MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :) - Unnamed

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :) - Unnamed

Příspěvek od Unnamed »

No jako musím říct, že do 3000 otáček tam je ticho jak v kostele, ale při 130 už motor točí přes 4000, takže se ten výfuk začíná ozývat, po zimě se bude měnit, tak už se těším, že budu jezdit potichu všude. :D Mapy nemám, bohužel mám verzi bez navigace - stejně mám auto jenom na pojížďky po okolí a když jedu jednou za čas někam, kam to neznám, tak mám navigaci v mobilu. Ale škoda, bylo by to fajn mít Lybru v plné palbě. :D
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :) - Unnamed

Příspěvek od Unnamed »

S Lybrou se pořád žije skvěle, akorát to bude chtít pár korun na opravy. :( Někdo mi ojel celý bok klíčem, pak jsem v zimě naboural do zdi, takže praskl přední nárazník a navíc mi ruplo stahování okna u spolujezdce. Pak jsem ještě někdo ohnul na díře disk, co mám na zimních pneu, takže po zimě opravdu děs... :D Jinak jsem s autem extrémně spokojený, po výměně výfuku je tichoučké, nikdy žádný opravdový problém, vždy v pořádku nastartuju, elektrika nezlobí (až na jednu prkotinu v podobě stahování oken při odemknutí auta - špatné kontakty na čidle otočení klíčku), jsem vážně spokojen. Kdyby měl někdo nějaké dotazy, třeba by o Lybře uvažoval, tak klidně pište. :)
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Grent
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 09 dub 2013, 23:00
Bydliště: Rybany

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :) - Unnamed

Příspěvek od Grent »

zdarec.. pekny autiško :) ako su na tom diely na toto auto, myslím tým cena+ zohnatelnosť :) mam pomentálne puňťa ale časom sa bude treba rozhliadnuť ďalej po dačom svižnejšom :)
Punto mk1 55SX r.v. 96
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :) - Unnamed

Příspěvek od Unnamed »

Díky. :) Díly jsou docela v pohodě, na motor se sežene úplně všechno, není problém (je tam skoro všechno od Fiatu, např. na té 1.6 mám svíčky z mámina Punta- 1.2 8v, to samé olejový filtr), když jsem sháněl zadní díl výfuku, tak už to bylo horší, ale taky se dalo (a nebyl taky úplně nejdražší). Horší to je s karosářskými díly - například přední nárazník u nás stojí 12000, což je celkem maso. :D Ale hodně se toho dá sehnat po internetu z bouraček. Co jsem slyšel, tak nejhorší na shánění jsou díly podvozku, takže tak. Jinak velká spokojenost, každý kdo se veze, tak jen chválí. Jen na to, že je to docela velké auto, tak vevnitř je to trochu stísněné (vepředu ne, ale vzadu a kufr - nic moc) - na vině je asi dlouhá kapota a hodně mohutné sedačky. Na šířku je interiér super. Co ale na tom autě miluju nejvíce, jsou jízdní vlastnosti...přes díry se přehupuje bez velkých potíží, no a pak v zatáčkách drží jako klíště. Má hydraulický posilovač řízení a ve volantu jde cítit naprosto všechno, prostě každá projížďka je podle mě zážitek. Jasně, není to nějaký sporťák, to vůbec ne, ale člověk má z toho auta prostě takový zvláštní pocit, že se s ním fakt sžije v jedno. Asi zním teď divně, ale popisuju jen své pocity. :D
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Grent
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 09 dub 2013, 23:00
Bydliště: Rybany

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :) - Unnamed

Příspěvek od Grent »

práve o to ide človek musí mať z toho auta radosť, može byť akokolvek úžasné v neviem akej výbave ale keď to človeka nebaví je to naprd :)
takže po motorovo su tam aj diely z iných modelov to je fajn :D na karosériu si len dávať pozor :D
v taliansku ich je dosť čo som pozeral inzeráty tak ak tam niekoho človek pozná aj ostatné nemusí byť nejak kruté ceny :)
Punto mk1 55SX r.v. 96
Uživatelský avatar
Unnamed
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 291
Registrován: 03 čer 2010, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :) - Unnamed

Příspěvek od Unnamed »

No právě, já se do něj zamiloval už poprvé, co jsem do něj sedl. Svoje jsem si nechal dovézt z Čech, ale chtěl jsem ho aspoň vidět naživo, klidně jiné, tak jsem šel do bazaru do Ostravy, tam byla jedna Lybra 2.4jtd, ve stříbrné, s modrým interiérem. Měla najeté tak miliardu km, strašně smrděla po psech, ale prostě už jen sedět tam bylo úžasné, ten prostor, to pohodlí, hned jsem věděl, že ji chci. :D Když mi ji dovezli, tak jsem měl strach, že ten motor nebude nic moc, přece jenom 100 koní není na takové auto nic moc, ale nebyl jsem vůbec zklamaný, s autem si to určitě poradí, rád se vytáčí a na semaforech překvapí díky krátké převodovce i silnější auta (nedávno chtěl před svou přítelkyní zamachrovat nějaký frajírek ve staré Celice, sám nevím, jak jsem mu ujel, ale jeho pohled na další křižovatce mluvil za všechno :lol: ). Jasně, že jdou za tu cenu sehnat asi "lepší" auta, jenom tohle je prostě moje, má to takové to italské kouzlo. :D
ex Fiat Punto '96 60SX white
Lancia Lybra '01 LX 1.6 SW
Grent
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 09 dub 2013, 23:00
Bydliště: Rybany

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :) - Unnamed

Příspěvek od Grent »

my mame doma ešte mareu weekend 1.9jtd a to je ťiež vozba luxus :)
v poslednej dobe ma týto taliani dostávajú viac a viac kedysi som čučal len do vw koncernu, ale tieto tvary čo maju taliani, podla mna aj solahlive motory tak to je paradička :)
..dá sa toto zohnať v roznych cenách od niakych 1000 čo som videl najmenej až desi po 6k asi čiže vyber je pestri :) teda zo zahraničia u nas je to nič moc :)
väčšina ludi od vw, gm by len ohrnovali nosy..ešte nevedia čo je dobré :P
Punto mk1 55SX r.v. 96
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“