vůbec jezdit a navíc mám prý najeto místo 140000 -240000. Tak jsem ho vzal ke kamarádovy do autoservisu ať se podívá s čím se dělá. Napíchly jsme to a sedělo vše jak má. To jsou ty věci z aukra a podobně. Dáš za to dvojku a myslíš si že spravíš vše. Tak to bohužel nebo bohudík není :wink:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: pomôžte prosíííím :(

Příspěvek od hanzs »

Stejně tak se dá pomocí kabelu z aukra zjistit, že opravu ve značkovém servisu udělali špatně a pak jim to úspěšně omlátit o hlavu - vlastní zkušenost.

Značkový servis není žádná záruka kvality.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“