HELP - Hluky na zadní nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od liborko »

Před 40tis.km jsem měnil uložení ramene na puntu a začalo mi to zase bouchat teď na podzim.A to jsem koupil kvalitní sadu s ložisky SKF,mám tam vůli jako prase když zahýbu kolem do stran,a jako naschvál začlo mi to dnes dělat i na seicentu kde jsem to měnil před rokem a půl,jel jsem z práce a rány jako z kanónu,a opět pravá strana.Málo co jsem byl nasranej z práce,tak tohle už bylo na mě moc.Ty zadní nápravy teda italové hodně nezvládli a docela mě to sere a vytáčí abych furt ležel pod autem a zabýval se jednou uložením,podruhé pukama a furt je to dokola,zlaté staré Uno.......
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Reklama
 

Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od rogi »

najväčšíí problem je utesnenie, ak sa tam dostane voda je koniec, tento typ uloženia použíl aj citroen tuším u BX, Fiat to použil aj pri Tipe, neštastne riešenie, u dalších modelov sa tomu vyhol, a vratil sa k silenblokom :mrgreen:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
newman
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 31 led 2008, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od newman »

zdravim. chystam sa na generalku zadnej napravy punto mk2 r.99 tlmice mam dorazy taktiezclen neviem nikde najst ake silentbloky tam idu ? kde kupit ? nejake mam doma ale neviem s urcitostou povedat ci su odtial.
Punto mk2 / 1,2 L / 8V
Uživatelský avatar
LuZe
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 13 lis 2008, 07:42
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od LuZe »

Ahoj Puňťáci, nevím jestli přesně to patří sem, nebo do brzr, protože mám pocit, že je to problém ten i ten. Poslední dobou cca 3 dny, mi při brždění křupe v zadním kole, nevím jestli pravá či levá. Mírně to cítím i do pedálu. Ale nedělá to pořád, většinou to dělá, když se brzdy zahřejí, nebo jak to popsat. Prostě ráno kdy teplota venku je kolem 5C je to v pohodě, ale dnes odpoledne kdy byla teplota kolem 20C se mi toto bouchání ozvalo znovu, ale po cca 4kilometrech. Auto jde do servisu, ale potřebovala bych vědět co to asi může být a naco se připravit. Děkuji moc. Nikdo neví?
Fiat Punto 1,2i r.1995
FIAT PUNTO II. 1.2 8V r.2001
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od elektromusic »

Cawte

Moj problem su vrzgajuce zvuky niekde zo zadu. Staci minimalna rychlost napr. cuvanie pri parkovani a uz to pocut. Dnes rano som siel do prace a zvuky sa objavili az po cca 10min. jazdy. To bolo na tom cudne. Co to moze byt? Ulozenia, alebo silenty ?
Vlastnim MK2 1.2 8V r.v.2000.
Uživatelský avatar
LuZe
Fiaťák
Příspěvky: 87
Registrován: 13 lis 2008, 07:42
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od LuZe »

elektromusic píše:Cawte

Moj problem su vrzgajuce zvuky niekde zo zadu. Staci minimalna rychlost napr. cuvanie pri parkovani a uz to pocut. Dnes rano som siel do prace a zvuky sa objavili az po cca 10min. jazdy. To bolo na tom cudne. Co to moze byt? Ulozenia, alebo silenty ?
Vlastnim MK2 1.2 8V r.v.2000.
Mám úplně ten samý problém, auto jsem měla v servisu, nikde nic nenašli. Ale zvuk je stále. Bylo mi řečeno, že je to prostě zvuk a nemám se tím zabívat! Dneska jsem četla na jiném foru, že stačí vzít sprej vše prostříkat, jako že namazat a je klid. Tak to zkusím, až najedu na rampu celou zadní nápravu postříkat, protože nevím kde přesně a co přesně. Podívej se ještě na výfuk, jestli neklepe do kastle
Fiat Punto 1,2i r.1995
FIAT PUNTO II. 1.2 8V r.2001
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od elektromusic »

výfuk je v poriadku...nebucha o podlahu..neviem čo to môže byť
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od peter963 »

Skusal si zadne ramena,to ulozenie v loziskach.Aj mne to buchalo a uz mam klud.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od elektromusic »

peter963 píše:Skusal si zadne ramena,to ulozenie v loziskach.Aj mne to buchalo a uz mam klud.
zatiaľ nie
J.Spichal
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 21 kvě 2013, 20:32
Bydliště: olomouc

Re:

Příspěvek od J.Spichal »

Plecháč Tony píše:Kdyby ste někdo potřeboval tak mam ty "puky", ještě dva páry, 250Kč/ks
To maš na punto2?
Punto 2, 1,2, 8V, 2000.barva červená, 114000km další přírůstek Punto2, 1.2 2000,8v, 91500km barva červená po důchodci.
J.Spichal
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 21 kvě 2013, 20:32
Bydliště: olomouc

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od J.Spichal »

nilmo píše:"puky"
http://www.autokelly.sk" onclick="window.open(this.href);return false;, dáš katalog a ceník, tady nacvakáš typ tvýho auta....

diely náprav a riadenia
silentbloky ramien
zadná náprava
silentblok uložení nápravy FEBI....položka číslo FB 12244

snad jsem to opsal dobře :D :D
Pasujou na MK2 ? Moje?
Punto 2, 1,2, 8V, 2000.barva červená, 114000km další přírůstek Punto2, 1.2 2000,8v, 91500km barva červená po důchodci.
Uživatelský avatar
Jarbi
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 13 kvě 2013, 16:27

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od Jarbi »

Neporadí někdo kde levně koupit opravnou sadu uložení ramene? na autokelly za to chtějí dva tísíce, to mi příjde moc :D
Punto MK1 55s 1.1 40kw
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od peter963 »

Unas opravna sada zadneho ramena sa pohybuje tiez tak od 25 do 65eur,podla toho ake kupis.Skus od ineho predajcu.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
koby
Fiaťák
Příspěvky: 122
Registrován: 05 říj 2008, 20:17
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od koby »

Trochu obnovím...

Máme 90tkm, začlo to taky. mk1 1996. Je to pravý zadní evidentně, jsou to rány jakoby z kufru, puvodně jsem myslel horní uložení tlumiče nebo tam něco...

Vím i přesně kdy to dělá. Zásadně jenom pod brzdami, nejlépe pokud se jede z nějakého kopce po silnici, která je třeba z vlněná... Pozná podle těhle příznaků, co za díl bude třeba? Díky :)
Punto mk1 55S ( 1996 )
najeto 34 xxx km :-)
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od cinzano »

Jestli je kolo (kola) při pohledu zezadu do A, je to pravděpodobně to uložení (i když... s rezervou, já je mám vyměněná, protože už jsem měl zadní kola rozčapená celkem silně, ale nějaké kruté zvuky jsem nepozoroval).
Jestli ne, mohla by to být uvolněná brzdová čelist (pakna), šišatý buben nebo jen nevyvážené/špatně dotažené kolo.
Jestli je nějak podivně (pilovitě, hrbatě) sjetá pneumatika, tlumič.
Nic dalšího mě momentálně nenapadá.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“