Preovodovka 1.8GT, 1.8 HGT

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
mirrco
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 26 zář 2012, 20:04

Preovodovka 1.8GT, 1.8 HGT

Příspěvek od mirrco »

Ahojte tak isto sa pokusam zmenit si prevoodvku mam 3000ot pri 100km\h, chcem mat 2500ot ako som mal na opel 1.8i a o 1liter mensiu spotrebu a dlhsiu zivotnost, opel mal motor 400 000km a spotreba oleja takmer nulova (0.3L oleja na 15000km), po dialnici mam 4400 ot pri 140km\h auto ma slusnu az zavodnu akceleraciu (marea 1.8 HGT), avsak vyssi hluk a 4400ot asi aj znizuje zivotnost, preto mu trosku tazsi prevod neuskodi. bude to take vyvazene. Tu co mam 5tku zaradenu na fiate som mal presne taky prevod na opel ascona 1.8, ale 4ty stupen..

Potrebujem zistit kde kam co sa da ako kombinovat, ako ktory prevod kam napasovat, alebo diferak, od kial kam pasuje? alebo prevodovka?CO mam kupit? komu co dat spravit? z Jtd alebo td, napasovat do 1.8L co mam. ci uz cela prevodovka alebo dake prevody. 1.7td vyzera podobne ako 1.8.
Je zdlhave keby to mam vsetko sam nakupit a kazde skusit ci co kam pasuje. alebo rozoberat prevodovky a skusat kam ktore kolieska sa daju zamenit ze budu presne pasovat na tie hriadelky bez ziadnych tazkych uprav.
Je jasne ze sa to da, spravili to funguje to. robil to uz niekto z vas? dakujem za vase odpovede, za tieto cenne informacie som ochotny aj zaplatit.

realne moznosti zmemenia prevodov>
1) kupit z FR diferencial, o 20% (franzuzka verze koli znizeni CO2(zdroj prirucka fiat brava,motor 1.8, iny pocet ozubenii v diferaku tam su dake dvojite ozubenia neruzmiem prense tomu ale tusim nieco v zmysle 52\13)) u 1.8 boli 2 typy diferakov, franzuska mala aj po dialnici o liter mensiu spotrebu.
2) vymena prevodovky neviem ako kde kam pasuju ale tusim 1.4 12v a 1.8 16v tie iste bloky. a tusim aj 2.0 prevodovka vyzera na podhlad tak isto aj ked motor ma 5valcov a je dlhsia o 15%. paradoxne mal 2.0L nizsu spotrebu ako 1.8. cim to asi bude..prevodovka a BOSCH ECU, 1.8 ma hitaSHIT ECU aj HGT, alfa romeo 1.8TS mala BOSCH a tam bola nizsia spotreba podstatne menej oproti fiat 1.8, nebolo to len koli TS ale ECU hlavne.
3) vymena 2och ozubenych koliesok v prevodovke na 5tom stupni (kamarat ma stilo 1.6 benzin, rosypala sa mu prevodovka v KE.tam mu to aj spravili..teraz ma 100km\h 2000ot,5.5L spotrebu, zrejme 5ty prevod koliesko plus to male prisluchajuce bude z Jtd alebo TD?)

dakujem dakujem dakujem!!!
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“