výkon punto 1.2 44kw

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
firo
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 04 kvě 2013, 07:04
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od firo »

zdravím vás všechny poprosil bych o radu mam jedničkové punto rok výroby 97 dovoz italie skoro v plne palbe.
motor 1.2 44kw mam v nem rok stary plyn.
Jedná se mi o to pred rokem jsem jezdil do nemecka s timto autem a nebyl pro me problem jet 160 az 180 vv kuse ale tet mi punta ztratil vykon jsem rád jak se tady v cr na dalnici dostanu na 130km/h mam hlavu po go rozvody delane olej svičky tlaky mam na všech 4 valcich 12.5 baru nevite nekdo co by s tim mohlo byt mam podezřeni na nejake čidlo ale jak všichni vite diagnostika neni moc spolehliva u tady toho modelu předem děkuji za radu
Reklama
 

Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od Babis »

mk1 1.2 44kw má maximálku 160km/h, jak si vytáhnul 180? :D
Fiat Punto 60sx '96
6speed
Fiaťák
Příspěvky: 123
Registrován: 15 čer 2010, 16:57
Bydliště: Vysočina

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od 6speed »

Jeden můj známý říká,že na plynu se má vařit a né na něj jezdit...
Punto 94' 6speed :-)
Matiz 99'
Fóbia HTP 04'
Uživatelský avatar
firo
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 04 kvě 2013, 07:04
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od firo »

jasan ale jak jezdis 1200 km v kuse na nemeckou stranu nekdy se nedalo svitit jinak podle atypu spojky co mam v aute tak je tam prevodovka z sx 85 a ta je rychlejsí ale ja to nepředelaval rovnou to tak dojelo ze zahranici a opravdu jsem to jel jinak 160 km/h při 5000 rpm ale jak řikam kdysik to jezdilo aj akceleraci to melo skvelou kdy jsem se v klidecku rozjel do križovatky a slapl po plnem a pri 2500rpm to zaclo hrabat v dnestni dobe ee a to jsem delal hlavu a podstive se staram o auto je to broucek :) a nikdy me nenechal ve štichu jinak diagnostika podle servisu co jsem mel delanou asi pred ctvrt rokem tak byla cista od te doby mi odesel jen immo a to mi zpravil znamy a zrusil ho v řidici jednotce ale to bylo az po tom co to nejede
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od kovvalsky »

kedy si robil rozvody? mne taketo trampoty robili rozvody
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
firo
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 04 kvě 2013, 07:04
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od firo »

tet mam najeto neco kolem 240 tisic a byly delane spolecne s hlavou a komplet geteralkou naprav v 22é tisicema ale uz je to delsi dobu co mi to tak blbne a ve fiatu mi rekly že lambda ale tu sem vymenil z druheho auta co mam na dily ale je to stejne
Uživatelský avatar
firo
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 04 kvě 2013, 07:04
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od firo »

a stejne mam dojem že punta při protočení jednoho zubu na rozvodech bud nejede vubec protože se zmeni ventilove vule tim padem tlaky v haji a nebo se to potka jak u nekterych aut ale už mam za sebou rozvodu az az pro me profesi ale s timhle si rady nevim :(
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od Pepik »

Že se při posunu o zub změní časování,ale jak se může změnit ventilová vůle která je dána sílou podložky,to nechápu.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Uživatelský avatar
firo
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 04 kvě 2013, 07:04
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od firo »

blbe sem to napsal myslim to same co ty a to že se zmeni časovani tím padem se ventily oteviraji a zaviraji bud drive nebo pozdeji. jinak nenapada vas neco čím by to mohlo byt v mojem pripade na rozvody kdyztak jeste pristi tyden kouknu.
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od kovvalsky »

podla mna to su len rozvody alebo nieco s tym spojene kedze mne sa posrali rozvody auto slapalo ale maximalka 130 a viac nedalo a to koli tomu ze som ich mam preskocene a trebalo ich uz vymenit
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
firo
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 04 kvě 2013, 07:04
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od firo »

dobrá zkontroluju rozvody ale menit si myslim nema vyznam mam na nich cca 20 tisic kouknu na to odpoledne at mam jistotu a pak napisu ale je to divne že by to tak haprovalo ale vse je mozne a nejsem vseumel že necham si poradit tak dekuju ale kdyby jeste nekoho neco napadlo dejte vedet diky :)
Uživatelský avatar
firo
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 04 kvě 2013, 07:04
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od firo »

no rozvody mam znovu nastavene a zda se mi to furt stejne na lpg to jede dokonce lepe jak na benzin u benzinu to pri prerazeni prdvni jak kdyby se zadusi a pak prida pokud me chapete a pokud jsem to dobre napsal zkusim tam dat jeste zpatky svou original lambda sondu a uvidime ale podle me to bude nekde jinde
Uživatelský avatar
firo
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 04 kvě 2013, 07:04
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od firo »

no a kdybych k tomu jeste pridal nepravidelny volnobeh za tepla tim myslim že kolisaji otačky ale ne ve stylu krokoveho motorku ale jak kdyby se to pridusilo? bude nekdo vedet?
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od Babis »

to dělává alternátor
Fiat Punto 60sx '96
Uživatelský avatar
firo
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 04 kvě 2013, 07:04
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: výkon punto 1.2 44kw

Příspěvek od firo »

myslíš to kolisani otacek? jinak ji altik je asi takova bolestiva stranka punta ale zrovna jej mam meneny a nemyslim že by mel na vykon vliv jinak jsem zjistil že mi to žere 10l na 100km v plynu jinak mi to jezdilo za 6
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“