Vŕzganie zadnej nápravy

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
foriso
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 črc 2012, 07:59

Vŕzganie zadnej nápravy

Příspěvek od foriso »

Zdravím všetkých priaznivcov fiatu :)...mám menší problém pri prejazde akej koľvek nerovnosti alebo pri nastupovaní do auta mi neskutočne vŕzga zadná náprava už som skúšal premazať všetky pohyblivé časti nápravy ale vŕzganie neustúpilo je síce menej počuť ale stále riadne lezie na nervy...neviete mi niekto povedať v čom by to mohlo byť? Prípadne nevie mi niekto povedať ako je tam zadná náprava uložená ? lebo som počul že by tam mali byť nejaké ložiská ktoré sa ľúbia rozsypať a potom to vŕzga. dik moc za rady...
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Re: Vŕzganie zadnej nápravy

Příspěvek od bigben.m »

vlečná ramena jsou na ložiskách a asi jsou v háji , takže vyměnit.dá se koupit celá sada.a je to potřeba včas-mě to dělali v servisu asi 5měsíců před tím než sem ho prodal a bylo třeba buď měnit rameno-jak to bylo vydřený, ale nabídli mě vyvaření , aby ty ložiska měli v čem držet.
Uživatelský avatar
Tony63
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 17 led 2009, 15:54
Bydliště: Domažlice

Re: Vŕzganie zadnej nápravy

Příspěvek od Tony63 »

Osobně mě tohle nepříjemný vrzání odstranilo také to, že se vyměnilo toto uložení nápravy(ta sada není ani moc drahá). Už jsem to měnil na obou stranách. Mimo vrzání se to taky projevilo odklonem kola od svislé osy.
Ale ještě jednou jsem tam měl nepříjemné vrzání - a to dělala hadice před levým zadním kolem. Je uložena přes kladku a ta zarezla, nemohla se otáčet a tak hadice přes ní vrzala.
Přeju brzké odstranění. :)
foriso
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 črc 2012, 07:59

Vŕzganie zadnej nápravy

Příspěvek od foriso »

Ďakujem moc za rady aj som si myslel že to bude robiť to ložisko v ramene len som si nebol na 100% istý a je aj pravda že je koleso troška odklonené od osi. Ešte raz ďakujem za rady ;)
foriso
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 črc 2012, 07:59

Re: Vŕzganie zadnej nápravy

Příspěvek od foriso »

Ešte mám otázku neviete mi náhodou niekto povedať aké sú rozmery tých ložísk ? alebo neviete niekto kde by som to mohol nájsť ďakujem.
Uživatelský avatar
Tony63
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 17 led 2009, 15:54
Bydliště: Domažlice

Re: Vŕzganie zadnej nápravy

Příspěvek od Tony63 »

Zdar

Rozměry bohužel nevím :!: ,ale není to jen ložisko. jeto sada která obsahuje 2 ložiska,silonové pouzdro, šroub a ještě takové podložky a těsnící kroužky.
Mrkni na to třeba na- http://www.autokelly.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Tam to prodávaj cca za 1200Kč, a je to tam hezky vidět na obrázku
foriso
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 črc 2012, 07:59

Re: Vŕzganie zadnej nápravy

Příspěvek od foriso »

JJ pozeral som to už na slovenskom autokelly u nas to vychádza okolo 50€ ale chcel som vymeniť len tie ložiská zato som chcel vedieť či niekto nevie presné rozmery tých ložísk. Lebo keď som sa pýtal známeho čo už niekoľko rokov robí s fiatmi tak mi hovoril že tam stačí prehodiť len tie ložiská že nemusím kupovať celú tú sadu....ale tiež nevedel presné rozmery.
Uživatelský avatar
Tony63
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 17 led 2009, 15:54
Bydliště: Domažlice

Re: Vŕzganie zadnej nápravy

Příspěvek od Tony63 »

Většinou to bývá vymlácený celý. podle toho, jak dlouho se s tím jezdí :|
Palio weekend 75- 1,2- 8V - 54kw, r.v.2000
foriso
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 črc 2012, 07:59

Re: Vŕzganie zadnej nápravy

Příspěvek od foriso »

No jo uvidím sobotu to idem rozhádzať ;) diky moc za rady...
foriso
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 23 črc 2012, 07:59

Re: Vŕzganie zadnej nápravy

Příspěvek od foriso »

Vŕzganie odstránené kúpou opravnej sady z petersonu (BOSCH) za 24€ :) rovno som vymenil obe strany tak snáď to nejakú tú chvíľku vydrží. Žiaľ to bolo rozsypané celé tak mi iné neostávalo len to kompletne vymeniť zrejme už majiteľ predo-mnou na tom nejaký ten piatok jazdil :)
side
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 08 srp 2011, 10:34
Bydliště: Slovensko, ZM

Re: Vŕzganie zadnej nápravy

Příspěvek od side »

Ja som dnes taktiež vykonal kompletnú výmenu vecí zadnej nápravy, doma sám na zdviháku. Výmena tlmičov (zn. SRL) oba kusy 25euro, obe pružiny (zn.Tavema) 50euro, ložiská ramena - opravná sada obe strany 34euro. Staré pružiny mali obe ulomený posledný "závit". Ak by to niekomu pomohlo tu som objednával za dobré ceny: http://bbautodiely.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Makačka dobrá na celý deň. Aj pivo mi niejako z ruky vypadáva.
Odpovědět

Zpět na „Palio“