RADA-Fiat Punto II Sporting nebo HGT

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Patrik píše:
lacin píše:No myslim, ze s tim kompresorem pod 6 asi ne. Asi bude problem ten vykon prenest na silnici. Ikdyz kdoviiiii????
Akorát, že zrychleni 0-100km se měří za "přesně" definovaných podmínek, takže to že někdo naměřil pro HGT 7s nic neznamená. Teď nemyslím na to, že je tam vliv okolí (teplota, vlhkost, tlak vzduchu, náklon, vítr). Píšu uvozovky proto, že tyto podmínky si definuje každý výrobce sám, není v tom jednota. Týká se to totiž hmotnosti, která zrychlení ovlivňuje logicky velmi moc. Někteří výrobci měří se zátěží 250kg (2 cestující + zavazadla), někteří zase při jiné hmotnosti. Taky záleží na rozložení hmotnosti (zátěž může být na sedačkách - vpředu, vzadu, v kufru), někteří měří zrychlení s plnou výbavou, někteří se základní výbavou (rozdíl pohotovostní hmotnosti může být klidně, typicky 100kg, což je určitě poznat ...).
To, že třeba Polo by mělo předapsané zrychlení 12s a Punto 13s, neznamená, že to Polo řidič s Puntem v pohodě nezškubne, a naopak.
Ja sem mel za to, ze testovani zahrnuje idealni podminky. Takovy, kterych v normalnim provozu nikdy nedosahnes (obdobne jako kdyz meri spotrebu). Takze bych v realu cekal naopak horsi vysledky. Ale stejnak, tech 1,6s o ktery se to v realu lisi, to je dost brutalni rozdil. To je rozdil snad plne obsazenyho auta a zcela prazdnyho auta(i bez šofera) :D
Reklama
 

stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od stonepet »

Tak jsem před týdnem koupil Punto II 1.8 HGT, provoz 11/2002, dovezeno ze Švýcarska. Jen jej musím nechat prohlédnout, ozývá se pískání, když přibrzdím nebo otočím volantem doprava nachvíli přestane.
Myslím si, že to dělá brzda. Disk je teplejší než ostatní. Jinak auto jsem zatím moc neotestoval, ale otestuji a dám vědět. Spotřeba po městě je zatím výrazně lepší než jsem si myslel 7,5l/100km. Mimo město kolem 6,5l/100km. Ale je pravdou, že nejezdím nijak dravě.
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Zkušenosti s HGT po 3/4 roce

Příspěvek od stonepet »

Jsem velice spokojený, kromě výměny brzdových destiček a náplní po koupi nejsou žádné problémy. Chtěl jsem auto, které je malé ( tak akorát do města), není problém předjíždět a zrychlit i s plným obsazením ( 5 lidí + bágly), jedzdil jsem s Puntem 1.1 a při plném obsazení to už bylo na dynamice vozu totálně poznat. Jasně výkonnový rozdíl je velký. Pojistka u tohoto vozidla při mém bonusu činí 2.784Kč, takže v pohodě. Spotřeba benzínu (Shell V-power 95) při jízdách po městě 7,3l/100km, mimo město se dostanu jen občas, takže 40km úsek po rychlostní komunikaci 5,9l/100km(rychlost do 110km/h). Jinak výbava 6xairbag, ABS+EBD, 4x kotouče, autorádio Blaupunkt HIGH CD+6repro+subwoofer, klimatizace, před.okna el., zrcátka v el. +vyhřívání, mlhovky. Je to 5-dvéř. Stav tachometru 36500km, abych byl úplný.
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od stonepet »

Zapomněl jsem do výbavy přidat ASR, které je fakt dobré, nejen na sněhu, ale i při větší vrstvě vody na silnici. A když jsem řešil, jestli může při rozjezdu auto s ASR zagumovat, tak může... ASR funguje až při větším prokluzu (nulové adhezi) tj. na mokré trávě, štěrku, sněhu, ledu atd.
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Re: Zkušenosti s HGT po 3/4 roce

Příspěvek od KUFI »

stonepet píše:Je to 5-dvéř.
5ti dverovy HGT? To slysim poprvy...
Sporting 1.2
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 29 dub 2006, 02:39
Bydliště: Trnava

Re: Zkušenosti s HGT po 3/4 roce

Příspěvek od Sporting 1.2 »

KUFI píše:
stonepet píše:Je to 5-dvéř.
5ti dverovy HGT? To slysim poprvy...
:?: Tiez mi to pripada ako blbost :!: Ale na tomto fore sa uz popisalo hovadin.
8) Takze ak napisem ze mam nacipovany motor tak, ze ked mu stupim na krk gumy stoja a disky sa v nich pretacaju isto sa najde borec co bude chciet vediet kde mu to tiez tak spravia :lol:
Fiat Punto 1.2 16V Sporting speedgear
Fiat Stilo 1.9 JTD 85 kW
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Re: Zkušenosti s HGT po 3/4 roce

Příspěvek od 5-ko »

Sporting 1.2 píše:
KUFI píše:
stonepet píše:Je to 5-dvéř.
5ti dverovy HGT? To slysim poprvy...
:?: Tiez mi to pripada ako blbost :!: Ale na tomto fore sa uz popisalo hovadin.
8) Takze ak napisem ze mam nacipovany motor tak, ze ked mu stupim na krk gumy stoja a disky sa v nich pretacaju isto sa najde borec co bude chciet vediet kde mu to tiez tak spravia :lol:
Samozreje že nie.. A kde ti to spravili???

Toto je extrém fórum... Kde mám príspevok "kdo čo spravil?" Ale lepšie je typovať a písať o pikačovinách..

Takže idem pretáčať disky v gumách aj so sportingom... Howk
standor
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 14 srp 2006, 21:30
Bydliště: RYCHVALD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standor »

Mám takový pocitek, že jak sem kdysi ještě sbíral v autosalonech ty prospekty fiatů ,tak se tam v jednom roce objevil model 1,8 16v 5dvéř.Nebyl to ale model HGT.Byl tam akorát ten motor 1,8. :shock:
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od stonepet »

No když kecám, tak potom je švýcarský techničák falešný. A veškerá výbava auta je asi taky dodatečně namontována.

Obrázek
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od stonepet »

V manuálu k autu je také u modelu 1.8 hgt uvedena verze jak 3.dvéř, tak 5dvéř. Jak vidím, tak to co se u nás neprodává, tak neexistuje. Kolik výrobců dodává k nám na trh všechny modely, které vyrábí?
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
jonas1
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 13 pro 2007, 08:35

Příspěvek od jonas1 »

Ahoj,
uz mam vyhlidnutyho Sportinga, ale chtel bych se zeptat, jestli tu neni nejaka dobra duse, ktera by me nechala prohlidnout svuj Sporting v pomezi Ustecky kraj/Karlovy Vary/Praha??
Potreboval bych srovnani, v jakym je tak priblizne na ty roky stavu a vsechny ostatni potencionalni Sportingy jsou az daleko na Morave.
Diky
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Majki ma Sportinga. :) Je z Prahy.
Punto MK2 1.2 8V ELX
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Jonasi, muzeme se domluvit.
Kdyztak posli i foto a popis k tomu, co mas vyhlidnute...vsiml jsem si totiz, ze nektere bazary jeste stale prodavaji ty, ktere uz prodavaly v dobe, kdy jsem Sportinga shanel ja, jen u nich snizili o par tisicovek cenu :D, ale samo ty auta porad stoji za houbeles (technicky stav)
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
jonas1
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 13 pro 2007, 08:35

Příspěvek od jonas1 »

Diky,mas SZ;)
jonas1
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 13 pro 2007, 08:35

Příspěvek od jonas1 »

Dneska jsem byl vykouset dalsiho fesaka, tzn. Sporting MK2 a zase jsem se presvedcil o drsnosti ceskeho trhu s ojetymi automobily:)
Lahodila mi prijatelna cena Punta, ale tim to take skoncilo:)
Neveril bych, ze 7let stare auto se 120tisici najetych kilometru muze byt v takovem rozkladu jako tohle..zrejme ho Nemec nesetril..Auto neustale zasahovalo ABS uz od jemneho prislapnuti brzdoveho pedalu - jsem rad, ze je ABSkem vybaven, ale nekdy mene je vice:)
V aute se pri stani na silnici a jemnem zahybani se v sedacce ozyvaly dost drsne zvuky, pripominajici dost tezkou drinu 6 soudruhu v ocelarne, cili zadny vzruso na odpocivadle:))
Auto pri couvani vydavalo uzasne kovove piskani ze zadni casti, coz nedokazaly prehlusit ani osolene Sugarbabes:)
No a v neposledni a mozna prvni rade auticko ve srovnani s jinymi Sportingy MK2 vubec netahlo, pekne linej zmetek - v cem to muze byt?? Je zivost auta dana uz vyjetim z fabriky, nebo to lze ovlivnit jeste za chodu nejakou vymenou soucastek v motoru??
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“