ELEKTRO: Klidový odběr z baterie

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
ccode
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2008, 22:44

ELEKTRO: Klidový odběr z baterie

Příspěvek od ccode »

Neměřil jste někdo klidový odběr z baterie na pandě Aktiv 1.1 ?

Dnes byla po cca 6 dnech neježdění baterie na cca 9.5V - starter motorem ani neotočil.
Po nastartování startovacími kabely a ujetí cca 300m k benzince pak už nastrtování normální.
Po ujetí cca 60km kontrola voltmetrem pro měření autobaterií (vestavěný zátěžový odpor) se zdála baterie v pořádku , napětí nepadalo.
(Přesné hodnoty napětí jsem si nezapamatoval , ale byly ve vyznačeném "zeleném"poli.)
Baterie je nová v 8/2012 , již jsem ji za tuto dobu jednou nabíjel (po cca 10hodinovém zapomenutém rozsvíceném osvětlení interieru).
Tato baterka se mi zdá ¨taková "divná" jako, když kapacitu drží chvíly a pak ji rychle ztratí.
Jinak je auto používané v pracovní dny k dvěma cca 28Km cestám zde se problém zatím neprojevil.
S původní baterií používanou 5let do konce jejího života nebyl v tomhle směru žádný problém.
Svorky autobaterie jsou čisté a dotažené.
Jediná odlišnost v elektroinstalaci je, že mám neorig. radio. (paměťový a +bat. vodič zapojen trvale na +12V)

Z tohoto důvodu bych než se pokusím stávající baterii reklamovat změřit klidový odbě jehož přibližnou hodnotu bych potřeboval znát.

Děkuji
Reklama
 

6speed
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 15 čer 2010, 16:57
Bydliště: Vysočina

Re: klidový odběr z baterie panda aktiv 1.1

Příspěvek od 6speed »

Běžně se uvádí,že normální je do 50 mA.Všeobecně.Pokud to bude auto prošpikovaný elektronikou,tak víc.
Punto 94' 6speed :-)
Matiz 99'
Fóbia HTP 04'
Uživatelský avatar
Fun
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 03 čer 2011, 08:32

Re: klidový odběr z baterie panda aktiv 1.1

Příspěvek od Fun »

Mám 1.1, a teď, co mám služebáka i na ježdění domů moje Panda bohužel víc stojí, než jezdí. Ale i po 14cti dnech stání v zimním období chytne na cvrknutí. Takže jestli je po 6ti dnech baterka grogy a píšeš něco o rádiu, hledal bych napřed tam. Pokud máš neorigo rádio, zkus napřed u něho rozpojit 15 a 30 kontakty (přívod pro paměť a proud po zapnutí klíčku). Některá autorádia takto nelze zapojovat, protože po zapnutí klíčku se jim např. podsvítí knoflík pro zapnutí rádia, čeho jsi si nemusel všimnout, a toto je schopné po několika dnech neježdění baterku úplně vysosat. Samozřejmě vadnou baterku nevylučuji, popř. úplně něco jiného :) .
Fiat Panda 1.1 Active Plus, LPG
ccode
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 12 led 2008, 22:44

Re: ELEKTRO: Klidový odběr z baterie

Příspěvek od ccode »

pro informaci

Klidový odběr Pandy je bez radia cca 5 mA.
Rádio má v zapojení +12V a pamět t.j. oranžový a žlutý na +12V s vyndaným panelem asi 2mA navíc t.j celkem cca 7mA.

Závada byla v rádiu , kdy byl změřen klidový odběr cca 150mA. Po vyndání 10ti koruny a
opravy vkládacího mechanismu CD jsou odběry takové , které jsem uvedl výše. Příčinu zda velký odběr zapříčinila vhozená mince nebo poškozená vkládací mechanika CD jsem nezkoumal. Vhazování mincí a přehrávání několika CD najednou v radiu podniká náš malej .
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: Klidový odběr z baterie

Příspěvek od Mr.Bean »

Musíš mu vysvětlit, že to není jukebox a hraje to zadarmo :D
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Odpovědět

Zpět na „Panda“