Tapecírunk předních dveří

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Tapecírunk předních dveří

Příspěvek od anonyme »

Nevíte jak demontovat tapecírunk, bez jeho zničení? Rovněž, jak na kličku stahování okna? Mám r.v. 2000. Jedna klička mě už zůstala v ruce při stahování. Vypadnul z toho nějaký zajišťovací drátek a asi se část ulomila, nevím, jak zpětně namontovat, aby držela.
Reklama
 

velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

Okenní klička

Příspěvek od velechovský václav »

Okenní klička je asi pouze "naražená" na čtyřhranu. Možná má zajišťovací šroub ve středu čtyřhranu. Pokud se ulomila mělo by to být vidět.

Tapecír dveří by měl jít odejmout po odšroubování zpětného zrcátka (tři šrouby jsou vidět) a odejmutí krytu otvírací kliky (dva šrouby jsou vidět).
Zbývající část by měla být upevněna nasouvacími čudlíky.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Klička na stahování oken nemá žádný šroubek a je nasunutá na vícehranu.
Je tam skutečně drátek na zajištění. To vidím u té, co mi zůstala v ruce. Tu druhou tedy budu muset asi taky znásilnit.Neboť ať na to koukám, jak koukám tak demontáž bude zajímavá. Je taky možné, že na to je třeba nějaký přípravek, který se strčí do mezery plast.krytu a kličky a drátek se vysune.
Lubosss
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 06 led 2007, 14:00

Příspěvek od Lubosss »

Ahoj neviem aky tvar ma ten drot ale ja na une som mal v tvare podkovy a staci ak ten drot das do klucky je tam taka drazka apodom klucku nasun na ten viachran a buchni po nej.Ten driot je ako pistka aby nevypadla klucka :lol: Dufam ze Ti to pomohlo.Vela stastia. :D
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Jo to je dobrý jak kličku namontovat, ale demontáž jsem už konečně zjistil. Musí se do mezery mezi kličkou a její podložkou na tapecírunk vložit proužek hadru a protáhnou ho v tý mezeře až vypadne zajišťovací drátek tvaru podkovy. Skutečně dobrá finta.
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

klička stahování okna

Příspěvek od velechovský václav »

Dík za poznatek.
Určitě jej využijí i další "mravenečkové".

Přeji hezký den .
wel
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Tapecírunk se demontuje po odšroubování 3 imbus šroubů - jeden z nich je shovaný pod krytem u páčky otevírání dveří, které drží plastový kryt na něm. A dál je třeba vytáhnout páčením (po obvodě tapecírunku) plastové příchytky (buď šroubovákem, nebo lépe páčidlem). Pozor na poškození sololitu tapecírunku. Je třeba páčit tak, aby příchytka zůstala v sololitu. Jedna z příchytek je i na středu plastového krytu, ta se vytáhne i s tím krytem. Pak už to jde sejmout. Po demontáži téměř není vidět dospodu vnitřku dvěří, jak jsou zrezlý. Chtělo by to periskop. Asi by to pak chtělo aspoň vystříkat Resistinem.
Odpovědět

Zpět na „Seicento“